Скутери: Резултати од 2008 !

Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Па ајде дојде зимата, време за возење мотори :):) т.е напротив, време за одмор на моторите, туку, како моторите, колку поминавте, сервиси, кварови, додатоци, сите работи о/пишете ги тука... Поздрав, а да... да почнам прв:

Kymco Super 9 (како на сликата подолу)


Иначе на ново е купен, поминав 2500 км лани, нитуеден сервис, а требаше 2, максимална брзина 75-80, кога беше среден идеше и преку 80 , не многу ама СИГУРНО идеше, сеа му немам правено сервиси и малку успори, сега летово ке му правам... Кварови немам, освен тоа што ми се дупна гума :toe::tapp:, али бидна за 20 минути, додатоци никакви немам, се е „Фул“ стандард, потрошувачка: околу 3.0 л/100км.
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Кој ќе чека додека се стопли :(
иначе купен е во јуни поминато точно 3553 км :)
имам направено 1 сервис до сега заебанции некои немам да чукнам во дрво освен шо ми се дупна гумата :nesum: се др е ок гума уште немам купено нова оваа не се лепи така да чекам пред да се стопли ќе купам ако најдам:nesvest:
иначе кивеј флеш иам црниот од десно :)
 

Attachments

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
до сега имам направено околу 5100км, купен е 13.07.2007. негде септември 2008 ми се заеба ауспухот тоталка, па морав да го сменам и си купив нов =) друго не се жалам. потрошувачка 3,6 ако нонстоп е гаста до крај, а 2,8-3,0 ако го возиш нормално. сега веќе некој месец е спакуван во гаража, го палам 2 пати неделно и го развозувам малце. ќе го вадам накај април изгледа. зависи =)
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
до сега имам направено околу 5100км, купен е 13.07.2007. негде септември 2008 ми се заеба ауспухот тоталка, па морав да го сменам и си купив нов =) друго не се жалам. потрошувачка 3,6 ако нонстоп е гаста до крај, а 2,8-3,0 ако го возиш нормално. сега веќе некој месец е спакуван во гаража, го палам 2 пати неделно и го развозувам малце. ќе го вадам накај април изгледа. зависи =)
А каков ауспух стави? исти како што имаше или нешо боље?
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
џианели карбонски. топ е, има огромна разлика во стартот.
Па кажи резултати, колку повеке иде, колку го плати и од кај го зема? и незнам дали си блиску до тамо, да прашаше кои гианели ке се фатат на Кимко супер 9...
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Па кажи резултати, колку повеке иде, колку го плати и од кај го зема? и незнам дали си блиску до тамо, да прашаше кои гианели ке се фатат на Кимко супер 9...
идеме офтопик, ама ај да ти одговорам =)
ауспухот кошта 12,000 кај јове-априлиа. јас го земав за 6000 "преку врски" на друго место =)
во брзина не добив ни 1км/h, ама затоа на старт е многу побрз. не е ракета, ама има разлика.
иначе, џианели фаќаат на сите скутерчиња. горе-доле.
едит-според мене не вреди да го мењаш од чиста мира. ај да ти е расипан, па да го смениш-ок тогаш. или ако имаш пари за фрлање =)))
 
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
идеме офтопик, ама ај да ти одговорам =)
ауспухот кошта 12,000 кај јове-априлиа. јас го земав за 6000 "преку врски" на друго место =)
во брзина не добив ни 1км/h, ама затоа на старт е многу побрз. не е ракета, ама има разлика.
иначе, џианели фаќаат на сите скутерчиња. горе-доле.
Па нека иде офтопик, нека дознаат луѓето ама да не претераме секако, кои поточно ке се фатат? ти праша, ако не , мислам ако можеш те молам прашај за кимкото АЦ е 50 кубика :) потрошњата иначе како е?
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
Член од
27 јануари 2008
Мислења
1.611
Поени од реакции
85
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
сега заприметив дека се постари модели на скутери се наведени ...прашај си ...ондак
 

Kajgana Shop

На врв Bottom