Република - нова музичка продукција

Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
А зашто не им е и Драги Шпага земен во екипата? :)

Инаку Бојана дефинитивно ја напушти Република. Самата го потврди тоа во телефонскиот разговор за Backstage.
 
Член од
21 август 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
neka im e so sreka na tie sto si otisle... i na tie sto ostanale... btw vlatko mi e najdobar od tie tamu sto se sega :smir:
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
Аман бе луѓе кои пеач да се спомне од македонија вие одма го ругате па срамота е де кажете ми вие мене некои подобар од ВРЧАК.РОБЕРТ,ДНК,ВЛАТКО и ТАМАРА па нема подоби од нив бе во нашава земја ако не ви се свиѓаат никој не ве тера да ги слушате сосила или само така си пишете си билдате постови нема што друго да правите...Врчак не чинел а наму сите ја барате неговата нова песна...
бравос за ВРЧАК што успеа да ги собере најдоброто од македонија на едно место и сонестрпление го очекувам неговиот нов албум кои верувам ќе биде нешто посебно најдобро досега во нашава земја
Bravooo...pa toa sakav da go procitam....stvarno RESPECT!!!!:smir::smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Не сакам да зборувам за продукцијава пред време, па затоа ќе почекам да видам што ќе произлезе од неа па после ќе коментирам.Според мој вкус, најновите песни на Врчак се никакви, Роберт се држи до негде ма да порано беше подобар, ДНК сум им слушнала две песни затоа не можам да коментирам, а Влатко дефинитивно е исклучителен.Дечкото има и глас и карактер, издржа покрај сите критики и глупави коментари од нашиве "искусни" слушатели на музиката во Македонија.

Можам само да им посакам среќа, да прават подобри композиции и да успеат во намерата, но БЕЗ да прават песни од типот(песна е тоа?) како "пази се од мене".
 
Член од
27 август 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Според мене новиов албум на врчак не е лош ма да мислам дека порано боље песни праеше ДНК ми се најбољи момците а роберт и влатко не ги слушам баш нај нај али мислам дека ќе се распадне продукцијава
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Ново песниче од републикава
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
126
Поени од реакции
4
ВРЧАК НЕ ЗНАЕ ДА КАЖЕ КАКО СЕ ВИКА


На симањето на спотот за заедничката песна на Врчак и Анабела ( тогашна членка на дгрупата Фанки Џи ) за песната Вештица из Србије, кој се снимаше во Охрид Врчак цело време беше збунет дури заборави како се вика. Погледнете го видеото.

http://www.skandal.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=155:2009-09-28-14-29-06&catid=46:2009-05-07-17-52-16&Itemid=61


Не знаев каде да го ставам ова... па решив во оваа тема, ако сметате дека има друго посоодветно место, преместете го.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom