Семинарски, состави, есеи, задачи

Дискусија во форумот 'Образование' започната од ATG, 13 декември 2008.

 1. tearsinheaven

  tearsinheaven

  Член од:
  21 октомври 2009
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  1
  Дали можеби некој има есеи од 250-300 збора на следниве теми:
  1.Убавио збор ја оплеменува душата и го омекнува и најтврдото срце.
  2.Улогаа на младите во ктурната преобразба на еден народ.
  3.Јас сум само единка со моќ на расудување на нештата што се случуваат околу мене
   
 2. Son.Of.Macedon

  Son.Of.Macedon Македонист

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  107
  Допаѓања:
  0
  дали можеби некој има семинарска на тема РАМ меморија.. историја.. карактеристики.. а може и општо за мемории.. однапред благодарам. :helou:
   
 3. SV-Strange

  SV-Strange Sorcerer Supreme

  Член од:
  27 август 2007
  Мислења:
  3.604
  Допаѓања:
  366
  Ми треба материјал, поврзан со "Гозба" на Платон или "Реторика" на Аристотел. Фала лепо.
   
 4. Manga

  Manga

  Член од:
  21 април 2006
  Мислења:
  6.820
  Допаѓања:
  1.878
  За Реторика

  http://oak.cats.ohiou.edu/~kt367198/arrhres.htm

  http://escholarship.org/uc/item/3mt6v449

  Платон

  http://www.123helpme.com/view.asp?id=127575
  http://www.cyberpat.com/shirlsite/essays/plato.html


  http://www.freeessays.cc/db/35/peh88.shtml


  Види може ќе најдеш нешто корисно:smir:
   
 5. Jovannah

  Jovannah Smile me baby

  Член од:
  11 февруари 2008
  Мислења:
  584
  Допаѓања:
  48
  Некој да не има состав за романтизмот на тема „Потрага по совршенството“???
   
 6. AdRi*

  AdRi* Obscenely Delicious

  Член од:
  10 декември 2007
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  37

  Уште ли ти треба?И конкретно што?Или општо за делото?
   
 7. Фил Ајви

  Фил Ајви time is a flat circle

  Член од:
  18 септември 2007
  Мислења:
  8.697
  Допаѓања:
  5.012
  Не, но сепак фала.

  Сега ми треба за Рајко Жинзифов - Крвава кошула. Преку особините на ликот со доза на креативност преточено во есеј.
   
 8. INVINCIBLE

  INVINCIBLE MUFC

  Член од:
  9 декември 2007
  Мислења:
  3.365
  Допаѓања:
  144
  Семинарска за Реклама од областа на Маркетингот било што добредојдено е....
   
 9. smart ass

  smart ass Гостин

  Мене ми треба краток есеј за ЗОКИ ПОКИ?

  Ве молам хитно ми е за утре.

  А професорот по музичко побара да ја анализирам песнава(што се случува со никола)-ако не ќе ми ги витка ушите...помагајте?
   
 10. robins_boy

  robins_boy

  Член од:
  9 ноември 2009
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Итно ми требаат состави на теми;СМРТ ВО ВЕНЕЦИЈА, РАСКАЗИ ОД ЧЕХОВ, РАСКАЗИ ОД ШОЛОХОВ.ако има некој материјал аман нека го постира шо побрзо ве молам.фала однапред
   
 11. Чкембар

  Чкембар

  Член од:
  16 септември 2009
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  3
  Ми треба хамлет...
  прераскажана,раскажана како било... само да прочитам малце да не добијам 1 :) ако има некој нешто нека клај....:kesa:
   
 12. jovanovski

  jovanovski Motherfucker Jones

  Член од:
  30 јуни 2008
  Мислења:
  3.771
  Допаѓања:
  1.271
  есеј за my dream house околу 250 збора ениуан :)?
   
 13. Son.Of.Macedon

  Son.Of.Macedon Македонист

  Член од:
  28 јули 2008
  Мислења:
  107
  Допаѓања:
  0
  имам по нешто за Иго и Алан.по.. пиши на ПП

  семинарска за РАМ, историја карактеристики или општо за мемории.. само не на википедиа. инто ми треба.. фала однапред. :smir::smir:
   
 14. AdRi*

  AdRi* Obscenely Delicious

  Член од:
  10 декември 2007
  Мислења:
  616
  Допаѓања:
  37
  Што сакаш да кажеш???Ако си толку паметен,не ја ни отварај темата.
  Нема потреба од вакви "саркастични" коментари.

  Немам состави,ама можам да ти кажам нешто отприлика што ке ти помогне.Ако ти треба пиши ми пп;)
   
 15. jasmina19

  jasmina19

  Член од:
  6 март 2009
  Мислења:
  16
  Допаѓања:
  1
  Ми треба материјал или семинарска за
  -Маркетинг околина и
  -Концепти на претприемништво

  Ве молам ако има некој нека ми прати пп
  Фала однапред !
   

Сподели преку: