Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Него слабо знамиња истакнати нешто?

Претежно движам низ Карпош, Тафталиџе, раније Центар сум акал по кафичи, клубови - сега не идам пари да ми даваш.

У мојава зграда од 30-тина станови - ниту едно нема, а во оваа до мене две од кои едниот е некој тазе дојден од внатрешноста, а другиот е еден со попреченост - на Хелена Роза и пишуваше на фб: "Хелена, ти си прекрасна личност".

Треба да почнам повеќе да си ги поштувам комшииве.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
..не бе... не сум бил у школо за кловнови ко тебе... :) :)
Повеќе личи као да си лапнал тендер да изградиш школо за кловнови, ама си ги стаил у џеб парите.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Повеќе личи као да си лапнал тендер да изградиш школо за кловнови, ама си ги стаил у џеб парите.
хе хе, а бе ти пљукнат пљукач под пенџери :) си станал виолетов од завист... :) :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
http://infomax.mk/wp/македонски-манифест-повикува-македо/

Веста како вест и не е нешто, ама комедија е коментарот под веста, загрижените за Македонија силни патриоти ќе дојдат да ја бранат државата во Скопје, ама само друг да им го плати патот, може и по еден сендвич ако им даде :brlav:
Најинтересно е што 1000 души да дојдат, нема да има кој да ги пробие за да се оддржи бирањето на влада :)[DOUBLEPOST=1489338101][/DOUBLEPOST]
Јас како партиски неопределен просто се чудам како може да има толку затуцан народ опседнат со партиите и истиот да биде под силно влијание на водачите на партиите. Но и како партиски неопределен не ги поддржувам ниту едните партии, ниту другите, туку ја поддржувам Македонија.

Незнам колку треба да си продадена душа за да го прифатиш она што ти го диктира Чкљ народот. Јас луѓето ги почитувам без разлика од која националност се, се додека не почнат да и наштетуваат на мојата земја и на мојот народ. Свесни сме што се ни имаат правено Чкљ и што се ни прават и покрај тоа поединци прифаќаат двојазичност, промена на името, промена на знамето, промена на химната, промена на парите..................., поточно промена на се она што е Македонско со цел Македонија да не постои.

Последниве политички случувања почнаа и да ми создаваат и загриженост и стрес, а и како некој кој не гледал често Вести почнав вести секојдневно да пратам и да се зачудувам од тоа што се се дозволува да се прави во државава. Еден Чкљ да излезе во емисија и да каже дека народот на вашата земја зависел од Чкљ народот и дека народот на вашата земја и вашата земја се нешто што е во нивна сопстевност, и истата таа емисија да се случи во Србија, Бугарија или било која друга земја, прво водителите и камерманите ќе станат и ќе го претепаат за да му покажат кај му е местото во нивната земја која му дала живот.

Но ние Македонците самите сме си криви. Премногу глумевме соживот и им дававме да прават што сакаат, а сега самите и си ги сносуваме последиците. Единствениот спас е чистење на државата од се она што е штетна за неа.
И тебе те направија дпмне-овца :D печен си[DOUBLEPOST=1489338177][/DOUBLEPOST]
Во врска со новиот изговор на Џорџе и овие што повторуваат по улици нешто во што не се разбираат.
Прегледај го приврзокот 166623
Па и јас незнам што ќе чека 10 дена да му дава ултиматуми на претседателот, кога може одма да оди и да ја избере владата ?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Најинтересно е што 1000 души да дојдат, нема да има кој да ги пробие за да се оддржи бирањето на влада :)[DOUBLEPOST=1489338101][/DOUBLEPOST]
И тебе те направија дпмне-овца :D печен си[DOUBLEPOST=1489338177][/DOUBLEPOST]
Па и јас незнам што ќе чека 10 дена да му дава ултиматуми на претседателот, кога може одма да оди и да ја избере владата ?
Викаш полицијата ќе ви се плаши? :eek:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
.навистина нешто останува нејасно. Изгледа оваа таканаречена меѓународна заедница станала нешто болежливо мека и неодлучна или има нешто што се сменило. И Глигоров и Трајковски ги цвикнаа ко пиленца за многу поситни работи, со Иванов нешто се гњават ко змија со жаба , баш кога дојдоа у фаза : сеа му е мајката.
Ил нема веќе стари Дијани. ил поскупеле авионите , ил едноставно немаат веќе демократски капацитети...:confused:
Ами 8, беше возилото, немој сега да продаваш магла.[DOUBLEPOST=1489338504][/DOUBLEPOST]
Викаш полицијата ќе ви се плаши? :eek:
А со полиција ќе влегува зајо? Чија полиција, Албанска?[DOUBLEPOST=1489338587][/DOUBLEPOST]
Гаси интернет

Прво беше сдс ве лажеле дека сме изгубиле сеа не сме изгубиле ама сме изгубиле,што е муабетов не ви го разбирам.
Не се сомневам дека не разбираш, толкав ти е капацитетот на помање.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ами 8, беше возилото, немој сега да продаваш магла.[DOUBLEPOST=1489338504][/DOUBLEPOST]
А со полиција ќе влегува зајо? Чија полиција, Албанска?
Па ако треба да се удри по лажните патриоти за да се направи пат, ќе се удри. Или можеби полицијата и специјалците ќе го слушаат Чавков? Добро ај не мора тоа да кажеш. Викаш ќе ви се исплаши полицијата кога ќе ве види? А со пушки ќе одите или со комбајни?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Филип Петровски на утакмица на Вардар е, толку е, се предадоа или денес протестиве имаат ознака "во недела не работиме"?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Па ако треба да се удри по лажните патриоти за да се направи пат, ќе се удри. Или можеби полицијата и специјалците ќе го слушаат Чавков? Добро ај не мора тоа да кажеш. Викаш ќе ви се исплаши полицијата кога ќе ве види? А со пушки ќе одите или со комбајни?
оф мори мајко, муабетов ти е „радуј се куре на пијана жена“.... за истата онаа полиција што ја тепаа шарените и што и посакуваа ново Куманово збориме? Или нешто е сменето во меѓувреме?

Незнам кој ве лаже ама зајо не го дели истото мислење со тебе, иначе до сега владата одамна ќе беше избрана и немаше да купува време со „ултиматуми“....
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
оф мори мајко, муабетов ти е „радуј се куре на пијана жена“.... за истата онаа полиција што ја тепаа шарените и што и посакуваа ново Куманово збориме? Или нешто е сменето во меѓувреме?

Незнам кој ве лаже ама зајо не го дели истото мислење со тебе, иначе до сега владата одамна ќе беше избрана и немаше да купува време со „ултиматуми“....
Да за истата полиција збориме. Никој не ме лаже мене, тебе те лажат веќе со години па затоа бараш Заев дома да ти дојде да ти каже дека ја отфрла платформата. Ко демек нови избори ќе сменат нешто.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Па ако треба да се удри по лажните патриоти за да се направи пат, ќе се удри. Или можеби полицијата и специјалците ќе го слушаат Чавков? Добро ај не мора тоа да кажеш. Викаш ќе ви се исплаши полицијата кога ќе ве види? А со пушки ќе одите или со комбајни?
....се читаш ли квислингу гн'сен??? :tapp:....со албанска полиција и специјални качаци ќе удираш а ???? ...знаеш веројатно дека таквите секогаш завршувале или ко фенер на канделабри или со ококорено трето око на чело??? :sneaky:
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Филип Петровски на утакмица на Вардар е, толку е, се предадоа или денес протестиве имаат ознака "во недела не работиме"?
Види, Филип за време на студентските протести седел по ќеВапчилници.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
....се читаш ли квислингу гн'сен??? :tapp:....со албанска полиција и специјални качаци ќе удираш а ???? ...знаеш веројатно дека таквите секогаш завршувале или ко фенер на канделабри или со ококорено трето око на чело??? :sneaky:
За тепање лажни патриоти во секое време. Дење ноќе не е битно, битно да заигра пендракот по вашите скапани нозе и глави.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Да за истата полиција збориме. Никој не ме лаже мене, тебе те лажат веќе со години па затоа бараш Заев дома да ти дојде да ти каже дека ја отфрла платформата. Ко демек нови избори ќе сменат нешто.
Не не, јас многу добро ја знам нашата полиција и сите што се внатре, и да, веќе не се важни изборите, и не, не се повикувај на демократија и правда веќе, затоа е пројден возот. Не е ова мој став, туку е тоа реалната ситуација за жал. зајо ја заврши својата политичка кариера многу неславно; дали финалето ќе биде со некоја нестабилна влада, или со јавен линч, веќе и не е важно.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom