Сериозна врска

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
991
Што сметате дека е тоа ?
По што познавате дека некој има сериозни намери со вас и дека не му сте само за забава?
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Јас баш вчера раскинав со девојката. Ја приметив дека не сум и само за забава.
Нешто ми врти муабети семејство, деца бла бла и чашата ја прели вчера кога ми рече ај да нарачаме фамилијарна пица!!!
 
Л

Лигеја

Гостин
Што сметате дека е тоа ?
По што познавате дека некој има сериозни намери со вас и дека не му сте само за забава?
Се однесува одмерено,понекогаш недофатливо да остави простор да се развива врската (ова не мора да значи 100% има и директни девојки/машки),поминува повеќе време со тебе,твојот живот ја интересира,се труди окулу тебе повеќе од нормалното и секогаш е тука ако ја побараш.Најчесто ако имате заеднички познаници/пријатели по нив ќе познаеш тоа е скоро сигурен знак затоа што ќе споделува со нив се што се случува во врска со тебе.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Либето го познавам по то шо одма од ко ќе вратам од нафудбал со тазе чкоросани чораби одма се нафаќат да ги исперит(еднуш в машина, после то на рака и накрај ќе ги исплавит)
Жива вистина.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Што сметате дека е тоа ?
По што познавате дека некој/а има сериозни намери со вас и дека не му/и сте само за забава?
Прво тоа ќе го согледаш од нејзиниот однос кон тебе......, а потоа самото време ќе си го потврди дали е сериозна или не врската :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom