Рецензија : Braid

Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Многу е здупчено, за малце немаше да го видам последниот свет:
Треба да одиш нагоре по скаличките
 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
Уф после колку е зафркнато, ми пукна главата од мислење.:nesum: Сепак многу е занимливо!:vozbud:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
183
Кои ѕвезди?
http://www.mahalo.com/Braid_Xbox_360_Walkthrough
При крајот види The Eight Stars, со нивно собирање има нешто како alternate ending. (нема врска тоа што пишува дека е за xbox 360)

Инаку, на играва искористив walktrough само за Crossing the Gap,
не ми текна дека сенката може да се искористи и на тој начин

Биднаа и ѕвездите, многу замарање, многу потешко отколку било кој од световите. (освен 2-3 полесни).

 

jombastik

Misfit Kid
Член од
23 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
6
http://www.mahalo.com/Braid_Xbox_360_Walkthrough
При крајот види The Eight Stars, со нивно собирање има нешто како alternate ending. (нема врска тоа што пишува дека е за xbox 360)

Инаку, на играва искористив walktrough само за Crossing the Gap,
не ми текна дека сенката може да се искористи и на тој начин

Биднаа и ѕвездите, многу замарање, многу потешко отколку било кој од световите. (освен 2-3 полесни).

Извини другар ама не ти верувам дека само на 1 место си искористил walkthrough, играва има punishing difficulty, зарем типот што ја правел не ли можел да ја направи потешка да не можеме ништо да поминеме, од кај ќе ти текне дека треба двете сложувалки обратно да ги споиш за да се виде ѕвездата?

Дали ги собравте и ѕвездите? :)
За тие што ја поминаа играва, едно интересно објаснување на приказната.

Во кратки црти, приказната е за создавањето на првата атомска бомба.
И ти благодарам за објаснувањето бидејќи на крајот се разочарав, ништо не разбрав, се каев што сум губел време за џабе но сега сватив дека треба да ги собереш сите ѕвезди за на крајот да можеш да ги читаш сите книги од приказната, дали сум во право?
 

Legion6

Аниматор!
Член од
11 септември 2010
Мислења
17
Поени од реакции
0
zna4i igrava e epten teska,no vredi da se igra.Prikaznata,grafikata,efektite,gameplayot,nakratko sve dobiva 6/5 od mene!
samo ne svatif sho stana...
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
8.450
Поени од реакции
13.541
играта е баш срцка.
толку многу ќе ви го загрее мозочето шо дури и ќе осетите коа ќе почне да чури.
во добра смисла.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Таман ке отворев тема, ама ајде реков да видам да го пробам пребарувачот дали ќе најде нешто за играва, и види Мац уште пред 2 години пишал за игрицава :)

Многу добра игра, не е којзнае колку тешка, ама има некои стази/светови каде што е невозможно да земеш некое делче од сложувалката. Јас дури вчера ја играв за прв пат, барав на гугл similar games to Limbo и ова ми излезе, слични се донекаде, само што ова е 10 пати по Light верзија. :)

--- надополнето ---

Фала за спојлерот -.-
Овој подолу ами (подолу тебе, над мене:))? Ѕвездите демек, демек види колку сум паметен па уште ова ми остана... :)
 
На врв Bottom