Сакам да студирам Архитектура

Член од
20 мај 2015
Мислења
21
Поени од реакции
7
За подготвителната настава морам да бидам во Скопје? Бидејќи јас сум од Прилеп
 
Член од
27 мај 2012
Мислења
186
Поени од реакции
112
За подготвителната настава морам да бидам во Скопје? Бидејќи јас сум од Прилеп
Па да, подготвителната настава ќе се одржи од 29 јуни до 3 јули, а наредниот ден во сабота (4 јули) ќе има пробен тест. Наставата ќе се одржи во 10ч. :)
 
Член од
7 август 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Сакам да прашам дали некој знае точно што ке има на приемните тстови што ке се одржат на 17-ти. Бидеји јас не можев да отидам на демо тестовите не бев во македонија а имам желба да се запишам архитектура .сакам да имам претстава како би изгледале и дали има теоретски дел кој треба да се учи бидејки дојдов до сознание дека ке бил како IQ тест ?Фала однапред
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
12
Поени од реакции
0
кога се уписи,приемен, го има ли некој приемниот? Someone? Anyone? :D
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
За годинава некаква информација - часови за спремање, демо тест, приемен, кога ?
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Decki nemojte NEMOJTE na architetura da se zapisuvate!
Do not!
Jas ne no znam mnogu sto zavrsija i tuka i vo stranstvo. 80% od arhitektite drugo rabotat. Nema tolku rabota. Zgradi ne se pravat tolku mnogu za da ima za site milioni sto zavrsuvaat sekoja godina. Znaci posle se snaogjaat levo desno. Vtoro. Mnogu ima za rabota. Rabotat po 12 casa na den i poveke za studiite. I tie sto se vraboteni kako arhitekti vo studio, rabotat kako robovi, dolgi saati, i mnogu loso plateni.
Toa sto se bara odlicno e plateno i ima realni perspektivi, a nesto slicno e informatica, toa bi sovetuval mladi.
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Дали во архитектурата цртањето е најважно? 4та година сум средно, гимназија, пма смер па размислувам за студирање архитектура. Инаку математика ми оди добро, ама у цртање сум слаб. Кој факс освен архитектура би ми препорачале?
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.356
Поени од реакции
4.800
Дали во архитектурата цртањето е најважно? 4та година сум средно, гимназија, пма смер па размислувам за студирање архитектура. Инаку математика ми оди добро, ама у цртање сум слаб. Кој факс освен архитектура би ми препорачале?
архитектурата како и секоја професија бара интелигенија, значителен плус ти е цртањето.
Ако ти оди математиката оди или на градежен, или нешто информатика, или нешто машинство.
Батали архитектура, чим си прашуваш тука и не си одлучен батали, има ептен голем број архитекти во државава, колку што знам сме некаде десети на цел свет архитект по глава на жител.
 
Член од
24 ноември 2017
Мислења
29
Поени од реакции
29
Не студирам во мк и ме интересира дали вие сами си ги симнувате сите програми или ви ги даваат во студентска верзија со 3 години лиценца?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.495
Поени од реакции
20.512
Не студирам во мк и ме интересира дали вие сами си ги симнувате сите програми или ви ги даваат во студентска верзија со 3 години лиценца?
стриктно пиратерија, до 6то колено и тоа :D
 
Член од
24 ноември 2017
Мислења
29
Поени од реакции
29
Се извинувам за офф, но дали некој од вас имал предмет индустријален дизајн?
 
Член од
12 март 2018
Мислења
1
Поени од реакции
1
Вака... не верувам дека за годинава ќе има некакви промени во споредба со порано. Глупаво е да лимитираш некого во изборот на факултетот зависно од средното школо кое ќе го заврши.
 
Член од
4 декември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сакам да студирам архитектура, 4та година сум математичко гимназија добар сум во цртанје, геометрија креативен сум, мислам дека имам некој талент :unsure:ама ме плаши тоа дали ке успеам да се запишам затоа што успехот 3те години просек ми е 3,90 ... Колку многу ќе треба да се посветам на приемниот колку бодови треба да земам за да имам шанса за упис?
Што да земам за матура..?Многу ми е потребен одговор, па затоа ве молам, студенти на архитектура, за помош!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom