Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Staufer

Драган Богдановски
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.479
Поени од реакции
22.089
,,Порошенко”: Ве молам ако може да ми го дадете бројот на Вес, не го имам бројот или го имам погpeшниот

Заев: Вес Мичел?

,,Порошенко”: Да

Заев: Сега, само 1 секунда +1… ете го мобилниот телефон.

,,Порошенко”: Ок ти благодарам многу господине премиер, ви благодарам за овој разговор.

Заев: Може ли да ми го дадете вашиот мобилен господине претседател, а потоа јас ќе ви испратам порака да се поврзам со вас.

,,Порошенко”: Не е пpoблем

Заев: Да

,,Порошенко”: +3…Ете го мојот мобилен број. И можете да ми се јавите. Најпрвин може да ми пишете на месенџер или Ватсап.

Заев: Сега ќе ви испратам порака да се поврземе.

https://infomax.mk/wp/видео-заев-им-го-даде-мобилниот-на-вес/


Ke si prakaat sega slikicki po WhatsApp. Sigurno si imaat i grupicka so drugi politicari.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.006
Поени од реакции
22.329
,,Порошенко”: За крај сакам да ви кажам дека и јас имам потекло од Александар Македонски.

Заев: Мхм, аха одлично.

,,Порошенко”: Како што знаеш, нашите украински научници имаат откритие, како што знаеш Украинците имаат потекло од древните Сумери.

Заев: Аха, да сум читал за тоа. Да.

,,Порошенко”: И нашата терторија била покopeна од Александар Македонски.

Заев: Одлично, значи историјата не поврзува.

,,Порошенко”: Сигурно.

Заев: Апсолутно.

,,Порошенко”: Јас потекнува од Виница која ја основа Александар Македонски. Му се допаѓало виното.

Заев: Аха, одлично. Интересен дел од историјата.

,,Порошенко”: Нашите историчари го открија нашето сродство, и поради тоа можете да ме викате Петар Македонски.

Заев: Аха, одлично.

,,Порошенко”:Така да и ти можеш да ме викаш Петар Македонски.

Заев: Петар Македонски. Аха одлично, одлично.

,,Порошенко”: Но тоа е кратката историја. Сакам да именувам град Источна Македонија. Можеби ви личи лekомислено, но може да ја одвpaти Грција од вас.

Заев: Како, не разбирам.

,,Порошенко”: Мислам може да земеме удap од Грција.

Заев: Не тие нема да бидат пpoтив, тие се горди на историјaта.
Заев: Грчката опозиција ќе реагира. Да. Да.

,,Порошенко”: Го имавме истиот пpoблем со Хондурас, но можам да се спpaвам со опозицијата, јас ќе примам удap за вас.

Заев: Интересно, бидејќи е поврзување со историјата, никој нема потреба да биде пpoтив тоа.

,,Порошенко”: Ќе ви помогне

Заев: Ќе ми помогне, сигурно.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
,,Порошенко”: Ве молам ако може да ми го дадете бројот на Вес, не го имам бројот или го имам погpeшниот

Заев: Вес Мичел?

,,Порошенко”: Да

Заев: Сега, само 1 секунда +1… ете го мобилниот телефон.

,,Порошенко”: Ок ти благодарам многу господине премиер, ви благодарам за овој разговор.

Заев: Може ли да ми го дадете вашиот мобилен господине претседател, а потоа јас ќе ви испратам порака да се поврзам со вас.

,,Порошенко”: Не е пpoблем

Заев: Да

,,Порошенко”: +3…Ете го мојот мобилен број. И можете да ми се јавите. Најпрвин може да ми пишете на месенџер или Ватсап.

Заев: Сега ќе ви испратам порака да се поврземе.

,,Порошенко”: Одличен разговор, господине премиер. Ми е драго. И ви посакувам се најдобро, многу успех на референдумот и идните политчки активности и полтичка иднина.

Заев: Ми беше чест да разговарам со вас господине Порошенко.

,,Порошенко”: И мене. Не заборавајте сега мора да ме викате само Петар Македонски.

Заев: Океј. Петар Македонски. Ви благодарам многу, ми беше чест. Чао, чао.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.197
Поени од реакции
26.880
Секој е на нет на денешно време бе, 70 % од луѓето ќе слушнат. Само пензионерите ќе изостанат, мада и без тоа они се небитни кога гласот го даваат за тој шо ќе им направи 300 ден разлика во пензијата.

Иначе у шо се кладиме дека ќе го пробие и ова дно? Нема да ме изненади и некое вонбрачно дете да му излезе до крајот на годината.
Значи западните сили шо им беше во интерес да се спроведи сето тоа шо го прави идиотот, чекаа долги години за ваков лик да се појави кој е доволно неарен да го протне. Тука минаа и БЦ и Георгиевски и Груевски и ред други, али никој од овие не беше доволно одлепен од реалноста за да спроведе вакво нешто. На овој му се има правено психоанализа и скениран е долго време, докажан е со печат дека се совпаѓа како материја(+_+)л(+_+), и е донесен на власт.
Јас незнам кај ќе им оди душата на пранкериве, нс лице со ментална попреченост да му праат праат вака...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Чекаат правци од штабот, незнаат како да се избламираат.
нема ПР агенција на светов што може да го извади од бламов хахаха ако чека на Василие и другарите...
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Може само некоја оставка да има од утепан советник, ако го има воопшто и тоа. Снимкава ќе си остане само за сеир, одговорност е мисловна именка на просториве.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.978
Поени од реакции
10.698
Штета што Миле е во затвор, не можат да го уапсат по 30ти пат, малку да одвлечат внимание

Можда СЈО ќе извади случај за наочарите од мерцедесот
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Нема на алфа да пуштат?
Можеби ќе ги тужат креаторите. Нема трте-мрте (само трте има).[DOUBLEPOST=1562664447][/DOUBLEPOST]
Сите се на апарати.
Чекаат Пи Арот да ги извести за натамошни дејствија.
Најверојатно ќе биде нешто во стилот „Почитуваниот Зоран Заев цело време ЗНАЕШЕ дека станува збор за наместен разговор:icon_mrgr:, или
- евентуално „Криминалната и антиевропска ВМРО ДПМНЕ со својот главица Груевски, од Будимпешта се труди да подметне монтирани, лепени, сечени снимки;)
- Гласот не е на Зоран Заев:icon_mrgr:
.. ти недостига антизападна. Костадин (капиданот) ќе ти објасни. Портпаролчето со „диплома“ од ФОН.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
И Бивис и Бадхед се попаметни од премиерот на Република Северџанија.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
нема ПР агенција на светов што може да го извади од бламов хахаха ако чека на Василие и другарите...
Многу грешиш, жмро со јак PR доста долго ги преживеа bonbite, си ја задржа главната PR траекторија на патриотизам/конзерватизам а притоа повремено амплифицираше со теми кои се целосно спротивставени на она за шо тие се залагаат како домољуби и ја премости целосно јавноста од борба со корупција и арамилук на она шо им беше нивна агенда од сам старт, значи може.

Проблемот е шо се јад и очај и министерството за вистина и власта генерално, координација никаква уште помалку реализција на било шо...изгорени за да бидат тоа шо беше жмро, ама немаат кликер.

Во оваа ситуација јас би играл на тоа дека подобро е да го слушам Заев кај што треси глупости него да го слушам Груевски кај што се изживува и со тоа ќе го премостам фокусот повторно кон bonbite и им ја давам топката на нивни терен тие да се бранат...истовремено да ја потсетат јавноста за „добродушноста и наивноста“ на екс министерот Миле Јанакиески-според неговата сопруга.
Нека биде ова операција со кодно име Невозвратена љубов жмроњи ;)

Во секој случај ова е мизерна ситуација, не само шо покажа колкава лејка ни е прајм министер туку и кои се партиски тутурутки се вработени во владата и дозволиле вакви пропусти т.е пиздарии од епски размери. Ако може двајца шалабајзери да им го направат ова тогаш тек шо им прават сериозните разузнавачки служби а не се ни свесни кутрите...додуша веројатно не ги ни интересира, зинати се за пари и сем тоа за се друго qr ги боли.
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Инфомакс имаат доста објавено работи за ова, ако не се лажам они беа првите кои ја објавија веста.

За друг медиум колку што имам видено едино Вечер има објавено.
Ова изгледа вистина било.. случав дел од разговорите. Малееее.... секој ден IQ3,3 не изнанеадува колку подолу може да се оди.
Заев: Ви хев референдум од ТРТИ оф септембер... ТРТИ.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Проблемот е шо се јад и очај и министерството за вистина и власта генерално
Што очекуваш од влада каде Дане Талески и во врвот, го советува(л) Заев за преговорите со Грција, за името..? Можеби е старолик, ама „детево“ нема реално искуство. Не е „фора“ да се докторира само, на хартија, академски.
Или па Бојан Маричиќ... ДЕЦА, може не по години, ама по искуство.
Леле, како можевме до толку ниско да паднеме, циркуз не ни е рамен. Премиер, советници, ДУИ е константен дунстерај... НИ НЕМА СПАС. Сериозно велам дека ние треба да станеме провинција на некој наш сосед, ако може топтан најдобро, да не се делиме.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
7.006
Поени од реакции
22.329
ЗЗ ќе имал прес-конференција за 5 мин.

Милошоски: Разговорите на Заев со руските „пранкери“ е сериозен диломатски скандал
„Најодговорен за овој скандал е премиерот Зоран Заев, но ништо помалку одговорни не се ниту министерот за надворешни работи Никола Димитров и дипломатскот советник на премиерот Дане Талевски. Не може да се случи трипати во низа, во август 2018, јануари 2019 и април 2019, разговор со лажен претседател на Украина, што значи развиена е меѓусебна доверба и откривање многу чувствителни информации“, рече Милошоски.

Според него, со тоа е нанесена штета, не само на угледот на Република Македонија, како држава, нанесена е штета на репутацијата на македонската дипломатија.

„Исто така, доколку Заев потврди дека неговиот глас е автентичен, изнесени се во јавност чувствителни дипломатски и безбедносни информации, и нанесена е штета на довербата од трети држави кон Македонија, бидејќи се споменуваат и поединци и функционери од САД, Германија, Србија, Русија, Грција и други држави“, додаде Милошоски.

Истакна дека Заев морал да знае или да биде поучен од своите советници, дека меѓудржавни телефонски комуникации се остваруваат според предвиден дипломатски протокол. Побара од Заев, или како што рече, во најмала рака неговиот советник Талески и министерот за надворешни работи Димитров, да поднесат оставки, поради, како што додаде Милошски, „грубото непознавање на меѓудржавните комуникации“.

На прашањето до каде е работата со Комисијата за помирување, Милошоски рече дека тој не учествува во таа Комисија, и оти нејзиното формирање имало само една цел, а тоа, според него, е да обезбеди двотретинско мнозинство со цел промена на Уставот и остварување на лични цели на поединци во Собранието и надвор од него.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom