Романтика и романтични гестови

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Дали ги правите и на кој начин му ставате до знаење на партнерот дека го сакате? :)
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Ako me prasa mu kazuvam deka go sakam,a bez prasanje ne kazuvam :roll:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
baby напиша:
Ako me prasa mu kazuvam deka go sakam,a bez prasanje ne kazuvam :roll:
Ova ti e greska.
Treba ponekogas da mu se kaze na covek deka go sakas, i bez toj/taa da ti go pobara toa. ;)
Pomaga mnogu, veruj mi.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
E dobro de ponekogas ama retko
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Прам работи со кои му давам до знаење дека го сакам.. а најчесто
го гледам в очи и му викам те сакам..
во последно време тоа ми се случува секој ден :oops:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Sitnicite ja pravaat cela razlika ama pojke sakam akcija nego zborovi , vnimatelna pazliva strasna sprema nego bi bila i bi se osekal najsakan :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас обично ги носам кај чичко Стоилко и таму на клупите покрај фонтаната каде што циганчињата се бањаат, се гледаме и уживаме еден во друг.
Не е важно местото, важна е намерата и предаденоста еден на друг.
И како што ги жвакаме полуиспечените компирчиња, се сеќаваме на убавите моменти кои сме ги почуствувале и оние кои допрва ќе ги доживееме.
Треба луѓето повеќе да имаат респект кон партнерите.. Тоа му недостига на светот денес..
Мала шала, се надевам дека ќе се насмеете, а не ме нападнете..
Ми текна на времето кога само Чичко стоилко беше место каде може нешто алтернативно да се касне :) Ех, на колку сум бил, 5?
Грозно беше.. али не знаевме за друго:)
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
За добар виц требаат добри слушатели и за романтични потези требаат добри играчи.
Прошлата недела изрежирав еден несвес романтичен потез кој ме кошташе време, енергија и нерви во исчекување на реакција, а реакција - нема :place:
И знам дека е уште подобро у старт да се елиминира субјекатот како безнадежен случај. И пак ќе кажам - се нервирам што не научив со кого треба да се сади боранијата, а со кого пак не, а завршив боранијо-факинг-садачки факултет :evil: :evil: :evil:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да, да дефинитивно најмногу ме ку*чи и мене кога не ми се реагира на романтичен гест. А ако веќе е личност што е како мене, мх, мх, мх секако дека паѓаат романтики. Како му кажувам дека го сакам? Ај друг пат :lol: :P
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Не толку битно да се каже Те сакам, побитно е да се покаже. А тоа се чувствува од допирот, од бакнежот, од погледот, од вниманието и жртвата што ја давате еден за друг.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
StormAngel напиша:
baby напиша:
Ako me prasa mu kazuvam deka go sakam,a bez prasanje ne kazuvam :roll:
Ova ti e greska.
Treba ponekogas da mu se kaze na covek deka go sakas, i bez toj/taa da ti go pobara toa. ;)
Pomaga mnogu, veruj mi.
А ако не го сакаш тој човек, ќе правиш како бејби. :roll:

Може прегрубо го кажав, ама до таков заклучок доаѓа човек од твојот пост.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
5.982
Поени од реакции
18
Acid напиша:
StormAngel напиша:
baby напиша:
Ako me prasa mu kazuvam deka go sakam,a bez prasanje ne kazuvam :roll:
Ova ti e greska.
Treba ponekogas da mu se kaze na covek deka go sakas, i bez toj/taa da ti go pobara toa. ;)
Pomaga mnogu, veruj mi.
А ако не го сакаш тој човек, ќе правиш како бејби. :roll:
Sto da pravi kako mene?
Daj kazi konkretno na sto mislis?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
малите нешта ја прават перфектна денешноста а не помпезните чинови. јас кога сакам да и ставам на некоја дека ја сакам правам интересни мали нешта кои се мали по големина но големи по суштина и перфектно го доловуваат тоа што сакам да го кажам а исто така добро е чат пат и по некое изненадување да се направи
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
45
Anonymus1 напиша:
малите нешта ја прават перфектна денешноста а не помпезните чинови. јас кога сакам да и ставам на некоја дека ја сакам правам интересни мали нешта кои се мали по големина но големи по суштина и перфектно го доловуваат тоа што сакам да го кажам а исто така добро е чат пат и по некое изненадување да се направи
Samo edna nesto, sitnicite go pravat sovrsenstvoto, a sovrsenstvoto ne e sitnica:) Sosema se soglasuvam so tvojata izjava:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
baby напиша:
Acid напиша:
StormAngel напиша:
baby напиша:
Ako me prasa mu kazuvam deka go sakam,a bez prasanje ne kazuvam :roll:
Ova ti e greska.
Treba ponekogas da mu se kaze na covek deka go sakas, i bez toj/taa da ti go pobara toa. ;)
Pomaga mnogu, veruj mi.
А ако не го сакаш тој човек, ќе правиш како бејби. :roll:
Sto da pravi kako mene?
Daj kazi konkretno na sto mislis?
Нема да му кажуваш дека го сакаш, на тоа мислев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom