Сè за опаѓањето на косата - совети и искуства

Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Го испробал ли некој овој производ:
течност против косопаст
Ако некој го испробал молам за писмен преглед.
А како продаваш ти вака продукти на чоро?
Дај две шишина на промоција, ќелавица сум јас до негде. По месец-два че ти доставам уредно и опширно review. :icon_mrgr:
Он, добар шампон шо сум користел и шо ми оставил впечаток е Анафаза. 800 денари и нешто мислам дека беше, во аптека.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Има ли кај нас finasteride (Propecia, итн) во topical форма? За да се избегнат нус појавите од користење на истиот лек во форма на апче.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
Се мислам дали да одам на финастерид,глеам има кај некои ефекти а кај некои не така да ќе треба да одам на некаков преглед за да ми кажат дали смеам да ги зеам или? Секој одговор е добредојден.
 
Член од
30 јануари 2014
Мислења
516
Поени од реакции
261
Vo vrskla so lekot Propecia:

Poznati lekovi poput tableta „Propecia“ moraju se koristiti doživotno i uglavnom samo usporavaju proces. Praktično ste obavezni da ceo život konzumirate lekove i punite budžet farmaceutskim kućama stim što opet niste nadomestili kosu koja vam je opala već samo delimično usporili proces. Većina farmaceutskih kuća vam neće reči da konzumiranjem „Propecie“ a samim tim i blokiranjem DHT hormona testosterona, direktno ugrožavate vaš libido. Po mnogim istraživanjima postoji velika mogućnost da se jave problemi sa potencijom.
Izvor:https://www.ahttransplantacijakose.com/sta-prouzrokuje-opadanje-kose/
Zatomnogu vnimatelno so nego
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Член од
15 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Апчиња се ова. Мене ми треба у форма на течност/гел за надворешна употреба со цел да избегнам некој од нус појавите.
Разтвориш апчиња во водата и получиш течност, мажеш на главата и това ти чини работа.
 
Член од
15 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Не сум запознаен дали е тоа уопште делотворно...
Тове вече не знајем.
Мислим да не би постојала апчета рогаин, и втори облици на финастерид за орално ползване да је делотворно да се маже, никои не е луд да ризикује нуспојави ако може да то избегне.
 
Член од
15 март 2019
Мислења
6
Поени од реакции
0
Инаку, мене интересира да ли се некој опитвал с дутастерид, аводарт?
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Некој со искуство или знае некој за трансплантација на коса во Санте плус? или препорака за клиника?
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
Дали има некој искуство со 101B тоникот од Hair101 ? Ме чешаше косата еден период (и имав црвенило на дел од скалпот), бев таму и ми рекоа да го земам тој тоник за мачкање.
Однапред ви благодарам
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Дали има некој искуство со 101B тоникот од Hair101 ? Ме чешаше косата еден период (и имав црвенило на дел од скалпот), бев таму и ми рекоа да го земам тој тоник за мачкање.
Однапред ви благодарам
смрди.
 

peac+tapanar

музицар
Член од
22 јануари 2015
Мислења
71
Поени од реакции
18
Дали има некој искуство со 101B тоникот од Hair101 ? Ме чешаше косата еден период (и имав црвенило на дел од скалпот), бев таму и ми рекоа да го земам тој тоник за мачкање.
Однапред ви благодарам
Jas imam koristeno od hair101 moze potrosiv okolu 800 evra a ne mi porasna kosa.samo presaduvanje da se pravi.eden kolega bese vo turcija.a ovie nasive kako se na taa tema?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom