Светско првенство во фудбал, 2010 година, Јужна Африка

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
По шет тим од Србиве не сум видел... факккккккккк :ija: :pov:
 

krstenik

first things first
Член од
24 август 2009
Мислења
525
Поени од реакции
21
На светсково воглавно моеш да изгубиш само ако имаш црвен картон или ако си грција.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.060
Слаби натпревари досега. 7 меча, 9 гола. Премалку за СП и многу досадно за неутрални навивачи. Со надеж дека ќе се подобри бројот на погодоци подоцна, барем добар фудбал да гледаме.
 
В

Вори

Гостин
Па тој за Франција што е,нашол да кажува.
Да не дојде до забуна,не сум србоман,али како соседи ги симпатишам на светсково.Заедно со немците и енглезите.

Ја не можам да сватам како некој може да навива за репрезентација онака со срце,исто ко да игра Македонија.
Да гаиш симпатии да,ама да навивам да корнам коси пример за Бразил,Шпанија или Алжир,не ми е сфатливо.

Иначе ќе се сложам со повеќето коментари дека ова светско засега е едно од подосадните.
Почнав да пратам од Франција 98,мада тогаш бев ептен мал,ама се сеќавам на повеќето од натпреварите,особено на финалето Франција-Бразил,коа тепаа петливе 3-0.
2002 памтам сум стануал од сабајле за да ги гледам утакмиците,зошто тогаш беа заебани термините,а и тоа светско беше баш јако,атрактивно.
2006 исто така беше многу јако светско првенство,иако Италија го освои.

Ова некако ми е ептен штуро,се надевам дека ќе гледаме многу подобар фудбал со повеќе голови,и многу по атрактивни утакмици од овие.

Словенија-Алжир?Абе ај..
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Леле оние трубине.....иначе без галје....вечер Германија ќе даде повеќе од 3 гола,а потоа тука се Бразил,Шпанија,Холандија....но сепак до сега многу слабо играат и малку голови се имаат постигнато...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Јас очекувам голови кога ќе играат Холандија,Бразил,Шпанија,Португалија...а и Италија:)pos:)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Вечер Германија ќе го прави првиот 3+ на првентсвово. Солиден коефициент има. Лупајте се парите!:smir:
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Досега најдобар фудбал прикажа Аргентина, па понатаму ке видиме...очекувам Бразил и Шпанија да не задоволат со доста голови. Исто мислам дека и Германија ке им бапне 3 гола на Австралија...
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Вечер треба да има голови, германците ќе дадат 3 и ќе примат 1 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom