Снежни лудории

Pella

Θεος μου πατέρας
Член од
26 ноември 2009
Мислења
60
Поени од реакции
4
А не верувам да ќе има толку , со климатските проемни плус......... ina4e koga e zimo sakam da vrne edna nedela sneg :P , i da se maame da se lizgame da se shetame po snegot!!!!! popladne e top za so sneg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! EXTRA E!!!:vozbud::vozbud::vozbud::pipi:
 
S

StereoLove

Гостин
Mи текна на една глупост:pos:

Пред 5 години некаде беше,се бевме собрале со роднините и пријателите и отидовме некаде каде што имаше преполно луге.Бидејки ни ја немаше санката се лизгавме со врека ама беше премногу јако ама и опасно.На една врека бевме јас и братучетка ми и кога се спуштивме надолу право во трњата се забодевме надолу:pos: :pos: :pos: и сите во нас буљат,кој срам човече:jaj:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
damn... се сеќавам на времињата кога ова време од годината веќе имаше снег по битолските улици. Имаше и со што да се занимаваме и да се тепа времето. Незнам што се дешава последниве 7-8 години, едноставно снегот и снежните игри полека полека ги снемува. Се сеќавам на 2004-2005, бев 1-ва година средно и врнеше без престан снег 1 недела. Тоа беа времиња, и се надевам дека ќе се вратат.

Љубител сум на снегот и скијањето.
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
еве една моја глупост:
пред неколку години:pos2: со еден мој другар се вракавме од школо и он ми вика: абе сакам да ти кажам нешто,ја му викам:кажи и он вика:TE САКАМ(али детето стварно беше грдо и од време на време ме нервираше) и ја зиам една топка снег,ја мотам низ раце и ја направив мраз-тврда како камен и по неколку секунди откако ми призна ја зиам топката и право у глава и само наеднаш тоа местото кај што го удрив му помодрува.јас си се газам од смеење,а он се држи за глава и ми вика:еее мајката да знаев дека вака ке реагираш немаше ни да ти кажам и наредниот ден кога се сети на случкава почна да се смее....јас до ден денес се газам од смеење кога ке ми текне на фацата кога го акнав
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
зимај ќесата и фујјјј надоле од водно до козле:vozbud::vozbud: најбоље игра ми било праење замок со цел комшилук од деца кај мене и играње снежна војна.И до ден денес се дешава да напрајме некоја снежна војна на падините на водно:vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom