Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
За тепање лажни патриоти во секое време. Дење ноќе не е битно, битно да заигра пендракот по вашите скапани нозе и глави.
хммм, тогаш остануе само да те прашам за желбата , пред да дојдеш да се играш со пендрекот.... сакаш тоа астралното око да ти го средиме и со трепавици или да го остаиме клот оскубано??? :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
За тепање лажни патриоти во секое време. Дење ноќе не е битно, битно да заигра пендракот по вашите скапани нозе и глави.
б'зди на ОЧАЈ....патетично е веќе....
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
И тебе те направија дпмне-овца :D печен си
Тој што е политички определен секогаш ќе ги гледа луѓето со поделба на црвени и плави, вакви или такви, но никогаш нема да гледа непристрасно и онака како што е.

Јас не сум ни за едната партија, ни за другата, а и општо ни за било која партија, од проста причина што мразам политика. Јас сум за Македонија. Не сакам еден ден моите деца, а и општо Македонскиот народ да живее во држава во која е угнетуван и непризнаен, а истата земја некогаш била негова.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не не, јас многу добро ја знам нашата полиција и сите што се внатре, и да, веќе не се важни изборите, и не, не се повикувај на демократија и правда веќе, затоа е пројден возот. Не е ова мој став, туку е тоа реалната ситуација за жал. зајо ја заврши својата политичка кариера многу неславно; дали финалето ќе биде со некоја нестабилна влада, или со јавен линч, веќе и не е важно.....
И што ќе се случи сега? Изборите нови не се битни, Заев ја завршил кариерата. Кој ќе биде на власт? Вмро?
б'зди на ОЧАЈ....патетично е веќе....
И јас тоа викам за вас.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Каква е ситуација? Емил Димитриев или хорхе ќе и објави војна на Холандија? Нели сме прв сојузник со неосманлиското ердоганово царство?
Да се јави Бачето!
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
И што ќе се случи сега? Изборите нови не се битни, Заев ја завршил кариерата. Кој ќе биде на власт? Вмро?
зајо им обезбеди мандат за уште најмалце 10 години на дпмне, ако све ова успее да заврши мирно.

И јас тоа викам за вас.
За кој нас бе трактор еден, нели гледаш дека сите го напуштаат бродот што тоне, ДОМ, Левица, Стојанче, Љубе, па како што кажуваат и Бане почнал да негодува и да иницира фракции.....
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
зајо им обезбеди мандат за уште најмалце 10 години на дпмне, ако све ова успее да заврши мирно.


За кој нас бе трактор еден, нели гледаш дека сите го напуштаат бродот што тоне, ДОМ, Левица, Стојанче, Љубе, па како што кажуваат и Бане почнал да негодува и да иницира фракции.....
Леле за 10 години дури. Да погодам, со Грујо како премиер?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Тој што е политички определен секогаш ќе ги гледа луѓето со поделба на црвени и плави, вакви или такви, но никогаш нема да гледа непристрасно и онака како што е.

Јас не сум ни за едната партија, ни за другата, а и општо ни за било која партија, од проста причина што мразам политика. Јас сум за Македонија. Не сакам еден ден моите деца, а и општо Македонскиот народ да живее во држава во која е угнетуван и непризнаен, а истата земја некогаш била негова.
Прашај ги сите тука што се почитувачи на ликот и делото на заев и неговата платформа и ќе ти кажат дека си дпмне. Само ако си дпмне размислуваш вака. Нема бегање, жигосан си.[DOUBLEPOST=1489340300][/DOUBLEPOST]
Леле за 10 години дури. Да погодам, со Грујо како премиер?
Мислам дека искрено го мислиш ова и искрено многу ми е жал за тебе, кога ќе помислам како ќе ти биде кога ќе ти соопштат... Ќе ти биде исто како кога ќе ти кажат дека дедо мраз не постои.....
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
[Готово... Победивме! Intensifies]
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Zarniwoop:

Скопје, Македонија, 9 дена до истекот на ултиматумот на зајо........
Денеска времето не се погоди, беше ветровито и облачно, вмровците не излегоа на протести денеска, сега ќе им пишам на форумов кај сте да протестирате во недела, .... Уф алмеида го пиша веќе тоа, а на мене прв ми текна. Сега ќе му пишам на јамајка дека е глуп, може ќе ми биде полесно..... Ќе видат они кога ќе дојде зајо на власт, сите до еден ќе ги затвори и ќе им нареди на полицијата да ги истепаат.....
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Прашај ги сите тука што се почитувачи на ликот и делото на заев и неговата платформа и ќе ти кажат дека си дпмне. Само ако си дпмне размислуваш вака. Нема бегање, жигосан си.
Мене ми е гајле дали некој ќе мисли за мене дали сум јас за црвените, плавите или било кои, кога јас самиот си знам дека не сум за ниту една партија. Човечко и демократско право е ти за која партија ќе бидеш и тоа го почитувам, но најмалку човечки и разумно е ти како Македонец свесно да прифатиш твојата земја да му се даде на непријателот, прифаќајки лажно розева слика од партискиот режим дека ако му се даде еднаквост на непријателот со него ти ќе живееш во слога и почит.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Мене ми е гајле дали некој ќе мисли за мене дали сум јас за црвените, плавите или било кои, кога јас самиот си знам дека не сум за ниту една партија. Човечко и демократско право е ти за која партија ќе бидеш и тоа го почитувам, но најмалку човечки и разумно е ти како Македонец свесно да прифатиш твојата земја да му се даде на непријателот, прифаќајки лажно розева слика од партискиот режим дека ако му се даде еднаквост на непријателот со него ти ќе живееш во слога и почит.
Полека и они го сваќаат ова. Само кај некои суетата е голема и потешко им е да го прифатат тоа... А некои се едноставно заслепени.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Леле за 10 години дури. Да погодам, со Грујо како премиер?
...непецизно се изрази , го закопа зајко бани заев..сдсм за навек.А дал Грујо , дал некој друг поспособен од него или некој трет се зависи од народ. А тој веќе пред очи не сака да ве гледа и научи дека мора да биде внимателен , нема веќе заебанција и лежерност околу избори...шеќерни лижавчиња, стара слава и слични трици.
Тебе ти остануе да се одлучиш дал на зајачкиот паприкаш ќе му додавате рузмарин или нема.... :) :)
 
D

Darko_ufo

Гостин
....се читаш ли квислингу гн'сен??? :tapp:....со албанска полиција и специјални качаци ќе удираш а ???? ...знаеш веројатно дека таквите секогаш завршувале или ко фенер на канделабри или со ококорено трето око на чело??? :sneaky:
Јас дури би сакал и на ТВ да има кога ќе те тресат со пендреци
Полека и они го сваќаат ова. Само кај некои суетата е голема и потешко им е да го прифатат тоа... А некои се едноставно заслепени.
So protesti nisto ne se resava, sepak da im ostavime na instituciite i nasite starteski partneri SAD i EU da go resat problemot.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom