Рекламите кај нас

Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
не можам еден филм да изгледам на раат, еднаш гледав филм на А1, и во рок од 15 минути три пати пуштија реклами, па се откажав и не планирам да гледам повеке филмови по телевизии, само на двд
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Me нервираат реклами кои кога ќе се дојде до најинтересното во филмот/фудбалот/емисијата се пуштаат,реклами кои се предолги,без некоја голема цел + глупи(идиотски),и како шлаг рекламата да се дава 100 пати во денот..."ПРЕКРАСНО"
Ама тоа беше мислењето за рекламите,додека гласот отиде само си ја вршат работата бидејќи телевизиите без рекламите,ќе бидат без пари,ќе пропаднат и сега што немаме многу асални програми,ако нема реклами нема да имаме никакви програми.+Тоа секогаш се добредојдени интересните непредвидливи реклами со освежувачки сликици и музиче :smir:


П.С.Има ваква тема:helou:
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Доколку не се тие реклами кои што вас ве нервираат нема да можете да ги гледате саканите филмови или пак спортски настани. Затоа што токму тие се оние кои ви овозможуваат да го гледате настанот. Затоа оставете ги на раат реклемите, само си ја вршат својата работа. ;)
 
Член од
27 април 2007
Мислења
26
Поени од реакции
4
Најчесто се лоботомизирачки, а многу ретко духовити и интелигентни.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Видете вака... Не сакате да плаќате телевизија (радио-дифузна такса) а и не сакате да гледате реклами. Е сега одлучете се за едно. Рекламите се изворот на егзистенцијата на секоја телевизија. Ако нема реклами ке треба да се плаќа таксата. Е сега кај нас што ги има двете тоа е пропуст на државата, а + парите од таксата одат само за МТВ а нејзината гледаност ја знаеме сите.
А ако има ваква тема модераторите ке ги спојат во една.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
И уште нешто,не можам да ве сватам како можете да гласате претеруваат со реклами,па од што ќе живеат ако нема реклами,а друго да не зборам дека во грција(и во други земји може има,но за грција знам) рекламите кога се меѓу филм скоро секогаш се исти и можеш комотно да си одспиеш 30-40 минути додека се врати филмот :toe:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Abe kaj nas reklamine se dupka. Koga gi gledam si mislam dali tie ke pridobijat musterii ili ke gi odvlecat. Jas mislam deka tie poveke pravat steta.
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
hahahahah...:pos: zasto se nervirate eeejj...KEEP SMILING :wink: napraile losa reklama napraile, menjas kanal i u toj moment ti se pusta reklama na KOKA KOLA i kuliras...nema zaso da se nervirate za gluposti ;)
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Онаа рекламата, не знам за која банка беше точно, млад брачен пар се шета по станот, разгледуваат собите нешто, и кога влегуваат во собата наменета за бебето, типката прави некоја толку утепана фаца, како никогаш да не ќе го има детето, пу пу скраја да е, не дај Боже (реклама е, де :pos:). Ама толку глуп сурат прави, просто не можам да се изначудам.

Инаку мене ми се свиѓаат оние за Citroen, со колата што се трансформира во робот. :)
И имаше за Seat Leon една реклама, одамна ја немаат дадено, седат во бар 5-6 луѓе, прават нешто муабет, и првиот викa:
- Јас го видов утрово во 6 кај езерото.
- Јас го видов утрово во 6 кај мочуриштето.
- Не, јас го видов утрово во 6 на патот под мостот.
- И јас го видов утрово во 6, исчезна во маглата (или така нешто де :))
- Изгледа дека има повеќе од еден...
Ама многу ми беше јака таа реклама, поим немам зашто. :pos:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Рекламата е бог да чува...се осеќам ко кретен кога ја гледам,а посебно оној делот кога таткото ќе почне некои акробации да прави...глупости
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Има реклами кои стварно знаат да го доловат она за кое им е вистинската намена, а патем и да не тормозат. Ама ретки се. А повеќето се безвеза.
 
Член од
14 март 2007
Мислења
86
Поени од реакции
2
Aleee напиша:
не можам еден филм да изгледам на раат, еднаш гледав филм на А1, и во рок од 15 минути три пати пуштија реклами, па се откажав и не планирам да гледам повеке филмови по телевизии, само на двд
to ne e nisto ednas jas ko gledav film na sekoi 10 minuti imase reklami dolgi 5 minuti i toa nekoi tupacki e to bese apla preterano se isnervirav kolku so treba i ne treba:toe:
 
Член од
9 април 2007
Мислења
1.271
Поени од реакции
974
јас мислам дека има закон донесен дека во рок од 1 час емитување на програма може да се емитува реклами во траење од 12 минути,е сега дали ова е само //закон//зашто тешко дека а1 го почитува!
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Рекламите на А1 се причината поради која решив да ја симнам цела Lost од интернет, наместо да ја гледам на телевизија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom