Сервисер за компјутер

Член од
13 февруари 2014
Мислења
29
Поени од реакции
4
Здраво, дали може да ми кажете некој сервисер за компјутери во Скопје, Центар Аеродром..фала

Компјутерот ми се гасеше по одредено време додека играв, во Task Manager стоеше High Power Usage, и денес веќе воопшто не се пали. Не знам дали е нашојувањето или плочата. Нз дали да купам напојување..сакам некој да го ѕирне. Фала
 

igor00000000

I find your lack of faith disturbing
Член од
17 октомври 2022
Мислења
76
Поени од реакции
67

можеш и сам да го тестираш, ако користиш небрендирано бомба напојување најверојатно е до него, следен пат купи си 80 plus white rating минимум со барем 100тина вати повеќе од колку што троши пцто на макс. High power usage секогаш пишува ако е тешка играта, нормално. Ако не пушта доволно струја се гаси кога ке си побара графичката
 

Kajgana Shop

На врв Bottom