Расчекор - Битола

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Имате одено? Ви се допаѓа?
Ако ги споредите со Инфинити, кој повеќе ви се допаѓа?
Пуштаат добра музика?
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Да Добра Музика Пуштаат таму
Шо збораш ле? Со твојте 12 години, те имат пуштено Расчекор? Бре мајката, не сум знаела за то...
Ај кажи ми шо музика најчесто пуштат молим те.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Игнор на Game over :) не му обрнувај внимание на детето се има помешано .
Инаку расќекор шо знам уште неможам да се одлучам . Си има убај страни и расќекот особено шо организира студенски забави и такви работи. Интересно е шо знам не сум бил повеќе време па ко ќе одам следниот пат се надевам наскоро ќе напрам една анализа :)
 

10101

@*I am Nuts!*#
Член од
27 ноември 2007
Мислења
349
Поени од реакции
0
Деноиве ќе ја прошетам битолава, да видиме што нуди после подолго време. Ама знам не идам у Инфинити!
А као што ми мириса работава, кај да идам за НГ у Битола? Нешо барам као рокерско местенце и да има добра журка нешо?
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
оф топик-по рокерско место во бт нема...
ако сакаш кул и опуштена атмосфера,и кај шо никој нема да те гледа како од небо да си паднал ти препорачувам лектира...
др место поретко..
он-топик-расчекор има подобра музика од инфинити дефинитивно,поке забава и денсање.но дефинитивно не е мој избор за движење.
 
Член од
4 август 2007
Мислења
5
Поени од реакции
0
rascekor..ok e..koga kako..
a da ve prasam jas po kolku godini imate pa so mislite deka bilo ili n eubo...
porano imase poveke zabava i poveke luge i bese super sega nekako pomaldite generacii slabi se...
 
G

Gray Foxx

Гостин
Za razlika od Infinity, Rascekor se sposobni da napravat podobri zurki!! Lani nosea mn dj i se pravea fenomenalni zurki! Samo godinava nesto zaebavaat niedna electro zurka ne napraija-ustvari samo AddtoBasket so go donesoa! NISTO DRUGO!!! Ama koga ke zemes se na se i poubav narod odi rascekor i poubavi zurcinja ima!!! A da i ja imaat najubavata devojka za sanker vo svetot!! :) Pozdrav
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Кое Инфинити кои бакрачи:uvo:
Се знае, РАСЧЕКОР е незаменлив:pipi:
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Во Infinity не сум бил, а во Расчекор сум киснел на студенстки забави, и од сите локали и клубови во Битола ми се свиѓа Расчекор. А најбоља музика пушта DJ Acika, од понуденото, мој тип музиче. :)
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Расчекор имам само неколку пати влезено и не беше лошо.Барем секогаш имам кај да седнам и не ти викат дека и масите за стоење се ресервирани.Мислам ти се молам,во Инфинити и тие биле резервирани.Да резервирам за да стојам,каква логика?Ако стојам не ми менва дали пред мене има маса или не:)и плус немам видено некој да вратат и на врата да ти се понашат,како е шо е случај во Инфинити.За среќа нигде ме немат вратено,ама ме нервира шо се занесват.Макар да порано и Расчекор беше така,ко немаше конкуренција.Сега ошто Инфинити стапи на сцена одма поповолни услови таму :smeshko:
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Epa bev ednas po edna diskoteka vo bt neznam dali rascekor ili Inifnity aj postavete sliki pa ke vidam koja bila
 
D

Delux

Гостин
Кое Инфинити кои бакрачи:uvo:
Се знае, РАСЧЕКОР е незаменлив:pipi:
Малку да образложам мое мислење...
НА расчекор му паднал имиџот односно рејтингот,порано беше синоним за најкул клуб,поради падот на посетеноста удрија на студенски забави,а тоа е тотално клише.Инаку не дека инфинити е нешто посебно,ама ако некогаш во Битола имаш на ум да отвориш нокен клуб гледај тоа да биде во визба:pos: тоа е докажано.
Инфинити е во визбата на дом на култура,позитив исто така во визбата „зграда стара болница“
Обично во лето на селаните и странците условно кажане де,е главното дувло им е расчекор.
Не го величам инфинити,не ми се допаѓа многу...најголеми серковци се луѓето од тако звано „обезбедување“
 

Kajgana Shop

На врв Bottom