Рано ми е да се врзам?

Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
Мене овој термин ме потсеќа на песната од Мартин Вучич :icon_lol:
Инаку врзана сум од љубовта што ја чувствувам кон партнерот.Таа љубов ме врза како слеп за стап.Ништо не ми е интересно без него,иако имам секакви права за где ми очи таму и глава,јас сум врзана во чвор и не ми смета,врзана од чувства.
pa i mene situacijata mi e slicna i jas obozavam sto sum so nego i uzivam vo toa iako moram da priznaam deka sepak nesto me plasi,mozebi zatoa sto seuste sum zaedno so prviot decko.nekako se prasuvam dali e mozno bas toj da e TOJ.posto DA ne go ocekuvav toa na pocetokot-si mislev ne samo sto mi e rano tuku i nema sansi da se vrzam
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..мене мие рано..имам само 16 :pos2::pos2::pos2: се зезав..
...не ...никад нема да го употребим..тоа веруам..заш кога си со некого...и не си заљубен боље да речеш дека е крај..раскини него викаш..рано ми е да се врзам...бла бла...не сум јас јаже..па ќе бидам вржана за некого па осечам рано е....
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Досега сум немала некоја многу долга врска,односно не сум се врзала не затоа што не сакам туку не се нашол таков човек:smir:Немојш да претпоставиш дали врската ќе ти е долга или кратка то си идат само од себа....со тек на време..:back:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Се врзувам со партнерот уште од самиот старт, од првиот момент кога ќе се почувствувам емотивно инволвирана. А врска ко врска, никогаш не знаеш каква ќе испадне, дали кратка, дали долга, дали доживотна...

Врзување во смисла на ограничување на слободата, испланирана иднина, заеднички живот, бракови и слично, одбивам и не сакам на овие години. Млада сум и сакам да го проживеам животот во слобода, без оглед на тоа дали сум во врска или сингл. Тоа не значи дека сум несериозна и дека си правам што ќе ми прдне на памет, туку значи дека врската како врска ќе трае додека траат чувствата, а некогаш секако ќе заврши, зошто како што спомнав сакам да го извлечам максимумот од животот, а не да се врзам со еден партнер за цел живот. Сакам да менувам партнери, да учам карактери, да се пронаоѓам себеси, да модифицирам критериуми, да откријам што ме задоволува, да трагам по најдоброто.

Ако се работи за врзување од овој тип, тогаш да, рано ми е да се врзам. Еден ден, во понатамошните години, сигурно ќе решам да се смирам и да се врзам, ама сега не, имам поинакви планови.
Кога партнерот ќе ми каже дека сака со мене да го помине остатокот од животот, тоа ме плаши и губам интерес, па се повлекувам.
Сега е така, зошто уште сум дете, млада, еден ден ќе сретнам можеби некого со кој што ќе сакам да го поминам остатокот од животот. Во скоро време, тоа нема да се случи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom