Саботирање на желби

Дискусија во форумот 'Играчница' започната од КвикСилвер, 12 јуни 2011.

 1. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.412
  Допаѓања:
  5.411
  Незнам дали има ваква игра, но интересно е.

  Правило:
  1.Пиши своја желба, а членот под вас треба да ја саботира и напише друга

  Пример:

  1-в член: Сакам да си ја фарбам косата
  2-ор член: Си ја офарбала косата, но сите ти се смеат бидејќи е розева

  Почнувам:

  Сакам да влеземе во ЕУ!
   
 2. Above.The.Rim

  Above.The.Rim

  Член од:
  26 јануари 2010
  Мислења:
  908
  Допаѓања:
  184
  Сме влегле во ЕУ и ни ја ебале мамата
  Сакам да сум со метро и триесе куриште :P
   
 3. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.412
  Допаѓања:
  5.411
  со метро и триесет куриште си, но сите ти смеат дека неможеш да одиш:)

  Сакам телефон :):)
   
 4. srekko

  srekko

  Член од:
  27 март 2011
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Имаш телефон но немаш кредит да се јавиш ниту те бараат

  Сакам МОТОР!!!
   
  На КвикСилвер му/ѝ се допаѓа ова.
 5. КвикСилвер

  КвикСилвер Модератор

  Член од:
  28 март 2010
  Мислења:
  4.412
  Допаѓања:
  5.411
  имаш мотор но незнаеш да го возиш

  Ја сакам Меган Фокс
   
 6. jovanovski

  jovanovski Motherfucker Jones

  Член од:
  30 јуни 2008
  Мислења:
  3.772
  Допаѓања:
  1.272

  ти ја сакаш ама таа тебе не и +....педер е

  сакам сладолед
   
 7. zee German

  zee German mpkfa

  Член од:
  12 август 2009
  Мислења:
  5.760
  Допаѓања:
  4.876
  ти сакаш сладолед али тоа е метафора за нешто други што се лижи...
  не ми се гледа филм
   
 8. Д Малиот

  Д Малиот Нинџа лепотан!

  Член од:
  25 јануари 2009
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  43
  не ти се глеа филм пошто е со грчки превод
  Ми се спие...
   
 9. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  18.616
  Допаѓања:
  12.745
  nemozhe si spiel utre:ROFLMAO:

  sakam pobrzo da mi go servisiraat ferarito:LOL:
   
 10. HornySensei

  HornySensei

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  15
  ти го сервисираат ферарито али ти стаиле морот од фичо и троши многу поише од ферари пошо е крнтија!!...

  сакам летачка кола! :D
   
 11. Iblis

  Iblis Гостин

  Доби летачка кола на награда, ќе ти ја испорачаат за 50 години.
  Сакам да го паднам испитот во вторник.
   
  На HornySensei му/ѝ се допаѓа ова.
 12. FortuneTeller

  FortuneTeller ВРАГ

  Член од:
  20 мај 2011
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  139
  Браво колега положивте..со 6-ка :D
  Сакам да сум невидлив :rolleyes:
   
  На Angelikus му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Iblis

  Iblis Гостин

  Невидлив си, на пешачки ве гази комбајн
  Сакам да грми!
   
  На FortuneTeller му/ѝ се допаѓа ова.
 14. FortuneTeller

  FortuneTeller ВРАГ

  Член од:
  20 мај 2011
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  139
  Грми и те удира гром :sneaky:
  Сакам да немам кеш
   
 15. Iblis

  Iblis Гостин

  Најсрдечни честитки, наследувате 3Bn $ од непознат човек, сега можете нараат да си ја лечите напредната фаза на ALS.
  Сакам да не сум толку "крвав"
   

Сподели преку: