Снег

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.779
Поени од реакции
21.187
МКД_Маде може само да каже:
a) A пред 10 години да не беја чисти улиците?
б) Па ој земи лопатите штотуку ми прицкаш пред компјутер, санкир улиците сами ќе се чистат, биди ти пример за другите.
в) Ваков снег еднаш у 1 000 години паѓа бидите среќни и толку што е чисто, сте виделе вие во другите земји како е? Дури ни Америка со ваков снег ќе се закрчеше...
Немој толку да мислиш и да си го напрегаш мозокот, можи да се повредиш.[DOUBLEPOST=1484823075][/DOUBLEPOST]
Треба да служам за пример и служам, во 98% од случаевите на форумов. Кога дискутирам со некој како тебе, не можам, нема основ да бидам фер и коректен.
Ако не знаеш кој кога и како е вработен во Ѓорче, прашај, не шпекулирај, како што шпекулираш последнив 2-3 години на форумов, не знам што ти стана, најсериозно.
Македонија пат НЕ ФУНЦКИОНИРА. Не е фунцкионирање одржување на 0.5% од улиците во општината. Можеби и е, не знам, што мислиш ти?
Не ни мораш, само немој после да се криеш зад функцијата. Се разбираме така ?
Сега јас треба да прашувам за секоја општина посебно кој кога е вработен? Знаеш ти колку општини има во Македонија? Не е пологично и попаметно секој за својата општина сам да си напиши ако смета дека е битно, а не е. Или е чисто или не е, дали е некој вчера вработен или со децении мене многу ми е гајле се додека си ја брка работата. Со машини, на раце, со лопати и метли ич не ме интересира. Битно да си ја заврши работат за која е платен. Се сложуваме околу ова или ?
После каде јас напишав дека Македонија Пат функционира или функционирала порано. Тоа дека некој имал нереални очекувања и глумат лудило па сега наводно изненадени или уште подобро ајде уааа уааа види како ништо нечини во последните 10 години ( ова нагласено секако ) и како претходно било се супер според тебе е во ред?
Јас претходно напишав незнам дали прочита дека Македонија Пат потфрли како што потфрла и секогаш кога ке заврни снег во поголеми колични. Но нереално е цела одоговорност да се префрли само на нив, и другите си имаат добар дел од одговорноста вклучивајќи ја и сообраќајната полиција, самите несовесни возачи кои со своето однесување уште повеќе допринесоја за заглавените и непроодни патишта. Тоа тука никој не го спомна или скоро никој.
Се на се се добива впечаток дека не е толку битен снегот, не се толку битни непроодните патишта туку битното е само да се критикува колку да се критикува . Да се најде жртвено јагне кое без исклучок треба да биди нешто што е поврзано со моменталната политичка состојба во државата без притоа да се најде сила да се погледне реално и искрено целата слика или самите себе. Тоа мене ми пречи во ваквите теми и муабети а не дека јас бранам некој.
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.046
Idete be nadvor malku na snegov, napravete eden snesko ili izigrajte edna partija fudbal/basket na sneg poubavo ke vi bide. So kur ja politizirate temava.

Posleden pat ja otvoriv temava koga padna prviot sneg pred 2 nedeli i napustiv koga pocnaa politickite sranja. Otvaram sea ocekuvajki da vidam nekoja interesna slika ili desavka od razni mesta kade so ima sneg, a toa...se uste sendvicite go tupat.

Daj chill malce i ne ja trujte temava so politika.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
А може исто и да го дигнете вашиот мал пес да го однесете во "длабокотo" и да го фрлите. Очекувајте интересни реакции:)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Ова е снег, да згазиш и целата чизма да ти биде во снег:D Само кажаа дека денес во претпладневните часови имало врнежи, а во пополадневниве веќе ќе прекинат во целава земја. А и снегов некако ми личи дека побрзо се растопува за разлика од минатите години. Како и да е, преубаво е надвор, а и не е нешто претерано ладно:)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
znae nekoj kakva e sostojbata na patot pletvar bitola[DOUBLEPOST=1484931910][/DOUBLEPOST]znae nekoj kakva e sostojbata na patot pletvar bitola
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Скопје - Гевгелија нормално е за возење или до Велес сеуште е срање?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
Немој вака педерски суптилно да наговестуваш идење у Солун :)))
LoL, па на повеќе теми имам кажано дека си идам у Грчка на одмор.
Само што не ме интересира после граница, таму не верувам дека има проблеми по автопатот. Пошто држава има таму.

Инаку и ја порано мислев дека е срање да се иде у Грчка, али коа видов дека најголемиот патриот си иде на одмор таму, а најпатриотската партија праи приватни журки на Халкидики, си реков - па ја сум далеку помал патриот од најпатриотите, чим они идат таму за сенешто, што има да соли памет некој ко мене, кој ни приближно не е толкав патриот.
 
Последно уредено:
S

silmarillion

Гостин
Не за одмор за викендов конкретно, и ја ќе движам натака па дај боже да е исчистено.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Не за одмор за викендов конкретно, и ја ќе движам натака па дај боже да е исчистено.
Грчка е чисто, бев петокот и саботата до долу до Патра, патиштата одлични..
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Евај чекам да се стопи снегов и да се стопли времево. Кај се лизга, кај патиштана се едвај проодни, па и со сто тони сол истурени врз нив, кај е многу ладно, кај се троши за греење, па и секојдневно некој крши рака или нога. Златно лето едвај чекам да дојде:)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
Снег по планиниве. СЦГ над Визбегово има, Водно не знам, има ниски облаци. Кој не направил зимница
многу рано
 

Kajgana Shop

На врв Bottom