Секси и затегнато стомаче

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Совети за стегнато секси стомаче!

1.Pocnete da vezbate. Toa e najdobriot nacin za da postignete nesto . (Zaboravete gi site spravi za domasno vezbanje retko koj nesto postignal so niv) najdobro odete vo fitnes .

2.Angazirajte se fizicki - peshacete koga mozete,koristete stepenici namesto lift, vozete velosiped .

3.Sekojdnevno barem 5 minuti pravete stomacni,najubavo sekoe utro koga ke stanete , vezbajte sekoe utro i ke zabelezite podobruvanje,iako prvite denovi ke dobiete malo zapalenie na muskulite ,ali otkako ke pomine ke zabelezite deka muskulite vi se pocvrsti .

4.Ne pijte alkohol i sokovi koi sodrzat seker,izbegnuvajte gi gaziranite pijaloci.

5.Naucite da piete mnogu voda.Naviknete se da sekoj den so vas si nosite flasa voda.Pijte i koga ne cuvstvuvate zed.Vodata ne debelee , a pomaga organizmot da se oslobodi od otrovite.Nedovolnoto pienje na voda go usporuva organizmot.

6.Ako sekoj den premnogu sedite ( na primer pred PC ) zgrcete gi stomacnite muskuli , nikoj nema da ve primeti , a korisno e.

7.Izbegnuvajte hrana koja vi go duva stomakot,sigurno znaete od sto stomakot vi otekuva , toa e individuelno.

8.Izbegnuvajte masna hrana. Posebno gricki,mleko,marmalad,biskviti . Jadete poveke pati po malku . Ako pocuvstvuvate napad na glad , izedete nesto niskokaloricno,ko na primer jabolko.

--------------------------------------------------------------------------

Jas najmnogu se voodusevuvam na Heidi Klum koja samo 2 meseca po poroduvanjeto nejziniot stomak izgledase vaka:


potoa Mariah Carey , devojkava ne e bas slaba, a nema stomace


Dali vie imate problemi so stomaceto i kako gi resavate ? Jas ponekogas koga preteram so jadenje izgledam kao 5 mesec trudna da sum :icon_redf
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
tina89 напиша:
како демек та само со то ослабела?...чудно
ja ne rekov deka taa so toa oslabela . Toa gore se moi predlozi , a taa velese deka sekoj den trcanje i treniranje so nejziniot trener i dieta
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
ok np.:) ali za da upotrebis bar del od tie predlozi ke ti treba poicka vreme edno 3-4 meseci a i ne se losi , a to za heidi svaka mu cast
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Heidi Klum oslabe trenirajki so eden trener i pravejki edna dieta koja sodrzese mnogu salati i dinstano meso.Jas ja imam doma dietata za prvite dve tri nedeli.Ako imam slobodno vreme ke vi na napisam:)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Stomacni ili na fitnes stomacni na masina so tezina e edino so pomaga za cvrsto meshe , do duse porano praef takvi 3*20 na 25 kg , 4 pati nedelno a sega i onaka mi e stomakot vo pleki nema so da vezbam:)
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
A da dajte drug sovet.. ?! ja posho sum golema mrza.. me mrziii voopshto neshto kao trening.. a obozhavam jadenje.. ali sepak sakam stegnato seksi stomache (= neznam dali samo ja sakam.. ili se plasham sho ke kazha drugite ako go neam .. (= inache dieta za mene e 3 nedeli vo mkd.. slabuvam nekolku kg tamu.. ali sakam da bidam taman i ko ke pojdam ;)
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Sandra напиша:
A da dajte drug sovet.. ?! ja posho sum golema mrza.. me mrziii voopshto neshto kao trening.. a obozhavam jadenje.. ali sepak sakam stegnato seksi stomache (= neznam dali samo ja sakam.. ili se plasham sho ke kazha drugite ako go neam .. (= inache dieta za mene e 3 nedeli vo mkd.. slabuvam nekolku kg tamu.. ali sakam da bidam taman i ko ke pojdam ;)
Ti imas stomace kolku i jas so imam , taka da sej mirna :) Jadi tamu sladoled *
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Sandra напиша:
A da dajte drug sovet.. ?! ja posho sum golema mrza.. me mrziii voopshto neshto kao trening.. a obozhavam jadenje.. ali sepak sakam stegnato seksi stomache (= neznam dali samo ja sakam.. ili se plasham sho ke kazha drugite ako go neam .. (= inache dieta za mene e 3 nedeli vo mkd.. slabuvam nekolku kg tamu.. ali sakam da bidam taman i ko ke pojdam ;)
dokolku ne vezbas a samo pazis na ishranata togas stomakot ke ti se povlece,ke imas ramen stomak no ne i zategnat.Ne jadi leb , slatki, ne koristi mnogu sol , pij mnogu voda,vozi velosiped , odi na plivanje,ne jadi mnogu brzo , a sala na strana i sexualnite aktivnosti mnogu pomagaat :wink:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
ja si vezbam 3 pati nedelno,stomacni pravam redovno i imam podobruvanje...ne do tolku stegnat stomak kolku sto sakam..ama barem go namaliv onoj ogromniot:)od zimata!
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
ragazza напиша:
Ti imas stomace kolku i jas so imam , taka da sej mirna :) Jadi tamu sladoled *
Ke jadime zaedno ko ke dojdesh na gosti (= A znajme i dvete .. deka ti si poslaba.. da ti dam ja malku meso od moe telo kaj tebe :D

schtranga напиша:
dokolku ne vezbas a samo pazis na ishranata togas stomakot ke ti se povlece,ke imas ramen stomak no ne i zategnat.Ne jadi leb , slatki, ne koristi mnogu sol , pij mnogu voda,vozi velosiped , odi na plivanje,ne jadi mnogu brzo , a sala na strana i sexualnite aktivnosti mnogu pomagaat :wink:
a sho treba da jadam ? znam drugarkami vaka se chuvashe mn oslabi za zal .. ja pretera ona rabotata.. ako i se prijade.. mozeshe banana da zemi .. ili .. hmm.. knäckebröd na svedski a na mak neam poima .. :D velosiped sho e ? sol na makedonci da mu kazish da ne imat vo jadenje.. to e isto na mrtov coek da kazesh stani od grob.. leb ne jadam mn .. slatki nemozam posho i taka i taka iam alergija na laktoza.. plivanje .. plivav ko pomala.. ali od toa ramenata ke ti se naprat shiroko .. ( na koj ne e bash ubavo na zensko ) .. a za seksualno.. se drzam i za toa vo momento.. moram da chekam do makedonija .. (=
a ja da jadam edna banana ko ke mi se jadi .. mislam deka ke se samoubiem.. a nekam da izgubam teloto sho go iam ..
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Sandra напиша:
Ke jadime zaedno ko ke dojdesh na gosti (= A znajme i dvete .. deka ti si poslaba.. da ti dam ja malku meso od moe telo kaj tebe :D



a sho treba da jadam ? znam drugarkami vaka se chuvashe mn oslabi za zal .. ja pretera ona rabotata.. ako i se prijade.. mozeshe banana da zemi .. ili .. hmm.. knäckebröd na svedski a na mak neam poima .. :D velosiped sho e ? sol na makedonci da mu kazish da ne imat vo jadenje.. to e isto na mrtov coek da kazesh stani od grob.. leb ne jadam mn .. slatki nemozam posho i taka i taka iam alergija na laktoza.. plivanje .. plivav ko pomala.. ali od toa ramenata ke ti se naprat shiroko .. ( na koj ne e bash ubavo na zensko ) .. a za seksualno.. se drzam i za toa vo momento.. moram da chekam do makedonija .. (=
a ja da jadam edna banana ko ke mi se jadi .. mislam deka ke se samoubiem.. a nekam da izgubam teloto sho go iam ..
velosiped = na germanski e Fahrrad a na schwedisch mislam deka e cykel :)
od plivanje nema ramenata siroki da ti se napraat ne se sekiraj :pos: epten nesto ako planiras sekojdnevno po 4-5 sata da plivas:)
ke ti recev da postes ama taka celosno i ke oslabis , e sea znam deka e zeznato koga sakas samo stomakot da go simnes a teloto da ti ostane isto , togas tuka samo stomacni mozat da pomognat
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
schtranga напиша:
velosiped = na germanski e Fahrrad a na schwedisch mislam deka e cykel :)
od plivanje nema ramenata siroki da ti se napraat ne se sekiraj :pos: epten nesto ako planiras sekojdnevno po 4-5 sata da plivas:)
ke ti recev da postes ama taka celosno i ke oslabis , e sea znam deka e zeznato koga sakas samo stomakot da go simnes a teloto da ti ostane isto , togas tuka samo stomacni mozat da pomognat
Tochak mor ? taka kazi .. hahahahaha .. sekoj den idam na rabota so tochak i se vrakam doma samo ugornici .. toj pat .. so odenje peshki e 25-30 min .. zavisi kolku brzo odish.. znachi iam trening so tochak .. ali ne mi pomaga .. A ako imash nekoj diet za postenje.. sho treba da se jadi i sho ne.. kazi mi .. mozi ke oslabam cela.. ali barem ke bidam srejkna vo sebe togash (=
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Sandra напиша:
Tochak mor ? taka kazi .. hahahahaha .. sekoj den idam na rabota so tochak i se vrakam doma samo ugornici .. toj pat .. so odenje peshki e 25-30 min .. zavisi kolku brzo odish.. znachi iam trening so tochak .. ali ne mi pomaga .. A ako imash nekoj diet za postenje.. sho treba da se jadi i sho ne.. kazi mi .. mozi ke oslabam cela.. ali barem ke bidam srejkna vo sebe togash (=
da be tocak :pos:
eve ti edna dieta koja navistina pomaga da sogorat mrsnotiite,tajnata e vo toa sto poveke kalorii a se sogorat otkolku da vnesis.Dietava ne dozvoluva pienje na alkohol! Mora da se prestane so akohol 24 sata pred da se pocne dietava.Na pocetokot mozebi ke se pocuvstvuvas malaksano ama posle tretiot den ke vidis deka ke imas poveke energija.Definitivno zabraneno e: leb,alkohol i site vidovi na sokovi ( duri i onie dietalnite )

1Den :
dorucek:kafe bez seker
rucek:2 vareni jajca , spanjak
vecera:1golem stek i zelena salata

2Den:
D:kafe bez sekerso edno pecivo
R:1golem stek,zelena salata i ovosje po izbor
V:shunka

3Den:
D:kafe bez seker so pecivo
R:2vareni jajca,salata ,domati
V:shunka , zelena salata so malku limonov sok

4Den :
D:kafe bez seker so pecivo
R:1vareno jajce,sirenje
V:eek:vosje i priroden jogurt

5Den:
D: kafe bez seker
R:pecena riba , domati
V: 1stek na zar , zelena salata

6Den:
D:kafe bez seker
R:pile na zar
V:2vareni jajca

7Den:
D:caj so limon
R:stek na zar,ovosje po izbor
V:mozete a birate sto vo dusa saka

Da napomenam dietata smeete da ja drzite samo 2 nedeli vo koi ke izgubite 9 kg ! Salatata se zacinuva samo so limonov sok ! Bidejki ne se navedeni kolicinite mozete da jadete kolku sakate ! Velat deka posle dietata narenive tri godini mozete a jadete normalno i da ne se popravite! Togas sto se toa 2 nedeli gladuvanje , posle koe 3 godini odmor od dieti :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom