Ресторани - генерална дискусија

Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.855
Е таму сеуште не сум бил, но планирам.
Отсекогаш имале, одлично спремаат. Искрено, мене ми е прескапо.
Би ти советувал да порачаш рибна чорба, ја спремаат и со шкампи
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Препорака за Лебедово Езеро кај Ново Село, Струмица , доста добар комплекс. Гужва беше плус, си реков ова ќе касни пууу ама навистина добра услуга имаа и се беше донесено експресно.

Единствен минус е што некоја ретарда (стандард) знакот за Лебедово Езеро го ставил 10 метра поназад и ако го следиш ќе му влезеш во нивата на некој човек :facepalm:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Плус Воденица 3 и Осоговска куќа.

Пред 4 години имам идено и тогаш на овие две места даваа многу храна за малку пари и штета што од тоа останува пола. Во менито не пишуваше колкава е салатата и од толку што беа големи еден келнер не можеше да ја носи сам. И на крај за 4ца смешни 1500 ден за неколку различни големи салати, пиење и скара.
Сега не знам дали уште толку многу храна даваат или почнале да скратуваат и покачуваат цени. :D
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Знам дека не е темава за кафани во Скопје, туку ресторани но бидајќи не најдов таква тема ке напишам овде. Дајте предлог некоја кафана во Скопје , со или без жива музика, некое место кое сте го посетиле и по можност со пристојни цени. Кој се подобри кафани, кој се апла биртии, дали треба резервација од претходно, кај има жива музика итн споделете секоја информација е добредојдена. :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Знам дека не е темава за кафани во Скопје, туку ресторани но бидајќи не најдов таква тема ке напишам овде. Дајте предлог некоја кафана во Скопје , со или без жива музика, некое место кое сте го посетиле и по можност со пристојни цени. Кој се подобри кафани, кој се апла биртии, дали треба резервација од претходно, кај има жива музика итн споделете секоја информација е добредојдена. :D
Буре, Старо Буре, Ана Кристи во Лептокарија се сите и сите се топ.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Знам дека не е темава за кафани во Скопје, туку ресторани но бидајќи не најдов таква тема ке напишам овде. Дајте предлог некоја кафана во Скопје , со или без жива музика, некое место кое сте го посетиле и по можност со пристојни цени. Кој се подобри кафани, кој се апла биртии, дали треба резервација од претходно, кај има жива музика итн споделете секоја информација е добредојдена. :D
Скопски мерак, Дукат па и Гурмет ама тоа ти е повеќе ресторан него кафана.
Членот погоре што ги напиша кафаните се исто така добри и имаат по пристојни цени од јас овие што ти ги напишав.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Скопски мерак, Дукат па и Гурмет ама тоа ти е повеќе ресторан него кафана.
Членот погоре што ги напиша кафаните се исто така добри и имаат по пристојни цени од јас овие што ти ги напишав.
Скопски мерак позната ми е во дебар маало беше ако не грешам. Дали треба претходна резервација за сабота вечер во горе наведените ?
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Скопски мерак позната ми е во дебар маало беше ако не грешам. Дали треба претходна резервација за сабота вечер во горе наведените ?
Од мое искуство, нема шанси да најдеш место без резервација. За викенди навечер зборам.
 
Член од
4 јуни 2014
Мислења
123
Поени од реакции
40
Знам дека не е темава за кафани во Скопје, туку ресторани но бидајќи не најдов таква тема ке напишам овде. Дајте предлог некоја кафана во Скопје , со или без жива музика, некое место кое сте го посетиле и по можност со пристојни цени. Кој се подобри кафани, кој се апла биртии, дали треба резервација од претходно, кај има жива музика итн споделете секоја информација е добредојдена. :D
Братски мерак во Кисела Вода, спроти пиљарите. Храната (скарата) е превкусна, ребро во фурна е прекрасно. Пристојни цени, музика за викенд и преку неделата има понекогаш. Единствена маана е што се пуши (мене како непушач ми смета), ама со новиов закон е дозволено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom