Сакам да знам!

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Дечки дали некој има сикуство со crowd funding страниве да ми каже која е најпрактична и најдобра за употреба?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.084
Дечки дали некој има сикуство со crowd funding страниве да ми каже која е најпрактична и најдобра за употреба?
Македонски?

 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Македонски?

Не мора да е, се работи за проект во македонија ама јас сум во странство имам пејпал :) уствари подобро да не е наш ако сакаме да бараме пари и надвор од мк, така?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.084
Не мора да е, се работи за проект во македонија ама јас сум во странство имам пејпал :) уствари подобро да не е наш ако сакаме да бараме пари и надвор од мк, така?
Ааа, не тогаш страната што ја постирав. Тоа е повеќе ко charity, ако сакаш да му платиш сметка на некој кој е социјално загрозен.
Автоматски споено мислење:

Во однос на тоа што тебе ти треба, Kickstarter ти е најпозната страна
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Друштво, станот што го издавам е буквално преплавен со лебарки.
Вчера влегов, ми се стемни. Моментално е празен, но ќе се уселат кираџии за две недели.
Дајте препорака за добра и проверена фирма или физичко лице небитно, што работи со дезинсекиција, дезинфекција и дератизација за да го испрскаат станот.
Да не прскаат со "вода", ќе платам колку што треба само да биде ефикасно.
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Друштво, станот што го издавам е буквално преплавен со лебарки.
Вчера влегов, ми се стемни. Моментално е празен, но ќе се уселат кираџии за две недели.
Дајте препорака за добра и проверена фирма или физичко лице небитно, што работи со дезинсекиција, дезинфекција и дератизација за да го испрскаат станот.
Да не прскаат со "вода", ќе платам колку што треба само да биде ефикасно.
So "Stars" sum imal mnogu dobro iskustvo
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Друштво, станот што го издавам е буквално преплавен со лебарки.
Вчера влегов, ми се стемни. Моментално е празен, но ќе се уселат кираџии за две недели.
Дајте препорака за добра и проверена фирма или физичко лице небитно, што работи со дезинсекиција, дезинфекција и дератизација за да го испрскаат станот.
Да не прскаат со "вода", ќе платам колку што треба само да биде ефикасно.
Земи си мамци од РАЈТ во било кој од маркетиве ги има и се доста ефикасни
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Ајде едно прашање до постарите, сигурно се сеќаваат.

Каде во Скопје била лоцирана СБС Агробанка ?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.089
За патување во странство што ми бараат на аеродром? На вакцинација.мк има EUdigital covid сертификат и commonpass. Кое од нив?
 
Последно уредено:
Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Дали знае некој колку трае лекарско уверение за професионален возач на авотбус? Ако можете и да пратите линк од законот, не можев да го најдам. Фала однапред.
 
Член од
26 јануари 2020
Мислења
713
Поени од реакции
937
Здраво дали знаете дали повторно има можност за невработени за упис за Напредни ИТ вештини? :)
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Не знаев во која тема да прашам, па си реков ај овде. Кај можам да си ги најдам означени мислења ?
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
За патување во странство што ми бараат на аеродром? На вакцинација.мк има EUdigital covid сертификат и commonpass. Кое од нив?
EUDIgital ти треба и за на аеродроми и за секаде каде што се бара низ државата каде што патуваш (без разлика за која земја се работи).
 
Член од
21 март 2014
Мислења
511
Поени од реакции
375
Некоја продавница во Скопје во која има интересни костуми и/или маски за карневал/маскенбал?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom