Ресторани во Скопје

Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.512
Поени од реакции
10.239
Ја размислував и Визиана, а освен Чардак не знам друга таму, освен во Љубанци ама не ми се допаѓа таму
ми текна ко на голем :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.964
Поени од реакции
14.672
ми текна ко на голем :)
Сум го слушнал, ќе го погледнам, фала
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.181
Поени од реакции
9.743
Бев денес у Форца, после година дена и да ви кажам право, сега бољи им беа јадењата и пиењата од пред тоа. Сум имал со нив issues, ама ипак сметам дека понудата им е океј.
Имаа две понуди за лосос и ги нарачавме двете. Едното (тоа со кајун пепер) беше феноменално, а другото беше малку пресолено.
Ми понудија едно Пино Гри од Фриули, а ја сакав едно локално португалско (Џампер мислам дека се викаше) и ја одбрав нивната понуда. Мислам дека не се заебав.
Коктелите и десертите исто мислам дека им беа бољи од порано.

(или ја одамна не сум бил у ресторан)

Ми дозволија да си нарачам коктел и за дома!!!
Според мене сеуште најдобар ресторан со најдобра кујна во градов.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
730
Поени од реакции
500
Да препорачате добар ресторан за мала фамилијарна прослава (10 луѓе), со добра храна и убав амбиент, за надвор стриктно.
Ми го препорачаа Ореов Лад, бил некој да каже нешто?

Стоп биртии!
Гледам дека ти даваат предлози и за надвор од Скопје. Ако веќе и тоа ти е опција би ти ги препорачал Бакал и Електра Гарден во Тетово.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.652
Поени од реакции
58.088
Во Тоскана бев, после 14 години (долго време не работеше).
Добро е, можеби малку скапо за некого, ама вреди.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.767
Во Тоскана бев, после 14 години (долго време не работеше).
Добро е, можеби малку скапо за некого, ама вреди.
Го меркам местово долго време, мора со резервација или не?
Имаат стандард мени или како ни е расположен шефот?
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.652
Поени од реакции
58.088
Го меркам местово долго време, мора со резервација или не?
Имаат стандард мени или како ни е расположен шефот?
Ни тогаш, ни сега нема мени.
У ствари има мени, ама е само про-форма.

Ти доаѓа куварот и ти раскажува што е, како е. Исто така нема хартиени салфети.

Тие две работи ги имам видено во ресторани во странство.

Ваљда има улога тоа што сопственикот/шефот сака да ти сервира само од тоа што му е најдобро во моментот. Инаку, за референца кон цени можеш менито да го користиш.

Јас сега кога бев, а исто и пред 14 години, не одев со резервација.
 
Член од
1 април 2017
Мислења
239
Поени од реакции
24
Препорачајте место во Скопје каде што може да се јаде добро ребро во фурна
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
5.861
Поени од реакции
3.503
Кажете ми убав ресторан во Скопје каде што има голем избор на вегетаријански јадење за со девојка излегување на вечера. Некој што не мириса на скара а е поинтимен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom