Протест на 21.10.2008

Член од
4 октомври 2008
Мислења
30
Поени од реакции
0
На 21.10.2008 ќе има седница на која владата ќе го разгледува проблемот со името...Дајте да се организираме имаме цела недела...мене нешто заебан ми е компјутерот едвај пишав некако и тешко дека наредниве ден два ќе пишам..Дознајте во колку часот е седницата и не јадете бурек дека сме немале доволно време!
 

Грмуш

Пичкмајчин
Член од
11 октомври 2007
Мислења
1.118
Поени од реакции
90
Е ајде де...Така се собиравме и прошлиот пат...Дајте сега сериозно,да прецизираме во колку саат и каде!!!
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
50
Поени од реакции
0
ајде ајде јас сум ЗА да се собереме во голем број сите заедно!
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ајде ама цела македонија да се собере а не само 50 души :S
 

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Пак ли бе...неорганизиран и спонтан протест. Ма јок само сериозна организација и голем протест му е мајката се друго е непродуктивно....а можда и контрапродуктивно.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Спонтан протест како минатиот пат :toe: колку бевме 43-ца на улица и 200 луѓе во тревата сеир грабаа и бегаа од камера :tapp::tapp::tapp: ебате патриотите!!!
 
Член од
19 август 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Ако биде организиран протест со све што е потребно, да зашто да не, таму сум.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Не е само така лесно ајде да се собереме и готово треба посетеност а за да има посетеност треба финансии за плакати ово оно затоа темава може да оди Канта кога ке има некој средства и идеја како да организира протест тогаш бива :)
А не само 'Ајде да организираме' не бива така.
 

Homer MakeDonski

*Матриот
Член од
14 јуни 2005
Мислења
823
Поени од реакции
86
Eve kako biduva

SE NAJAVUVA PROTESTEN MARSH PROTIV VLADATA VO SKOPJE ZARAZI NEJZINATA POGRESHNA POLITIKA ,KOJA NE E VO INTERES NA DRZAVATA I NAJMALKU VO INTERESOT NA MAKEDOSKIOT NAROD!
BRAKJA RODNINI I MILI KOMSHII
ELAJTE SO VASHETO PRISUSTVO DA BIDEME MASOVNI I DA BIDEME 2.000.000
ELAJTE VIE KOI STO IZBEGAVTE SO BG PASOSITE
ELAJTE VIE STO SE PISUVATE I ELINIKA
ELAJTE I VIE STO SE UPISHAVTE SERBI
ELJATE I VIE STO SE PRAVITE POGOLEMI TURCI OD TURCITE
I VIE STO SE PISUVATE GEGI
I VIE STO SE PISETE KATOLICI
I EVANGELISTI
I PROTESTANTI

UH,KOLKU LE IZRODI-LA MAJKA MAKEDONIJA

SITE NA PRO-TEST !!!

I VIE STO SE POTPISUVATE SO KRSTCE ILI POLUMESECINA

ELAJTE I VIE STO NE PISUVATE I NE CITATE


PROTESTOT E SPORED ZAKAZANOTO VREME
AVTOBUSITE SE BEZ PARI ,GO FINANSIRAAT NEVLADINITE
POAGJANJE OD PRED SRED SELO

p.s ke ve zabavuva Ceca



p.p.s. besplatni piva i lanch paketi za sekoj sto ke pobara
-nezaboravno dozivuvaje
plus ke ve ima na tv

:tv:
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Колку само контра-продуктивно влијаат овие "од-ракав" протести ама не сте свесни...

Нејсе...терај.
 

Homer MakeDonski

*Матриот
Член од
14 јуни 2005
Мислења
823
Поени од реакции
86
ryms prijatele

kolku i da si so custvo za nekava produktivnost i doprinos makar i vo imeto na tn makedonska drzavnost ,i takvoto custvo,dokolku e iskreno i go imas vo momentov ke bide zapreno so granica i toa vnatre vo tkivoto makedonsko sto tebe i mene pak ke ne izdvoi na sprotivni strani .Na ednat ti ili nekoj kako tebe so maksimalno dostignata pozija,od drugata jas ili nekoj kako mene so ostatokot .I toa taka ke ostane za kratko...dodeka svetskata finansiskata kriza od ekonomski agol gledano ne go sobere svojot arac...
A posle soberenoto ostanuva nesobranoto ..samo da se zbira
i ke se zbere
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Што сакаше да кажеш само со постот?? Економија, финансиска криза??

Чоече...повикате на протест со 50 денари во џебот, и ја сум ти крив за светската финансиска криза и ми зборуваш за арачи??

Ни флаери немате штампано, ни на радио немате разглас пуштено, освен на форумов некои 10 души, никој друг не знае. Од тие 10 души 8мина ќе бидат зафатени со обврски...

Ти реков, нејсе, терај даље. Овој пат дај боже дупло да бидат собрани, ете...10 души дури..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom