САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?

САШО ДИМИЌ или СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

  • САШО ДИМИЌ

    Гласови: 55 34,2%
  • СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ

    Гласови: 53 32,9%
  • МИЛА ИСКРЕНОВИЌ

    Гласови: 53 32,9%

  • Вкупно гласачи
    161
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Кога дојде ред еден бифш колега, тврда комуњара имаче, да се изјасни дека ќе гласа за Сашо Димиќ...што да кажам друго.
Честитај му од мене и потапшај го по рамо.

Попластичен пример од твојот е..само распрашај се... како и со кои пари Киро Фиромски си ја „купил„ многу кратко пред тоа ...секако со државни-буџетски пари ...во висина од 3,2 милиони ДМ (денешни 1,6 милиони Евра)...адаптираната и целосно реновираната вила на Водно..
А онаа... во Охрид..е за неа не сум чул за колку пари ја „купил„
:pipi:

Значи да потсетам

Тема: САШО ДИМИЌ, СТЕФЧЕ ЈАКИМОВСКИ или МИЛА?
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
кој го направи бесплатен паркингот кај Лептокарија, чива е иницијативата за 10 000 денари за секое новороденче во Карпош, кој постави јарболи со македонско знаме во училиштата во Карпош, кој ги направи салите 1 денар за 1 час итн итн
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Не може да се помират оти ќе изгубат во Карпош и сега секаде го шетаат Димич. Гледам и по пазари го даваат. 25 земаа во прв круг па сега мака и е за Карпош,а и Центар е тука некаде
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Тежок дебил Димич, подебилно суштество немам видено.
И после вмро ќе правеле декомуњаризација, сп Димич, Тодоровиќ, Иванов, Боцевски и компанија. Ќе станата како што одат работите најкомуњарска партија:toe:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
а некој да ми дадеше одговор на прашањето погоре
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
Тежок дебил Димич, подебилно суштество немам видено.
И после вмро ќе правеле декомуњаризација, сп Димич, Тодоровиќ, Иванов, Боцевски и компанија. Ќе станата како што одат работите најкомуњарска партија:toe:
абе мизерен, не ви преостана ништо друго освен вакви простачки вреѓања... знаеш што е дебилно...? што сдсм најдебилно изгуби подебилно неможеше да биде, дури да не ти се верува колку дебилно загубија.... и што преостанува освен ваквите дебилни навреди да ги фрлате... абе иди сокријте се... да не дојде некој од надвор за гинис што наоѓа случаеви па да ве запише у гинисова книга како најдебилно поразената партија у свет што може да биде... скриј се таму...
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
а бе не се секирајте вчера им се виде нивната нервоза на коцка у лептокарија кога дојдоа едвај 10 души од кои 5 постари луѓе над 60 и кога пробаа да ја минираат акцијата ама не им успеа па сите лути и нервозни си заминаа,а друга работа е што се собираа од сите страни :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
а бе не се секирајте вчера им се виде нивната нервоза на коцка у лептокарија кога дојдоа едвај 10 души од кои 5 постари луѓе над 60 и кога пробаа да ја минираат акцијата ама не им успеа па сите лути и нервозни си заминаа,а друга работа е што се собираа од сите страни :pos2::pos2::pos2:

Не се виде нивната нервоза, туку се виде нивната желба да ги демантираат сите невистини кои на многу детски начин ги сервира Саша Димич. Точно, на поинаков начин и не може да ги сервира.
Но заборави најверојатно дека имале индиции да одат и кај Мостот Влајко и таму да тролаат невистини ама нивната цел, местото и времето биле предвидени уште пред тие да стигнат до епицентарот, па така не ја извршиле работата за која што биле дојдени.
Прочитани како во шах!
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
а некој да ми одговореше на прашањето погоре
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
кој го направи бесплатен паркингот кај Лептокарија, чива е иницијативата за 10 000 денари за секое новороденче во Карпош, кој постави јарболи со македонско знаме во училиштата во Карпош, кој ги направи салите 1 денар за 1 час итн итн
И шо сеа?Лелелеле шо напраиле....
 

lav

Член од
17 март 2005
Мислења
1.203
Поени од реакции
13
Не се виде нивната нервоза, туку се виде нивната желба да ги демантираат сите невистини кои на многу детски начин ги сервира Саша Димич. Точно, на поинаков начин и не може да ги сервира.
Но заборави најверојатно дека имале индиции да одат и кај Мостот Влајко и таму да тролаат невистини ама нивната цел, местото и времето биле предвидени уште пред тие да стигнат до епицентарот, па така не ја извршиле работата за која што биле дојдени.
Прочитани како во шах!
Извиканиот овде мост Влајко ...кој што никому не користи , е КОМУЊАРСКО НЕ-ДЕЛО..кое треба сите граѓани да ги подсетува на списканите над два милиона Евра пари ..собрани од сиромашните даночни обврзници на Карпош..од тој кој го „изгради..и е дојден од с.ПОДРЖИКОЊ..некоја си волкоебина фиромска..
:pipi:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.686
Поени од реакции
3.644
Извиканиот овде мост Влајко ...кој што никому не користи , е КОМУЊАРСКО НЕ-ДЕЛО..кое треба сите граѓани да ги подсетува на списканите над два милиона Евра пари ..собрани од сиромашните даночни обврзници на Карпош..од тој кој го „изгради..и е дојден од с.ПОДРЖИКОЊ..некоја си волкоебина фиромска..
:pipi:

Точно, извиканиот за сите оние кои не ја разбрале идеата и знаат само 60% од целиот проект.
Тоа е сепак комуњарско Ремек Дело кое закржлавеното вмровско мозоче нажалост не може да го соџвака.
Веројатно само малку од народнава маса знае дека овој проект не е довршен. Јакимовски јавно кажа дека ако тој стане градоначалник ке го направи Влајко мост кој ке можат сите граѓани подеднакво да го користат.

Влајко беше поставен по завршувањето на ерата на Јакимовски. Луѓето после него не ја разбраа идеата па не успеаа да го довршат како што беше предвидено. Верувај, јасно ми е и мене и тебе, а и на Јакимовски дека никој не би се осмелил да се качи на тие 10 метарски скали. Јасно е дека никој нема да сака да закупи дуќан горе кога објектот во 21 век протекува, заштитен е со пластики од кои во летото поради топлото не се дише. Се отвара и полемика дали тоа е вистинското место за Влајко....

Е сега ке пробам да одговорам на критиките на Влајко и причините поради кои истиот не работи:

1. Значи, ако не си знаел на Влајко беа предвидени ескалатори кои ке ги привлекуваат децата кои учат во училиштето да не ја поминуваат Партизанска туку преку Влајко да прејдат од другата страна. Значи предвидени се ескалатори кои денес ги нема! Предвидени се и лифтови за старите и изнемоштени лица, лифтови кои како и ескалаторите не функционираат до ден денес. Ескалаторите се најголемиот адут на Влајко и Јакимовски вети дека ке ги постави ако дојде на градоначалничкото место.

2.
Исто така треба да се направи нешто околу дуќанчињата, дали да се стават заштити од сонцето, или пак да се смени пластиката со некој друг материјал не знам, ама верувам дека тоа ке се реши затоа што тоа е еден од главните проблеми зашто не се издаваат. Голем проблем е и високата кирија за дуќаните, но по пат на договор верувам дека ке се реши.

3.
Објектот протекува, што е апсолутно недозволиво за објект од ваков тип. Сите тие дупки набрзо можат да се санираат. Тоа не би требало да биде голем проблем.

4.
Влајко е предвиден да работи во работно време, односно од толку до толку часот, по што ке се стави кључ на врата и ескалаторите ке се исклучат. Предвидени се и еден или двајца чувари кои ке се грижат за локалот од теретот на општеството кои своите уметнички способности ги покажуваат на објектот, а и своите физиолошки потреби ги извршуваат во објектот.

5.
И локацијата е на право место. Овој мост е предвиден пред се за децата кои учат во основното училиште 'Димо Хаџи Димов' без никакви проблеми да ја преминат улицата. Во Општина Карпош предвидени се уште 3 вакви надвозници, сите на партизанска. Еден е кај Порта Влае, Влајко, еден кај Симпо и уште еден на кој не му ја знам точната локација.


Друже, ова се неколку активности кои гарантирам ке го вратат Влајко во живот. Мал милион пати сум рекол дека Влајко е недовршена инвестиција, и дека како што вети Јакимовски ако тој биде градоначалник дека ке ја оствари во целост својата идеа.

И доста го спомнуваш родното село на Јакимовски. Немаш за што па за селото се фати ко пијан за плот. Гледај го човекот по неговото политичко и образовно минато, по своите резултати и белези што ги оставил во минатото во општината, а не кај се родил. Тоа е најмалку битно во моментов!
Политичкото минато, белезите, активностите во општината и најважно образованието се работи со кои Димич не може ни во очи да го погледне Јакимовски. Биди реален и објективно гледај на работите, а само од вмровски аспект.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
И шо сеа?Лелелеле шо напраиле....
малку е за толку кратко време?
а кој наплаќање дотогаш за паркингот и за салите
каде одеа парите?
кај дотогашните градоначалници на сдс
Лелелеле шо напраиле :tapp:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
153
Поени од реакции
2
ДЕНЕС СТЕФЧЕ НА ПАЗАРЧЕ ГИ КУПУВАШЕ ЛУЃЕТО СО ЗЕЈТИН! МИЗЕРИЈА ТЕШКА ЕЈ, КОЕ ПОНИЖУВАЊЕ Е ТОА... СЕ ИСТЕПАА ЛУЃЕНО ЗА ЗЕЈТИН АЈ НЕКА ЗЕМААТ АМА АКО СО ЗЕЈТИН МИСЛИ ДЕКА ЌЕ МОЖЕ ДА ГИ ПОТКУПИ... ТОА Е СТРАШНО ПОНИЖУВАЊЕ... СЕ НАДЕВАМ НЕ СЕ ДО ТОЛКУ ПРОСТИ ЛУЃЕТО ДА СЕ ТОЛКУ МИЗЕРНИ...

КАКО Е МОЖНО СЕУШТЕ ЛУЃЕВО ДА ГЛАСААТ ЗА НЕГО ИЛИ ЗА БИЛО КОЈ ОД СДСМ, ТОЛКУ ЛИ СЕ ЕКСТРЕМНО ЗАСЛЕПЕНИ ЗА ДА ИЗБИРААТ МАФИЈАШИ, СДСМ БЕА СЕ И ЌЕ ОСТАНАТ ЗАСЕКОГАШ КРИМИНАЛЦИ... И ДО КОГА БЕ ЌЕ ГЛАСА НЕКОЈ СЕУШТЕ ЗА НИВ! АМАН! ДО кОГА НАРОДОВ ЌЕ СЕ ЗАДОВОЛУВА САМО СО МАНИПУЛАТИВНИТЕ ЛАГИ И ЗБОРОВИ НА СДСМ И ЗЕЈТИНИ!
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
170
Поени од реакции
11
ДЕНЕС СТЕФЧЕ НА ПАЗАРЧЕ ГИ КУПУВАШЕ ЛУЃЕТО СО ЗЕЈТИН! МИЗЕРИЈА ТЕШКА ЕЈ, КОЕ ПОНИЖУВАЊЕ Е ТОА... СЕ ИСТЕПАА ЛУЃЕНО ЗА ЗЕЈТИН АЈ НЕКА ЗЕМААТ АМА АКО СО ЗЕЈТИН МИСЛИ ДЕКА ЌЕ МОЖЕ ДА ГИ ПОТКУПИ... ТОА Е СТРАШНО ПОНИЖУВАЊЕ... СЕ НАДЕВАМ НЕ СЕ ДО ТОЛКУ ПРОСТИ ЛУЃЕТО ДА СЕ ТОЛКУ МИЗЕРНИ...

КАКО Е МОЖНО СЕУШТЕ ЛУЃЕВО ДА ГЛАСААТ ЗА НЕГО ИЛИ ЗА БИЛО КОЈ ОД СДСМ, ТОЛКУ ЛИ СЕ ЕКСТРЕМНО ЗАСЛЕПЕНИ ЗА ДА ИЗБИРААТ МАФИЈАШИ, СДСМ БЕА СЕ И ЌЕ ОСТАНАТ ЗАСЕКОГАШ КРИМИНАЛЦИ... И ДО КОГА БЕ ЌЕ ГЛАСА НЕКОЈ СЕУШТЕ ЗА НИВ! АМАН! ДО кОГА НАРОДОВ ЌЕ СЕ ЗАДОВОЛУВА САМО СО МАНИПУЛАТИВНИТЕ ЛАГИ И ЗБОРОВИ НА СДСМ И ЗЕЈТИНИ!
Pogolemi mafijasi od ovie sega sto se na celo ne imalo ni ke ima.
Koj debil e be Saso Dimic, ebamu vrekata napolneta so slama.
Gradi objekti, sam gi potpisuva dokumentite, sam se pravi, e toa e silna mafija gospodine!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom