СДСМ Отворено против Македонија

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Ај бе ... колку пари ве плаќаат партиите ? (обострано) да игнорирате аргументи и едно исто да зборувате цело време ?

Преку к*р или правете асален муабет со валидни аргументи или ает у ПМ .!

@Piters

Кажи ми кога Месијата и панк Веѓата ке се извинат на македонскиот народ за ПРОДАВАЊЕ НА ИМЕТО ? Што е МНОГУ поголема работа од смрдливата милијарда од Тајван ?

пс:Кина не има признаено како Македонија не ?

ппс:Како што знам Циле доби затвор за таа милијарда ..

Кај се месијата и на Нада мажот и да лежат робија за тоа *велепредавство* ?


Одвратни партиски војничиња сте =) Подалеку од штабот не гледате.!:baeh:

Не се БРУКАЈ не се РЕЗИЛИ.. оди покри се.. цццц

прво научи па после летај.
Кина е една помеѓу првите кои ја признаа Македонија под Уставното име. Кина е една од трите постојни членки во советот за безбедност во ООН ( ако тоа и нешто ти значи тебе) кој ја признаа Македонија под нејзиното име покрај Русија и Америка. И за разлика од други, таа знаеше дека ова ДПМНЕ што го изигра со Тајван е ТЕФТЕР политика. А како најголем Куризиотет е тој, што и покрај тоа, тие никогаш не го одрекоа името. Тоа е озбилна политика. Тие знаат, дека и покрај смешните, дечји, Високо Коруптивни потези на владата на ДПМНЕ.. народот не е крив да биде осакатен..

Господинот Ристо Пенов мораше да оди да ги топли односите со КИНА како Градоначалник на Скопје, за да тие се нормализираат. Многу напор, време и пари се потрошени да се вратат работите на место со Кина.

А втора работа е самиот тој чин..АКТ е Чин на ВЕЛЕПРЕДАВСТВО. тука ни киро, ни бранко, ни јанко, петко не им е крив.. Направија оргомна Глупост, играа на карта на поделба на Македонија, и кога тоа не им успеа, сега ќе изигруваат патриоти. Млади луѓе имаат загинато заради нивните Политички потези и идеи. (ако тоа и ти значи нешто) Тука ни мојта, ни твојата Партиска Припадност/неприпадност не ти помагаат.

Трета работа, нека му каже некој на ГРУЈО, да не праќа неписмени плукачи, кои само си го покажуваат своето незнаење. Нека отвори школа, (нешто слично по примерот на Кумвровечката Школа) нека ги едуцира младите ДПМНЕ сили, пред да ги пушта во Свет..
 

mrz

Член од
2 јуни 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
ДА ТАКА Е...

Па што, сме издржале 1500 години под римска империја и византија, после тоа уште 500 години турција, за целото тоа време на овдешните простори деца правеле само чистокрвни македонци и немало никакво сиување на жени, а дури и да имало децата биле бесени затоа што не се чистокрвни македонци потомци на Големиот наш брат Александар Македонски, се тоа со цел да денес кога некој ќе направи ДНК анализа ќе рече да во право сте чистокрвни македонци вие сте потомци на фацава и вие имате право да се викате македонци. Луѓе стварно мислите дека турците имаат бркови затоа што Гоце Делчев им ја .......... мајката? Да не е малку обратно а? Да не испадне дека ние, грците, ЦЕЛА ЕВРОПА е само мешавина на разни народи и чуда и дека никој нема право да се нарекува древен народ. Разликата е во тоа што во моментов ние, според денешнава влада, имаме право да го правиме тоа.
Плус од што сме во право не ни мора да влеземе во НАТО и ЕУ затоа што само тоа е доволно нели? Да си во право. Не можам да ги поднесам политичките партии. Ни едната ни другата. Никаде не сум чул добар аргумент против тоа дека сегашната влада се држи на ништо друго освен чист популизам, додека идната (сите знаеме дека кај и да е пак ќе се врати "елитата" на власт) ќе продолжи да се однесува арогантно и да им објаснува на сите како само тие се доволно паметни за било што а другите се со блага ментална ретардација во споредба со нивниот super-advanced brain. На крај што е заклучокот. Добро е да се има дискусија, демократски е ако ништо друго, добро е да се имаат спротивставени мислења, и тоа е демократски, не е добро, според мене, да се води политика која се базира на буквално удирање со глава во ѕид и не попуштање кон апсолутно ништо. А, да, и никогаш не е само еден крив или само еден во право има нешто многу малку ситно останато од кривицата/правдината и кај другиот.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не се БРУКАЈ не се РЕЗИЛИ.. оди покри се.. цццц

прво научи па после летај.
Кина е една помеѓу првите кои ја признаа Македонија под Уставното име. Кина е една од трите постојни членки во советот за безбедност во ООН ( ако тоа и нешто ти значи тебе) кој ја признаа Македонија под нејзиното име покрај Русија и Америка. И за разлика од други, таа знаеше дека ова ДПМНЕ што го изигра со Тајван е ТЕФТЕР политика. А како најголем Куризиотет е тој, што и покрај тоа, тие никогаш не го одрекоа името. Тоа е озбилна политика. Тие знаат, дека и покрај смешните, дечји, Високо Коруптивни потези на владата на ДПМНЕ.. народот не е крив да биде осакатен..

Господинот Ристо Пенов мораше да оди да ги топли односите со КИНА како Градоначалник на Скопје, за да тие се нормализираат. Многу напор, време и пари се потрошени да се вратат работите на место со Кина.

А втора работа е самиот тој чин..АКТ е Чин на ВЕЛЕПРЕДАВСТВО. тука ни киро, ни бранко, ни јанко, петко не им е крив.. Направија оргомна Глупост, играа на карта на поделба на Македонија, и кога тоа не им успеа, сега ќе изигруваат патриоти. Млади луѓе имаат загинато заради нивните Политички потези и идеи. (ако тоа и ти значи нешто) Тука ни мојта, ни твојата Партиска Припадност/неприпадност не ти помагаат.

Трета работа, нека му каже некој на ГРУЈО, да не праќа неписмени плукачи, кои само си го покажуваат своето незнаење. Нека отвори школа, (нешто слично по примерот на Кумвровечката Школа) нека ги едуцира младите ДПМНЕ сили, пред да ги пушта во Свет..

Брат ај бе не го дрви со велепредавства и одговори ми на прашањето ...

Што е побитно ? Милијардата од ТАјван или ПРОДАДЕНОТО име ?

+

Ја што реков ? Дека Кина не има признаено ... Ти само го повтори тоа .. Браво .. 10поени во штаб

пс:Умоболен си ти , гледам ја ....

Повели читни ги моите постови во овој подфорум и ке видиш дека воопшто не сум на страната на ВМРО туку Анти СДС поради нивната политика кон името:helou:
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Историјата на името е тука, никој не бега од тоа. Тоа име е наметнато во рамките на ООН, и никој не го изменил.. Ние си имаме име, тоа зашто збориш е референца за која Грците како членка на ЕУ и НАТО се изборија да ни го наметнат за да влеземе како шленка на ООН.

Јас зборев за погрешната политика на ДПМНЕ која повлече последици со загинување на млади човечки животи... ЗБорев за Велепредавство во редовите на владата формирана ДПМНЕ.

Кој ќе ја поднесе одговорноста за таа Срамота и предавство.. и немој да ги затвараш очите пред тоа што боли.. ти можеш да го сакаш или мразиш Бранко. Тоа е твое „сеуште“ загарантирано уставно право. ТОа не помага да се вратат назад животите на неправедно загинатите..

Но може да им се пружи барем морална сатисвакција на нивните фамилии, со тоа што јасно и гласно ќе се осудат виновниците за нивната смрт. Едно Јавно извинување и оградувње на ДПМНЕ, како чин би бил ако не доволен..

Не е само префрлување на топката во другиот двор.. ЈАСНО И ГЛАСНО пријател..

ДПМНЕ го призна Тајван 2 месеци пред да се гласа продолжување на мандатот на ООН на нашите граници..

Преашањето е сега:

ЗАШТО,,,, ЗАШТО... ЗАШТО тоа мораа да го направат тогаш. Неможеа да почекаат 2 месеци па после да го признаат Тајван ???

ТУКА СЕ ГЛЕДА БРАТ ПРЕДАВСТВОТО...

2 братучеди ми погинаа во Љубанци.. третиот ми лежи Холандија во Затвор.. го осудија 17 години... (знаеш за кого зборам - нели??)

И немој да ми паламудиш овде сега: бранко, станко, геро - меро... се знае кој беше, како беше и зашто беше.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Историјата на името е тука, никој не бега од тоа. Тоа име е наметнато во рамките на ООН, и никој не го изменил.. Ние си имаме име, тоа зашто збориш е референца за која Грците како членка на ЕУ и НАТО се изборија да ни го наметнат за да влеземе како шленка на ООН.

Јас зборев за погрешната политика на ДПМНЕ која повлече последици со загинување на млади човечки животи... ЗБорев за Велепредавство во редовите на владата формирана ДПМНЕ.

Кој ќе ја поднесе одговорноста за таа Срамота и предавство.. и немој да ги затвараш очите пред тоа што боли.. ти можеш да го сакаш или мразиш Бранко. Тоа е твое „сеуште“ загарантирано уставно право. ТОа не помага да се вратат назад животите на неправедно загинатите..

Но може да им се пружи барем морална сатисвакција на нивните фамилии, со тоа што јасно и гласно ќе се осудат виновниците за нивната смрт. Едно Јавно извинување и оградувње на ДПМНЕ, како чин би бил ако не доволен..

Не е само префрлување на топката во другиот двор.. ЈАСНО И ГЛАСНО пријател..

ДПМНЕ го призна Тајван 2 месеци пред да се гласа продолжување на мандатот на ООН на нашите граници..

Преашањето е сега:

ЗАШТО,,,, ЗАШТО... ЗАШТО тоа мораа да го направат тогаш. Неможеа да почекаат 2 месеци па после да го признаат Тајван ???

ТУКА СЕ ГЛЕДА БРАТ ПРЕДАВСТВОТО...

2 братучеди ми погинаа во Љубанци.. третиот ми лежи Холандија во Затвор.. го осудија 17 години... (знаеш за кого зборам - нели??)

И немој да ми паламудиш овде сега: бранко, станко, геро - меро... се знае кој беше, како беше и зашто беше.

Факт е дека Јохан го кркна за Бошковски или некој друг да спаси жива глава ... Јбг да не мислиш мене убаво ми е што го гледам во Затвор со жена и мало дете дома ?

Факт е дека ВМРО има направено многу големи срања ... ама неможеш да споредиш срањата на ВМРО со мега срањето на СДС а.к.а менување на уставното ИМЕ .

Жал ми е за твојата загуба.!

/Деко
 

Piters

Collector
Член од
19 април 2009
Мислења
455
Поени од реакции
43
Толку.. нели..??

жал ми е за твојата загуба? Тоа брат ти е правото огледало на политиката што се води.
Овој одговор го добиваат денес сите што не бранеа како патриоти, некој од нив и ги полжија својте животи, многумина останаа сакати (инвалиди).
Овој одговор зажал го добиваат и фамилиите на сите бранители, и кога ќе се јават кај владата за помош. Затоа што кога таа иста влада ги викна, тие се јавија да помогнат, кога тие бараат помш од владава.. го добиваат тој одговор..

жал ми е за твојата загуба?

  • А одговорност?
  • А помош?
  • А финансиска помош?? после 8години СЕУШТЕ чекаме на решение -СРАМОТА
  • А да се оградеше сегашното ДПМНЕ од тие лидери со крвави раце ?
  • А да се извинеше ДПМНЕ ??
................................................................................................
ТОЛКУ БРАТ околу ПАТРИОТИЗМОТ ВО ДПМНЕ
................................................................................................
 
Член од
8 април 2008
Мислења
6.419
Поени од реакции
776
Толку.. нели..??

жал ми е за твојата загуба? Тоа брат ти е правото огледало на политиката што се води.
Овој одговор го добиваат денес сите што не бранеа како патриоти, некој од нив и ги полжија својте животи, многумина останаа сакати (инвалиди).
Овој одговор зажал го добиваат и фамилиите на сите бранители, и кога ќе се јават кај владата за помош. Затоа што кога таа иста влада ги викна, тие се јавија да помогнат, кога тие бараат помш од владава.. го добиваат тој одговор..

жал ми е за твојата загуба?

  • А одговорност?
  • А помош?
  • А финансиска помош?? после 8години СЕУШТЕ чекаме на решение -СРАМОТА
  • А да се оградеше сегашното ДПМНЕ од тие лидери со крвави раце ?
  • А да се извинеше ДПМНЕ ??
................................................................................................
ТОЛКУ БРАТ околу ПАТРИОТИЗМОТ ВО ДПМНЕ
................................................................................................
Отвори тема за ДПМНЕ дрви го колку сакаш ...
и јас ги обвинувам шо ги запоставуваат бранителите ... (тука имаат голема вина и СДСМ ... кој беше министер за Одбрана ти текнува?)
само Темава е за СДСМ .. и нивното ДОЛГОТРАЈНО ЕБЕЊЕ на МАКЕДОНИЈА ....
Дали ти го одрекуваш тоа?
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
А од кај таков заклучок,па нормално дека секој си ги гледа своите интереси,па и материјални,и какви било,е не со к**от на чело,и дупнат џеб,важно да си патриот,абе деца деца до кога бе до кога ќе живеете во фантазии.Александар е минато,кој го е** на крај краева,милион години после него и пак се врти околу него ,маме му,па 21 век сме,ми е гајле и за историја и за се,сакам ЕВРОПА,се сакам себе,си го сакам новчаникот се останато е тешко срање,и политика и влада,СЕ.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
А од кај таков заклучок,па нормално дека секој си ги гледа своите интереси,па и материјални,и какви било,е не со к**от на чело,и дупнат џеб,важно да си патриот,абе деца деца до кога бе до кога ќе живеете во фантазии.Александар е минато,кој го е** на крај краева,милион години после него и пак се врти околу него ,маме му,па 21 век сме,ми е гајле и за историја и за се,сакам ЕВРОПА,се сакам себе,си го сакам новчаникот се останато е тешко срање,и политика и влада,СЕ.

Затоа никад нема да се вратите на власт ... се дур си го сакате новчаникот повеќе од гордоста,народот и името на нацијата.

ФУЈ !
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
23
Поени од реакции
1
MAKEDONEC PRED SE:ALAL NEKA TI E,POZDRAV OD LUPUS.
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
Го бранат Геровски и неговата се почеста антимакедонска пропаганда.
Немаат чувство за Македонската култура.
Немаат чувство кон Македонската историја. (се потсмеваат на Александар Македонски)
Како дојде до заклучокот дека немаат чувство за Македонската култура?

Милион пати спомнав, дека по историја учевме дека имаме потекло и од Александар Македонски.. дури замисли и во времето на СФРЈ (јас одев тоа време на школо). Не се подсмеваат на Александар Македонски, туку се противат на користењето на фигурата на Александар Македонски во дневно политички цели и кампањи.

Отворено се залагаат за компромис и баш им е гајле за промена на име.
Затоа што нив им е јасно одамна, дека тоа е единствениот начин за да влеземе во ЕУ и НАТО, нешто што некои други ќе го сватат деновиве.


Секој оној кој им противречи и се грижи за горенаведените работи отворено го ословуваат како патриотче.
Секој оној кој се прави патриот со тоа што пред два дена разбрал дека потекнува од Александар, затоа што сите другите знаат мноооогу поодамна.
А и истото можам слободно да го кажам и за сите поддржувачи на политиката на ВМРО, секој кој не размислува како нив, е антимакедонец, соросоид, предавник/додај по желба.


Никаква загриженост, никаква свест, никакво национално чувство на гордост кон Историјата МАКЕДОНСКА и кон Македонија.
Како го заклучи ова?


Сите постови од подржувачите на СДСМ на форумов се во насока на лични интереси/материјални придобивки.
Истото може да се рече и за секој поддржувач на политиката на ВМРО, посебно сега, кога ВМРО е на власт и сите вработувања и тендери поминуваат низ ВМРО-вски раце.
 

ogledalo

провинцијалец
Член од
12 мај 2008
Мислења
3.198
Поени од реакции
173
еве пошто дел се тангира и тука, подржувачиве на сдсм тука на форум..барем декларираниве...јин јанг, самоубицата, син експресот, ладната , таа зона пелуцида и шо ти знам уште некои...денес на форумов имавте 2 теми една браво виножито, друга за нерегистрацијата на ОМО Илинден....зошто ни е ден збор осуда или покрепа зависно каде треба не напишавте..зарем вие постоите едино само за плукање по сегашна власт и чекање да се вратите на власт?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
патетика се огледало, еднопартиски систем сме повторно ради нивната импотенција, лошо лошо......
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
еве пошто дел се тангира и тука, подржувачиве на сдсм тука на форум..барем декларираниве...јин јанг, самоубицата, син експресот, ладната , таа зона пелуцида и шо ти знам уште некои...денес на форумов имавте 2 теми една браво виножито, друга за нерегистрацијата на ОМО Илинден....зошто ни е ден збор осуда или покрепа зависно каде треба не напишавте..зарем вие постоите едино само за плукање по сегашна власт и чекање да се вратите на власт?

Јас не се декларирав никаде дека сум од СДСМ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom