СЛИКИ: Изложба на олдтајмери - Кавадарци 2013

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Втората по ред изложба на олдтајмери во Кавадарци ќе се одржи на 14 септември, сабота, во центарот на градот и учество ќе земат над 50 класични автомобили и мотоцикли.

Да ги потсетиме постарите како некогаш изгледале нашите улици, а помладите да ги запознаеме со мал дел од автомобилската историја на овие простори. Да побудиме спомени од првото седнување зад воланот, да побудиме спомени од првото семејно возило и семејните патувања и да споделиме некоја анегдота од минатото.

За таа цел, Ве поканувам на втората по ред годишна Изложба на олдтајмери - „Тиквешки Гроздобер Кавадарци 2013“ која ќе се одржи на улица Илинденска во центарот на Кавадарци на 14.09.2013. Заедно ќе ги разгледаме сите возила, и заедно ќе ги избериме најдобрите на изложбата!

Учеството е бесплатно, а се што треба е да се пријавите на 070 239 423 или kavadarci2013@gmail.com и притоа да оставите Ваши лични податоци и податоци за Вашиот олдтајмер.

Покровители на настанот се Општина Кавадарци и Кожувчанка и Синалко - Кавадарци.

Срдечен поздрав, Ташев Митко - организатор на изложбатаНеколку фотографии од минатата година
 
Ф

Флеш

Гостин
Втората по ред изложба на олдтајмери во Кавадарци ќе се одржи на 14 септември, сабота, во центарот на градот и учество ќе земат над 50 класични автомобили и мотоцикли.

Да ги потсетиме постарите како некогаш изгледале нашите улици, а помладите да ги запознаеме со мал дел од автомобилската историја на овие простори. Да побудиме спомени од првото седнување зад воланот, да побудиме спомени од првото семејно возило и семејните патувања и да споделиме некоја анегдота од минатото.

За таа цел, Ве поканувам на втората по ред годишна Изложба на олдтајмери - „Тиквешки Гроздобер Кавадарци 2013“ која ќе се одржи на улица Илинденска во центарот на Кавадарци на 14.09.2013. Заедно ќе ги разгледаме сите возила, и заедно ќе ги избериме најдобрите на изложбата!

Учеството е бесплатно, а се што треба е да се пријавите на 070 239 423 или kavadarci2013@gmail.com и притоа да оставите Ваши лични податоци и податоци за Вашиот олдтајмер.

Покровители на настанот се Општина Кавадарци и Кожувчанка и Синалко - Кавадарци.

Срдечен поздрав, Ташев Митко - организатор на изложбата

Неколку фотографии од минатата година

супер изгледаат колите ....
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Слики од изложбата во Кавадарци која помина одлично! 

Kajgana Shop

На врв Bottom