Разликата помеѓу ФИНКИ И ФИКТ

Член од
13 јули 2019
Мислења
11
Поени од реакции
4
Која е разликата помеѓу овие два факултети ако не ме примат во финки сакам фикт да одам ама не знам дали ќе бидам работноспоспособен, нормално планирам да си учам ако треба и др работи надвор од факултетот. Сакам смер за програмирање btw, знам за во Финки ама за фикт не знам.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Која е разликата помеѓу овие два факултети ако не ме примат во финки сакам фикт да одам ама не знам дали ќе бидам работноспоспособен, нормално планирам да си учам ако треба и др работи надвор од факултетот. Сакам смер за програмирање btw, знам за во Финки ама за фикт не знам.
Земи диплома каде било ако сакаш да работиш во државно.

За работоспособен то е друга работа :)
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
Која е разликата помеѓу овие два факултети ако не ме примат во финки сакам фикт да одам ама не знам дали ќе бидам работноспоспособен, нормално планирам да си учам ако треба и др работи надвор од факултетот. Сакам смер за програмирање btw, знам за во Финки ама за фикт не знам.
ни од таму, ни од ваму ќе излезиш работоспособен. Одбери го поевтиниот колку за диплома да имаш и учиси настрана на интернет. Како иди време за програмери побитно е портфолио, отколку ливче хартија за кое во иднина ќе се смееш колку не вреди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom