СДСМ Отворено против Македонија

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Ги знам јас погромите на десница но за нив се збори веке 60 години
Se zboruva 60 godini ama nishto ne si nauchil,da si nauchel neshto poslednive 3godini ili od 98godina shto ne snajde so toa dpmne vashe odamna kje gi otpisheshe.A izvini koja e taa programa na desnicata t.e. dpmne?Gragjanskata vojna 2001godina?Vetoto od Kina okolu sluchajot so Tajvan?Izmolzenite i ukradeni stochari i mlekari plus pretepani?Prelazhanite Braniteli i ostaveni na ulica pa i na kraj im vrtite reklama da ragjaat 3to dete?Nedobivanje chlenstvo vo EU i NATO i stiganje na najcrni Evropski izveshtai od kaj kje stigne,shlakanici od site strani?Brukanje so Gruevski sred Skopje od Bugarin vo vrska so registracijata na OMO? Toa e desnicata na dpmne?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Па може како не може!??! Груевски и беше кандидат за Председател, не Иванов. Груевски ја читаше програмата и говорот на кандидатот (пред избори) за Председател на митинзи :pos2:
Си бил ти на митинг за да тврдиш кој што правел и што читал?
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Па може како не може!??! Груевски и беше кандидат за Председател, не Иванов. Груевски ја читаше програмата и говорот на кандидатот (пред избори) за Председател на митинзи :pos2:
Shto te gleam chuden,90% od nivnoto chlenstvo neznaat da se potpishat ne pa govor da pishuvale,izglea Shambevski e edinstven malku pismen vo odnos na drugite ropaci od vladata pa kutriot mora da mu nashlaka govor na Gjole i Gruevski.Si go primetil dosea da digne glava koga kje drzhi govor ili koga kje odgovara na pratenichki prashanja?

Си бил ти на митинг за да тврдиш кој што правел и што читал?
Mislish na Gjole?


Ili na Minhauzen?

 
R

RAYTHEON23

Гостин
Не сум била на ничиј митинг. Немаше потреба.. ги емитуваа на телевизија :toe:

машала за потписот.....отра ен ми(другата во мене а)

браво браво!!!!!!

ако се оградуваш ТИ другата не се оградува:vozbud:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Shto te gleam chuden,90% od nivnoto chlenstvo neznaat da se potpishat ne pa govor da pishuvale,izglea Shambevski e edinstven malku pismen vo odnos na drugite ropaci od vladata pa kutriot mora da mu nashlaka govor na Gjole i Gruevski.Si go primetil dosea da digne glava koga kje drzhi govor ili koga kje odgovara na pratenichki prashanja?



Mislish na Gjole?


Ili na Minhauzen?

не си арен ти озбилно
моментално не мислам ништо само го прашав дали бил на митинг а тебе од кај ти падна на ум дека ја моментално мислам нешто?

Не сум била на ничиј митинг. Немаше потреба.. ги емитуваа на телевизија :toe:
и тврдиш дека на секој митинг Груевски го читал тоа што требало да го чита Иванов? =)
П.С Фр4ко ја тепа ice_woman зошо му го зафатила паркингот одете да и помогнете :helou:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
и тврдиш дека на секој митинг Груевски го читал тоа што требало да го чита Иванов? =)
П.С Фр4ко ја тепа ice_woman зошо му го зафатила паркингот одете да и помогнете :helou:


И на еден да го читал Груевски наместо Иванов, за мене е срамота. За некого можеби не е :toe:

п.с. има полиција.. нека го апси

машала за потписот.....отра ен ми(другата во мене а)

браво браво!!!!!!

ако се оградуваш ТИ другата не се оградува:vozbud:

Барај ја нејзе :smir:
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
И на еден да го читал Груевски наместо Иванов, за мене е срамота. За некого можеби не е :toe:

п.с. има полиција.. нека го апси




Барај ја нејзе :smir:
За мене поголем срам е партијата на која сум симпатизер или член да има кандидат за претседател кој е тепач на жени :toe:
Isto kako pastirot tvoj,pa zatoa i ova se sluchuva

Дека многу мислевте додека бевте на власт и правевте добро за државата три пати по ред губите на избори
 
R

RAYTHEON23

Гостин
а знае ли некој во кој програмски јазик е програмиран џорџе:vozbud:
 

yin yang

Who, me?
Член од
24 април 2005
Мислења
1.621
Поени од реакции
32
а знае ли некој во кој програмски јазик е програмиран џорџе:vozbud:
во Фортранд :pos2:

За мене поголем срам е партијата на која сум симпатизер или член да има кандидат за претседател кој е тепач на жени :toe:


Ако сакаш да ми кажеш дека Фрчковски не чини како човек, знам и јас така мислам...
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
И на еден да го читал Груевски наместо Иванов, за мене е срамота. За некого можеби не е :toe:

п.с. има полиција.. нека го апси




Барај ја нејзе :smir:
Da i se izvinam najprvo na yin yang zatoa sto ke go iskoristam nejziniot post,ama doticniot vo eden citat od ovoj post-pio-psz mi e na ignore, pa moram taka. Da ne se sekira pioto ,ne sum jas na parking ,a najmalku vleguvam vo konfontacii so inetligentni luge, zasto od niv kolku i da ne se slagas so nivnoto mislenje sekogas imas sto da naucis. Prenesete mu deka momentalno bev na plostad kade sto me istepaa nivnite "vernici" koisto vo ime na crkvi i vera tepaat luge. Da ne bese i on tamu?:)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Da i se izvinam najprvo na yin yang zatoa sto ke go iskoristam nejziniot post,ama doticniot vo eden citat od ovoj post-pio-psz mi e na ignore, pa moram taka. Da ne se sekira pioto ,ne sum jas na parking ,a najmalku vleguvam vo konfontacii so inetligentni luge, zasto od niv kolku i da ne se slagas so nivnoto mislenje sekogas imas sto da naucis. Prenesete mu deka momentalno bev na plostad kade sto me istepaa nivnite "vernici" koisto vo ime na crkvi i vera tepaat luge. Da ne bese i on tamu?:)
Што ќе научиш од кога ќе ти опали 2-3 шамара? дека не треба друг пат да му го зафаќаш местото или? да беше :helou:
 
M

MKEUpatriot

Гостин
Zatoa shto samo patriotite koristat Kirilca,dodeka nie shto pishuvame latinica sme predavnicite i Srpsko Grchkite platenici.



Da se razbereme,SDSM ne e protiv promoviranje na antichkoto minato i istorija tuku e protiv pravenje politichki proekt od toa,se znae koj treba da se zanimava so promoviranje Antichko Minato,vie t.e. ti i Istoricharite a ne Gruevski i Gjole-who?.Nemozhe Gruevski da bide politichar,pretsedatel,gradonachalnik na Skopje,premier pa i Istorichar.Se znae rabotata na Istoricharite,tie kje dokazhuvaat od kaj imame poteklo a ne Gruevski i dpBne.



Se chitash shto si shlaknal?Kakva dopirna tochka ima SDSM kako politichka partija so boldiranoto?Aj bash da vidam shto kje proiznesesh i koja glupost kje ja shlaknish na forum.SDSM i Branko da ne gi pogubile ili zatvorile i niv?



Branko e toa shto e i e takov kakov shto e.Se shto ne e dpmne za vas e ili predavnik ili platenik pa shto e bitno dali i kakov e ili shto napravil nekoj vo minato za drzhavni interesi,bitno dpmne da e.Vie im go dodavavte i vremeto na Kljusev,Ljubcho pa i na Gruevski na vladeenje na SDSM,shto e bitno dali e taka bitno kje povtoruvate i veruvate vo toa.
А бре Месија ова третата колона што си ја цитирал не е моја туку на син експрес:pos2:.Ми реплицираш хахах.А бре вклучи го мозокот и гледај не како навиен работ со чип картичка инсталирана од Бранко.Врати се една страна ивиди самиот .

Se zboruva 60 godini ama nishto ne si nauchil,da si nauchel neshto poslednive 3godini ili od 98godina shto ne snajde so toa dpmne vashe odamna kje gi otpisheshe.A izvini koja e taa programa na desnicata t.e. dpmne?Gragjanskata vojna 2001godina?Vetoto od Kina okolu sluchajot so Tajvan?Izmolzenite i ukradeni stochari i mlekari plus pretepani?Prelazhanite Braniteli i ostaveni na ulica pa i na kraj im vrtite reklama da ragjaat 3to dete?Nedobivanje chlenstvo vo EU i NATO i stiganje na najcrni Evropski izveshtai od kaj kje stigne,shlakanici od site strani?Brukanje so Gruevski sred Skopje od Bugarin vo vrska so registracijata na OMO? Toa e desnicata na dpmne?
Граганската војна од 2001 беше проект на Бранко и радикалните екстремистичи групи на албанци за вракање на СДСМ на власт.Бранителите пекаа и од вас не дадовте ништо.Недобивање на покана за членство е поради Грција.За се она што се згреши од 1998-2002 партијата изгуби на избори и пристапи на реформа.Бранко за се што направи и изгуби 2005 2006 2008 2009 вие го наградивте со претседателско мето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom