СКОПЈЕ ГОРИ @ Скопско Кале - 26.06.2012

Член од
18 февруари 2010
Мислења
96
Поени од реакции
66
Да не знае некој колку ќе биде картата на самиот влез?
И дали се знае редоследот на групи, знам ORBITAL последни ќе се...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.880
Слабо луѓе = тапа атмосфера = повеќе гледање/мисирење отколку денсање, ама затоа паблик и орбитал беа до јаја. Секоја чест.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Слабо луѓе = тапа атмосфера = повеќе гледање/мисирење отколку денсање, ама затоа паблик и орбитал беа до јаја. Секоја чест.
Остај народот, имаше таман место, дешавкава партали, браќата профи!!! МХ :)
 
П

Паган-др

Гостин
Дајте бе реченица-две поише пишете, ебаве мрзите. :D
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.880
Јас пристигнав на самиот крај на ПартиБ и искрено се изненадив кога видов мала бројка на луѓе (за мене искрено она беше малце), али ок гагачка нација сме па само на пивофест може да се исполни калето, инаку тешко. Таман си почнаа паблик, арно ама освен првите 6-7 реда од публикава, другово беше умрено и као наводно чекаше орбитал да почне. Паблик си згазија поштено, го изрокаа најбитното, флејва малце се губеше на моменти, али ок е, крајот ко секој крај со типичен американски говор да се сакаме сите и да не мразиме црнци. У реду, битно отидов и ги испоштував хероите од моето детство.
Орбитал почнаа ко аматери, на сета таа опрема од 9403289 евра, лоџикот да ти направи краш е стварно смешка (се вадеа дека струја снема, а хардверите им светеа LOL), али ок се дешава, посебно во Мкд - до воздухот ќе да е.
Супер беа, кренаа малце повеќе атмосфера, се собраа луѓе и си ѕенѕавме до 5 за 2 кога решија да го завршат фестивалов. Типично за Мак публика, Орбиталци работеа цело време на прелази зошто лејм народ сме и не знаеме да возиме ама баш се.
Ок ми беше, со оглед на тоа што звукот можеше да биде уште посилен, ама не беше. Сцената беше топ иако слушав најразноразни коментари од необразовани структури на кои ова очигледно им беше втора посета на вакво фестивалче, па оправдано не ги збришав со аргументи и шамари.
Шанковите сакс, кенбах во сред скопје не ме јеби! Уште и 100ден за чаша, ве молам срамота е. Избор на пијачки немаше, на пример немаше вино, од кои причини не знам али не е ни битно.
Се на се, ок беше, само што публикава мора да почне малце повеќе да се ангажира и да се опушти.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
167
Поени од реакции
135
Паблик > Орбитал.

За другото, agreed with Mans. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom