СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.525
Поени од реакции
1.963
A sto imas da kazes za izjavata na Mickoski za patriotot Verusevski ?
Мицика е скроз залутан во политиката, можи да се речи и на стабилно второ место после Зајкото. Една бараба како Веруш јуниор да ги врти како сака значи дека тешки дилајли двајцата.

Едино подобро е што тимот на мицика е НБА калибар за разлика од оние околу Заев.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.494
Поени од реакции
80.557
Повторно почнаа со "хуманитарната" помош, се разбира само кај Ромското население во Струмица... :vrtioci: Носење маски, држење дистанца се мисловна именка.


Ах да, еве и маски делеле, да покажат дека се грижат за народот :icon_lol:

 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Интересен феномен се локалните избори кај нас, пред кои се ветуваат брда и долини (попатно и работи кои ни во најголемите африкански вукојебини не се ветуваат пред избори), а на крај не само што не се исполнуваат тие ветувања, туку и одржувањето на постоечките работи оди во минус. Чист пример за ова е општина Аеродром, која јас лично ја немам видено во полоша состојба.

А кога ќе ми се врати филмот за ветувањата на Златко Марин и компанија, неверојатно е за какво патолошко лажење станува збор. Сфаќам и политика и се што е во игра тогаш, ама ова е онакво апла лажење, без усул. Ама добро, пак нека се гласа за секакви глуперди само за да се сменат претходните глуперди и само нека се гласа контра моменталните, без да се размисли малку подолгорочно, може нешто ќе се смени на подобро така. (y)

 
Член од
22 јули 2011
Мислења
1.010
Поени од реакции
1.129
Интересен феномен се локалните избори кај нас, пред кои се ветуваат брда и долини (попатно и работи кои ни во најголемите африкански вукојебини не се ветуваат пред избори), а на крај не само што не се исполнуваат тие ветувања, туку и одржувањето на постоечките работи оди во минус. Чист пример за ова е општина Аеродром, која јас лично ја немам видено во полоша состојба.

А кога ќе ми се врати филмот за ветувањата на Златко Марин и компанија, неверојатно е за какво патолошко лажење станува збор. Сфаќам и политика и се што е во игра тогаш, ама ова е онакво апла лажење, без усул. Ама добро, пак нека се гласа за секакви глуперди само за да се сменат претходните глуперди и само нека се гласа контра моменталните, без да се размисли малку подолгорочно, може нешто ќе се смени на подобро така. (y)


Во Куманово сегашниов градоначалник ветуваше проект Куманово без кал. Ветуваше дека во 2019 кога општина Куманово ќе одбележува 500 години постоење ќе немало калдрма патишта со коцки и ќе немало кал.

Истото го ветуваше и неговиот против кандидат од ВМРО-ДПМНЕ Зоран Ѓорѓиевски пред изборите во 2017.


Реално кој и да добиеше избори немаше да го реализира тој фамозен проект. Нешто што се и случува.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
Повторно почнаа со "хуманитарната" помош, се разбира само кај Ромското население во Струмица... :vrtioci: Носење маски, држење дистанца се мисловна именка.


Ах да, еве и маски делеле, да покажат дека се грижат за народот :icon_lol:

Заради гласој, му дозволуваат сè да пра. Башка и се заштитени од невладините организации. Еве ги кај нас чеченциве, кај нив не ода штрумфојте, абе Детроит, сите без возачки, врм врм, си мислиш Need for Speed е ова. Кој во лади, кој на машини за дрва сечење, BMW. Никој ништо не му прај. Уживаат слобода преголема.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
:tapp:
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160
:tapp:
Чоеко има PTSD. Остајте го.
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Интересен феномен се локалните избори кај нас, пред кои се ветуваат брда и долини (попатно и работи кои ни во најголемите африкански вукојебини не се ветуваат пред избори), а на крај не само што не се исполнуваат тие ветувања, туку и одржувањето на постоечките работи оди во минус. Чист пример за ова е општина Аеродром, која јас лично ја немам видено во полоша состојба.

А кога ќе ми се врати филмот за ветувањата на Златко Марин и компанија, неверојатно е за какво патолошко лажење станува збор. Сфаќам и политика и се што е во игра тогаш, ама ова е онакво апла лажење, без усул. Ама добро, пак нека се гласа за секакви глуперди само за да се сменат претходните глуперди и само нека се гласа контра моменталните, без да се размисли малку подолгорочно, може нешто ќе се смени на подобро така. (y)

Баш и јас помислив на оваа работа, не вервам дека постои земја во Европа(ајде во светот можеби има дамбетер од нашиве) што толку се лажи кога ќе дојдат локални избори....вака од прва колку што се сеќавам 2013 Дпмне ветуваа брда и долини,2017 Сдсм исто,најзелени општини,се ќе цветало,гасовод...Сингапур ќе сме станеле.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.451
Поени од реакции
4.555
Како најпродуктивно се користи вонредна состојба и полициски час..
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
1590528238909.png

Ко е будала на едно копито муртинско да му ќути. Ќе го пикниш вшише, си поднесваш оставка и му ебаваш матер на прес конференција - молим лепо.

Оваа на крај испадна стварно најдетенце од сите. На новинарите му се лути како на другарчиња пред зграда, на муртинецот му плачи... кој ја знае што прави во министерство? :unsure:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Нина со демант:
„Не е точно дека сум заминала расплакана од состанокот“.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Нина со демант:
„Не е точно дека сум заминала расплакана од состанокот“.
Ова е веќ видено

... има 2 милјарди дупка во буџетот....
по 5 мин... не, нема!

Тази дупка, не е дупка. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom