Скопје Џез Фестивал 2018

Дискусија во форумот 'Ноќен живот' започната од CafeDelMar, 13 септември 2018.

 1. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  5.981
  Допаѓања:
  11.439
  Да се запази традицијата. :) Еве ја програмата за оваа година:

  It is our pleasure to announce the program of the 37th edition of Skopje Jazz Festival (October 18-21).
  Со задоволство ја објавуваме програмата на 37-то издание на Скопскиот џез фестивал (18-21 октомври).

  18 October
  MOB, 20:00
  ALEXANDER HAWKINS (United Kingdom)
  DAVID MURRAY QUARTET feat. SAUL WILLIAMS (USA)
  MKC Dancing Hall, 24:00
  ARTO LINDSAY / PAAL NILSSEN-LOVE (USA/Norway)

  19 October
  MOB, 20:00
  WADADA LEO SMITH (USA)
  HARRIET TUBMAN (USA)
  MKC Dancing Hall, 24:00
  THURSTON MOORE (USA)

  20 October
  MOB, 20:00
  METTE RASMUSSEN (Denmark)
  TRONDHEIM VOICES (Norway)
  SUSANA SANTOS SILVA / AB BAARS / HAMID DRAKE (Portugal/Netherlands/USA)
  MKC Dancing Hall, 24:00
  MOPO (Finland)

  21 October
  MOB, 20:00
  Toni Kitanovski: 30 years in music
  PANDA 5 (Macedonia)
  TONI & FRIENDS

  The side program of the festival and the tickets info will be announced soon.
  Придружната програма на фестивалот и информациите за билетите ќе бидат објавени наскоро.


  :love:
   
  На Vespertine, Ultracasual, zmej gorjanin и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. kicodarker

  kicodarker

  Член од:
  29 јуни 2006
  Мислења:
  738
  Допаѓања:
  1.124
  Нема појак фестивал од овој, кога после цеца/луказо/друга багра пола македонија станува џезерска.
   
  На Chronysync и Prince им се допаѓа ова.
 3. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  5.981
  Допаѓања:
  11.439

Сподели преку: