СДСМ - Политичка партија

Дали ви се допаѓаат пратеничките листи со кои ќе настапува партијата на следниве избори?

  • Да.

    Гласови: 7 11,1%
  • Не.

    Гласови: 42 66,7%
  • Можеле да стават и многу подобри кандидати.

    Гласови: 14 22,2%

  • Вкупно гласачи
    63
  • Гласањето е завршено на .

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.582
Поени од реакции
7.991

...тренд фирма не е шала, во црно T-shirt Tommy Hilfiger New York, дополнително како оние од обезбедување, покажува бицепс :D
Тендер за модуларна болница во која живи луѓе изгореа кога тој беше министер. Повеќе не можам ниту да го коментирам, ниту да го гледам! :гомце:

Продолжена рука муртинска
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.487
Поени од реакции
28.838

...тренд фирма не е шала, во црно T-shirt Tommy Hilfiger New York, дополнително како оние од обезбедување, покажува бицепс :D
Само клошар носи огромни логоа.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.354
Поени од реакции
6.824
Abe ovie ne mozhat bez mafii .Pocnaja i samite so sebe da se manipuliraat.
Vakva takva Slavjanka ispadna so pogolemi jajca. Ubavo im reche, slusham ce ste mestele izbori
i zatoa "Ne fala, ne so mene na oro"
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.525
Поени од реакции
5.855
Кој нормален ќе го гласа гробаров?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.491
Поени од реакции
36.068
Претседател на СДСМ д-р Венко Филипче, 01.07.2024

SlusajGovenko.png
vecendomvenko.jpg

цитат:

„Министерството за локална самоуправа го поништува тендерот за модуларните болници поради неправилности во постапката. Истиот тендер го отвара Министерството за здравство. Тендерот го добива #Брако, тендерската спецификација ја подготвува ВАЊА АНДОНОВА, лице кое по заминувањето на #Филипче од Здравство, се вработува токму во Брако.
Во меѓувреме, надзорот укажува на сериозни грешки во изградбата на модуларните болници, ВЕНКО ФИЛИПЧЕ потпишува анекс на договорот во четири очи со компанија сестра на Брако кој што не се објавува на јавни набавки.
Во меѓувреме модуларна изгоре и однесе 14 животи.
Обвинителката Лејла Кадриу бара да се вештачи електричната инсталација. Човекот кој ја инсталирал немал лиценца. #Кадриу е избркана од Обвинителство, а извештајот ставен во фиока.
Вештачењето на #Германците кое цела држава го очекување го констатира истото... И тој извештај во фиока.
Обвинителите БЕСИР #АЛИУ, ВИЛМА #РУСКОСКА, ЕЛИЗАБЕТА #ЈОСИФОСКА, ХАНЕФИ #АМЕТИ , ДЕЈАН #ПЕТРЕСКИ,p9 ЗОРИЦА #ПАВЛОВИЌ на чело со ЉУБОМИР #ЈОВЕСКИ едногласно одлучуваат да се покрене чудно обвинение само за економскиот и медицинскиот директор на #ТетовскатаБолница.
Венко Филипче дава оставка, #Заев не ја прифаќа... Веројатно со изговорот ако тонеме, ќе потонеме заедно. И двајцата се повлекуваат, изговорот им беше поразот на локалните избори. Нивната дружба после политиката сега е појасна. И двајцата се плашеле кој прв ќе прозбори.
Не почитувани, ова е слика на ќерка која што плаче и не може да ја препознае својата мајка. Изгорена со уште 13 други луѓе. Вие наместо да и ја олесните болката, го браневте Анѓушев.
Правдата ќе ве стигне! Кога тогаш ПРАВДАТА ќе ве стигне. “ затворен цитат!

 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
21.679
The king is dead, long live the king!

Ученикот (З.З.) го надмина учителот (Б.Ц.). Заев е новиот папа на македонската политичка сцена.

И на Филипче му одговара да биде претседател на партијата (иако сигурно не пука од некоја голема желба), бидејќи вака е безбеден да не им текне на новата власт да спроведуваат правда за модуларната во Тетово.
Доколку беше само поранешен министер и пратеник, постоеше опасност да биде обвинет. Вака, не верувам дека Мицко би си ставал трн во здрава нога да апси лидер на опозиција.

И волкот сит и овците на број. И вмро се безбедни на власт додека Филипче е лидер на сдс (може и да се распаднат овие) и Заев и Филипче се безбедни дека нема да им висат обвиненија над глава.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.083
Поени од реакции
4.856
Ученикот (З.З.) го надмина учителот (Б.Ц.). Заев е новиот папа на македонската политичка сцена.
Црпе не надмина никого тој е сигурен патник за Идризово или далеку далеку од Македонија, а може ќе му се јави на Груки да му најде место во Пешта.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.314
Поени од реакции
21.679
Црпе не надмина никого тој е сигурен патник за Идризово или далеку далеку од Македонија, а може ќе му се јави на Груки да му најде место во Пешта.
До толку си наивен?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.083
Поени од реакции
4.856
До толку си наивен?
Зошто наивен?
Зарем сметаш дека САДето цело време ќе го штити (на есен имаат избори по се изгледа ќе добијат немири и нешто приде...), па не мора Мицко да му земе мерка (искрено не ни мислев на Мицко) ама има многу заинтересирани, сега не е ништо и може да започне слободен лов (под услов заштитата од алЦИАда да е укината).
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.324
Поени од реакции
40.123
после ова може да очекуваме уште комуњари да прејдат во Знам, пошто Заев им ја држи киднапирана партијата.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.978
Поени од реакции
29.883
,,, Gospode ne im prostuvaj,,,znaat shto pravat,,,
,,, se ochekuvashe vakvo neshto, Skopskoto "intelektualno" krilo ja odnese pobedata, i SSDSM tamu od kade shto ni Gospod nema da može da gi izvadi,,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom