Проекција на филмот ZEITGEIST-MOVING FORWARD

Член од
29 јуни 2013
Мислења
36
Поени од реакции
18


Народе мој Кумановски (и сви пошироко)…,
Другари и другарке…,
Људови и људице…,
ЧУЈТЕ И ПОЧУЈТЕ!!!

У Среду на 17.07.2013, у 20:00 h, у Kashmir Rock ’n’ Roll bar,у наше мило ем златно Куманово, изволте на сви кои сакав да бидев сведоци на нешто што у Куманово до с’га
НИ СЕ ВИДЕЛО,
НИ СЕ ЧУЛО,
НИ ПА СЕ НАЧУЛО!!!
Да да, изволте на:
-Свите што сакав да дискутирав, да дебатирав, да се тепав (вербално много јасно), да разменив мислења и ставови, да научив нешто ново, да докажев дека и ми-пред све млади (читај-свак е онолко млад колко што се осеќа) мислимо и здраво-разумски расудуемои сакамо ов’ј наш свет да га направимо боље место за живот (не е бре тој утопија, могуќе е-научници су га докажале)!
Да, сви ви и сви ми, сте/смо поканети на ПРВУ ПРОЕКЦИЈУ (надамо се прва у низу на многокои ќе следуев натамо) на филм:
ZEITGEIST-MOVING FORWARD!!!
Имено, филм кој нуди поинакви погледи кон наше општество, од онија кои смо ги имале до сга. Много значајно парче, кое СВИ треба да га видив! Затој што разгледуе прашања кои су битни за сви нас. Па ги надминуе прашања на културан релативизам и традиционалну идеологију. Пришто, се движи до суштину на проблем наречен-човечки и општествен опстанак и ги екстраполира онија непроменливи природни закони у нову одржливу социјалну парадигму наречена-“економија базирана на ресурси”. И да не дужимо много, дојдете па видете…
Дојдете, за да га разбиемо мит дека млади су пасивни и умев само да се збирав на кафиња!(ма немој)
Дојдете, да се дружимо и да докажемо дека може да биде различно и боље!
Дојдете, за да га фатимо “дух на времево”!

Улаз-СЛОБОДАН!
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Нели имаше вакво филмче 2007/2008 ? Некој документарец беше за времето така .
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Малце да не кажам е мрсење муда документарецов, со сите свои теории и заговори, ама пак вреди да се ѕирне и онаа другата страна на „приказната„... иначе има 3 дела (Zeitgeist- The Movie, Zeitgeist- Addendum и Zeitgeist- Moving forward), ако веќе гледате глејте ги сите
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Нели имаше една финта со овие Zeitgeist ако памтам добро,во првиот дел кажуваат вистини и некои вистинити факти,а во вториот и третиот од кога ја добија вербата на гледачите кажуваа лаги или нешто слично.. Не сум баш сигурен за ова одамна гледав,ако може некој да ме потсети би било убаво.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom