Сите што се извлечени за зелена карта!

Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Ајде да бидеме малку повеќе активни. Да споделуваме корисни информации и се останаѕто што е потребно, бидејќи гледам во Македонија скоро и да не с езборува за ова. До сега наидов само на еден српски форум каде што сите споделуваат корисни работи. Па ставарно ние Македонците некако како да не сакаме да си помагаме меѓу себе.
Или уште ќе биде " Вујче абе има ли работа замене у америка,германија, италија ? Вујкото : Еј абе седи нема работа тешко е многу едвај крај со крај сврзуваме. Епа вујче повторно нова кола, а и куќа си земал слушам , а јас пешки одам немам ни куќа ни ништо. Вујкото : ( Грчи рамења ) Абе тешко е ...... вади 10 евра и вика ајде иди почасти се нешто :S :S :S Извинете ако ве замарам со приказната но тоа е реалноста за имигрантите што заминале порано, па затоа велам да не бидеме како нив доколку можеме да помогнеме на сите. Поздрав
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Мене од Демир Хисар ми дадоја зелен картон..
 
Член од
3 април 2012
Мислења
161
Поени од реакции
156
Изгледа никој не пробува да се отсели....
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Јас имам аплицирано, но ми нема стигнато никакво известување...
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Јас имам аплицирано, но ми нема стигнато никакво известување...
Не ти стигнува известувањо оди на страната и внеси го кодот што го доби и ќе видиш дали си избран ...
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Не ти стигнува известувањо оди на страната и внеси го кодот што го доби и ќе видиш дали си избран ...
ајде да видиме што ќе биде, може ме трефнале :)

http://www.dvlottery.state.gov/ESC/
--- надополнето: 11 мај 2012 во 20:44 ---
Based on the information provided, the Entry
HAS NOT BEEN SELECTED
for further processing for the
Electronic Diversity Visa program at this time. Please note that more entries may be selected on October 1, 2012 at noon (EDT), and we encourage you to keep your confirmation information to check again at that time to see if you have been selected.
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
ајде да видиме што ќе биде, може ме трефнале :)

http://www.dvlottery.state.gov/ESC/
--- надополнето: 11 мај 2012 во 20:44 ---

Based on the information provided, the Entry


HAS NOT BEEN SELECTED


for further processing for the


Electronic Diversity Visa program at this time. Please note that more entries may be selected on October 1, 2012 at noon (EDT), and we encourage you to keep your confirmation information to check again at that time to see if you have been selected.
Ајде повеќе среќа нареден пат. Не се откажувај нас не извлекоа т.е жена ми од втор пат како аплициравме :)
 

Ambasadorka.G

Poliglota
Член од
20 јуни 2009
Мислења
56
Поени од реакции
14
Јас вчера проверив ме извлекле но уште немам пратено документи во конзулатот во Кентаки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom