Ситуации кои што ве вадат од такт

  • Креатор на темата Lu
  • Време на започнување

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.486
Поени од реакции
37.714
Не. Извади гз ѓубрето, погоди зашто.
Стварно?
Баш чудно, скоро немогуче, пошто ова е правна држава у која владее законот и правото подеднакво за сите граѓани.
 
L

Lu

Гостин
Не е баш ситуација, туку едно говедо во форма на човек... го шетав кучето и го сретнувам пред неговиот двор. Беки му се радува зошто очекуваше да ја гали, но кретенов ја плукна. Причина: НЕМА! И го погледнувам оштро, а тој се правда: „Не го шетај кучето, деца има“. Арно ама, деца немаше... добро, си продолжив напред.. после свртив круг и се шетав пред неговиот двор, додека тој намуртено ме гледаше. Е, така од нервоза се прошетав пред неговиот двор едно 100 пати, смеејќи му се во намуртениот сурат. Тој мене ќе ми кажува дали да го шетам моето куче или не... :tapp:
Тоа се мажи ПИЧКИ ... да ми простите на израз.
Јас со такви пички се среќавам речиси секојдневно.
Ќе видат девојка сама или со другарка, и одма се силат, тоа ми се дешава постојано.

Зашто кога шетам сама со Доберманката, или со другарка / другарки, постојано некој мрси муда, постојано ... А? Зашто?
Зашто гледаат слабост, демек женските се послаби па ајде ќе си лечиме фрустрации и ќе им се истураме на женски особи надвор, за да си ја испразнат нервозата што им се собрала од домашни проблеми.

Зашто кога шетам со другари, тогаш никој ништо не пререкува, а?
Зашто се пички ко што кажав, знаат дека на некој од другарите мои, ќе им пукне филм и ќе му одржат една воспитна лекција како да се понаша нареден пат.

Случка со мој другар ... ова и @ZeenaK9 ќе ви го потврди.

Наш другар, исто има Доберман, се шетал низ градскиот парк, летно време, жешко.
И нормално на кучето му се припило вода, и се напило од чешмичката.
И тогаш во тој момент некој минувач почнал да пцуе, да урла.
И минувачот го опцул другар ми со „пичка ти мајчина“.
И на другар ми толку му треба, прилично знае да биде опасен и незгоден у такви ситуации кога некој ќе му ги спои жиците.
И одење накај човеков, доближување, и нокаут ... последица - искршен нос, заби, крвови на сите страни.

Така да, не се закачајте со секого, зашто има типови што немаат 2 чисти во главата како другар ми, и кога ќе му се спојат жиците, ќе направат на парчиња да ве собираат и да неможат да ве склопат ;)

Не дека ја оправдувам неговата бруталност, сепак е премногу некого да осакатиш ради пцовка, али и тие што мрчат, навистина немаат граница и претеруваат.

Иначе @Papillon.Papi , за случкава сега што ја раскажав, зборам за другар ми со Доберманот Кан, и ти го знаеш него, за среќа не си имала прилика да видиш колку знае да биде незгоден, немало таква ситуација досега, додека сме шетале заедно со тебе низ парк :)
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
790
Идaм вo месaрa дa земaм хрaнa зa кучетo и уз муaбет сo месaрoв гo спoмнувaм. Викa "А, јaс нa мoетo сирoви кoски му дaвaм, не му вaрaм" (не знaе декa и мoетo куче јaде сирoвo) "АГРЕСИВЕН гo прaaм". :facepalm:
 
K

Kacar

Гостин
Nesto sto me vadi od takt pokraj problemi so bolvi I slicni nima, e toa so mojata djukela koga si ja setam na Lancence (metro), I sea nebitno dali prijateli, poznanici ili obicni lugje, ke zastane da ja pogali I ke nasoci razgovor na toa deka ne e rasno kuce, nema potreba da go tretiram Kako rasnite so gi tretiraat.
Ili, koga primer ne go pustam od sindjir I ke mi rece nekoj,, Pusti go de, ne go shtedi Kako da e rasno, neka se iznatrca ". I mnogu drugi dofrlanja I komentari.
I posebno koga ke me prasa nekoj neuk,, A koja the rasa e? ", znam da kazam ponekad,, Shpic germanski, shitzu, " a ona kutrata najveke lici na minijaturen pincher.
Ne, ne e rasno go nosese Voda na ulica od poroen dozd pred pet godini, bese uste bebe, samo mesec dena I go izrasnav vo srcka.
 
K

Kacar

Гостин
Edna situacija koja me izvadi od takt denes:
Dobiv na poklon mace pred nekolku dena. Arno ama vidov ranicki na kozata I ushinjata pa otidov kaj Doktor Jasminka v Kozle. Mi rece da nanesuvam Rekonazol mast dva meseci I da go banjam dva pati nedelno so Rekonazol shampon.
Na covekot od kaj e nabaveno maceto, mu se javiv da go ispizdam, deka back yard breeders ne treba da prodavaat macki!
I negoviot odgovor,, Ako ne se izlekuva, ke ja zamenime!!!!! "
""Kako ke ja zamenime "?
-,,Ke mi ja vratis taa ako ne uspee da se spasi jas ke ti dadam novo "
,, Cekaj cekaj Gospodine, za AVTOMOBIL LI ZBORIME? Ili za mace? "

-,,Za mace de " (Mrtov seriozen)
:facepalm::vozbud::tapp::jajce:
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.803
Поени од реакции
2.347
Ova do nekade ne e nisto cudno. Da, ti si se naviknal na maceto i ne mozes da se osvois. No ako toj ti ,,dal,, od tamu zaboleno zivotno trrba nekako da ti nadomesti. Vo kinologijata pa i vo felinologijata koga se raboti za izlozbi koga ke platis skap primerok za odgleduvsc koj ti na nekoj nacin garantira zdravo zivotno, da on mora da ti ja nadomesti stetata. Primer kupuvas kuce za lov, a kuceto na 8meseci strasno krivi so teska displazija. Ti si go obucuval si go spremal, ti treba za rabotka plus skapo bi go platil. Samo da ne sfatia pogresno, osven sto e raboten pes toj e i milenik.
 
На врв Bottom