Скопје е во Дарданија, WTF!

Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Oпштината Чаир.
На чие чело е соскерела романела - Изет Меџити - Maxhupet (на албански така се вели за Ром?) од ист сој со некогашниот премиер на Бугарија Ванчо-Циганчо (така го викаа Иван Костов).

Или можеби човекот нема ромско потекло, туку тој е вистински Дарданец, по својата физиономија?

:pos2::pos2::pos2:
 
P

Princ

Гостин
Ако физиономијата беше одлучна за националната припадност на една личност, ти ќе припаѓаше на родот трактори ебате беља ебате
 
Член од
13 јануари 2008
Мислења
570
Поени од реакции
18
Ако физиономијата беше одлучна за националната припадност на една личност, ти ќе припаѓаше на родот трактори ебате беља ебате
Не бе бате, јас сум си чист и личен Македонец, со русо-костенлива коса, зелени очи, бела кожа. Нејсе, а не знам што род ќе беа 25,17% во Македонија. Lopa (Љопи?) Ама ај да не навредувам.

Еве се надевам ти си прав Илиро-дарданец, кажи ми нели Изет има цигански црти?
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Cim do sega ne go napravile glaven grad na dardanija nisto od toa. Amerikanaskata nadvoresna politika se bazira vrz principot toplo ladno. Sadam Husein bese americka violina za da nekolku godini pokasno go obesat na plostadot u Bagdad. Osama bin Laden e americki proizvod. Talibanite najgolemata podrska vo vojnata protiv Rusija ja dobivaa tokmu od amerika za da dve decenii podocna zapocnaa so nivno istrebuvanje. Taka da sonovite na Ahmeti i kompanija dostignaa vrv so podelbata na Kosovo koe i taka podeleno nikogas nema da bide nezavisno. Albancite imaat dve opcii

1. Da zaboravat na golema albanija, da pocnat da doprinesuvaat za dobroto na svojata drzava ( Makedonija/Srbija ), da se distanciraat od dosegasnite politicari koj im donesoa samo kriminal i nesreca, i da pobaraat proska od Srbija/Makedonija
2. Da se sprotistavat na odlukata na ON za Kosovo, i kako sto rece vcera Demaci ke se fatele za oruzje i ke vojuvale. Neznam so kogo ke vojuvaat no sigurno nema protiv Srbija bidejki ne se ludi i znaat sto gi ceka. Sto znaci ostanuva da vojuvaat protiv Euleks.
da da i rusite bea so sadam koga pocna vojnata sto napravija za sadam isto rusija ja podrza servia vo vojnata protiv albancite i kade zavrsia servite? nesto cudno koj e na ruska strana nikogas ne dobiva... :)
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
170
Поени од реакции
3
Ете јас сум едноставно Македонец од Македонија. (Сам за себе и пред себе)

Ти што ќе речиш за себе дека си
1. Албанец од Македонија
2. Илир од Дарданија
3 Дардан од Албанија
4. Шќипетар од Албанија
5. .... многу бе комбинации може да се изведат со толку непознати
epa toa e problemot ako ne ti prorabotel mozokot dosega za da sfatis nikogas nema ni da sfatis :)
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Може некој да ми каже што уствари е дарданија?!?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Кај сте бе ДПМНЕ,вакви патриоти сте бре :

Груевски, септември 2006:

Знаете скоро 70 македонски војници и полицајци беа убиени со наредба на тој штаб. Не станува збор за селото Шипковица, јас секако некогаш ќе отидам во тоа село, но да бидам поканет и да отидам во штабот на организација која со тероризам убиваше, јас ќе го понижам целиот народ во Македонија ако го направам тоа, па дури и Албанците.

Го нема свети Грујо да се јави за Дарданија,штета..мора да е зафатен чоекот со "ЕУ и НАТО".
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Ете јас сум едноставно Македонец од Македонија. (Сам за себе и пред себе)
Ti si makedonec vo FYROM
Bugarin vo Bugarija
Srbin vo Srbija:salut:


a i se kladam deka imas dvojno drzavjanstvo od ovie 2 drzavi, ajde bidi iskren i priznaj.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom