Рок спектакл на Архангел во СЦ Борис Трајковски 20.12.2013

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Колеги форумџии, никако не можам да најдам екипа од кај мене (од Кавадарци) за одење на концертот. Ако има некаква организирана форумџиска екипа нека каже во најскоро време.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Ќе се иде. Минатиот пат се собравме форумџии и нефорумџии во Галеб кафаната претходно. Се надевам дека ќе не` организира Сусаро. :)
 
Член од
6 септември 2012
Мислења
75
Поени од реакции
35
Пишете кои карти ги меркате да знаеме каква е ситуацијата

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Првите два дена оргазми од воодушевувања за настанов, сега темава спие.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
зедов за во партер јас од купи карти за се, има во тобако сити и one. ќе се дружиме :D
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Даваат „кибрит“ гратис?

Инаку, не знам дали да идам. Ваква величествена работа ретко се случува и уште поретко смее да се пропушти. Шо знам.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Преѓеска си зедов карта и јас. За партер. Не знам дали ќе биде баш за скокање концертов, ама па некни читам филхармонијата „само ќе чувала грб“ на бендот. Ми нема некоја логика да се издигаат 60 и кусур души со се` инструменти за позадински полнеж... Баш и не знам што да очекувам, но ова ми беше најсигурна варијанта, а и најефтина. Се гледаме на 20-ти. :)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Преѓеска си зедов карта и јас. За партер. Не знам дали ќе биде баш за скокање концертов, ама па некни читам филхармонијата „само ќе чувала грб“ на бендот. Ми нема некоја логика да се издигаат 60 и кусур души со се` инструменти за позадински полнеж... Баш и не знам што да очекувам, но ова ми беше најсигурна варијанта, а и најефтина. Се гледаме на 20-ти. :)

Исто, партер. Ги видов тие статии... Можда несреќно избран наслов зошто:

- ни они (никој уствари) не се сигурни за Вртев vs. бенд, па нејќеле да го постават насловот "Сите покрај Вртев", иако во текстот пишува дека ќе настапат како шестчлена формација, или
- не им текнало ништо попаметно ко наслов, па "ќе им го чуваат грбот" од текстот го свртеле на "само ќе им го чуваат грбот" во насловот.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Исто, партер. Ги видов тие статии... Можда несреќно избран наслов зошто:

- ни они (никој уствари) не се сигурни за Вртев vs. бенд, па нејќеле да го постават насловот "Сите покрај Вртев", иако во текстот пишува дека ќе настапат како шестчлена формација, или
- не им текнало ништо попаметно ко наслов, па "ќе им го чуваат грбот" од текстот го свртеле на "само ќе им го чуваат грбот" во насловот.
Во друга статија пак прочитав дека Вртев ќе го дружат 7 членови, чии имиња се чуваат во тајност... Познавајќи ги методите на интернет парталите, одбирам да не верувам во ништо што ќе прочитам и да си го чекам концертот.

Вака ми е најубаво. Не знам ни кој ќе се појави на сцена покрај Вртев, не знам ни колку ќе учествува Филхармонијата во изведбата, не знам ни дали имаат спремено различни аранжмани за песните... Како да одам на промоција на нов состав со непознат материјал. И баш затоа ми е интересно.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.819
Поени од реакции
10.966
Се' пишуваат освен тоа што треба и што наверојатно ќе се случи, т.е. од оригиналниот состав да нема никој освен Вртев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom