Продавам, купувам, менувам...

Член од
9 јули 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
Буразеру, ти си мало заглавио у времену. Са овим ценама никада нечеш продати лаптопова са прво генерацијом прцесора.
П.С. А шта ако пошаљеш и корону преко карга?
Цените не се фиксни, а за короната не сум заразен :kezec:
 
Член од
9 јули 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
Продавам половни:

1. ЛАПТОП - 8000 ден. (зачуван во добра состојба, нема проблеми со ладење ни батерија)
DELL Latitude E6410
Екран: 14.1 инчи (1440x900)
Процесор: Intel Core i5 520M / 2.4 GHz
РАМ: 4 GB, DDR3
Графичка: NVIDIA NVS 3100M, 512 MB
Хард диск: 250 GB
OS: WIN 7 Professional - лиценциран

2. ДЕСКТОП КОМПЈУТЕР - 9000 или 10.000 ден. (зачуван во одлична состојба)
Case: Dell Optiplex 760
CPU: Intel Core 2 duo E8400 3.0 GHz
HDD: 250 GB
GPU: Nvidia GeForce GT 610 2 GB или Nvidia GTX 630 4 GB
RAM: 6 или 8 GB

3. МОНИТОР - 2000 ден. (зачуван во одлична состојба)
ASUS VW193TR
19 инчи, 1440х900

4. ТЕЛЕФОН - 2000 ден. (зачуван во добра состојба)
SONY XPERIA M4 AQUA

5. СЛУШАЛКИ, МАУС, ПОДЛОГА, ТАСТАТУРА, МИКРОФОН - се' вкупно за 500 ден.
- Слушалки SteelSeries Siberia v2 NaVi Edition (не им работи микрофонот, звукот е добар)
- Маус A4 Tech X7 Oscar Edition (во добра состојба)
- Подлога Bloody Headshot (во добра состојба)
- тастатура Dell
- микрофон Genius

Десктоп компјутерот го користев до пред една недела, го продавам ради шо зедов нов нема никаква фрка. Може и заедно со мониторот и опремата за 11.000 ден.

За слики, повеќе инфо и договор контактирајте ме на:
e-mail: lolain98@outlook.com
Телефон: 071357417

п.с. Праќам само по карго поради корона вирусот.
Пошо не сум многу во тек со технологијава последно, го послушав @Govinda (фала на совет) и расчитав некој саат... Така да доколку има заинтересирано контактирајте ме ќе договориме за пореална цена
 
Член од
18 јули 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Добар ден на сите, нов сум на форумов, ми се допаѓа идејата , поразлично е од стандардното купи-продај на реклама 5 и пазар 3 .
Бидејќи сум во тек на промена на стан, имам останато неколку работи кои не би сакал да ги фрлам но и немам баш простор нити
IMG_20200718_175911.jpg IMG_20200718_175929.jpg IMG_20200718_180017.jpg IMG_20200718_180046.jpg IMG_20200718_180106.jpg IMG_20200718_180125.jpg IMG_20200718_180136.jpg IMG_20200718_180158.jpg IMG_20200718_180213.jpg IMG_20200718_180224.jpg IMG_20200718_180238.jpg воља да ги задржам. Сакам да продадам неколку делови од постара електронска опрема ( ќе закачам слики) . Важна напомена : не се разбирам баш во електроника и компјутерски делови а поготово во цени , сакам само да се отарасам од деловите , нормално доколку му се потребни на некого ( неможам да гарантирам за исправноста, па доколку некој се разбира би ценел помош) . (ЗНАМ ДЕКА СЕ СТАРИ ! XD)
 
Член од
20 јули 2020
Мислења
22
Поени од реакции
17
Nov na Forumot !
Mi treba graficka pci-e od 2 , 4 gb .. DirectX 12 !
Poslaba imam 1gb ddr3 DirectX 11 , AMD HD8490
Автоматски споено мислење:

Mi treba LCD monitor 22 ili 19"
Za zameni .. trampa za AMD delovi
Dva procesori isti AMD 5000+ @ 2.6ghz X 2 ,AM2
so po 1mb cache, 64bit
edna Graficka AMD pci-e x1650 Pro
ili tie tri delovi se prodavat 1500 denari
 
Член од
4 март 2013
Мислења
47
Поени од реакции
16
Се продава лаптоп Lenovo IdeaPad 100 15IBD Black

HDD: 1TB 5400rpm
RAM: 4GB DDR3 @ 1600 MHz
Processor: Intel Core i3 5005U @ 2 GHz 3MB Cache
Graphics: Integrated HD Graphics + Nvidia GeForce 920MX 2GB DDR3
CD/DVD Writer
Webcam,
Memory Card Reader
USB , HDMI outputs

Цена 12000 ден

20200809_133549.jpg
 

Attachments

Член од
18 јули 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Добар ден на сите, нов сум на форумов, ми се допаѓа идејата , поразлично е од стандардното купи-продај на реклама 5 и пазар 3 .
Бидејќи сум во тек на промена на стан, имам останато неколку работи кои не би сакал да ги фрлам но и немам баш простор нити
Прегледај го приврзокот 259368Прегледај го приврзокот 259369Прегледај го приврзокот 259370Прегледај го приврзокот 259371Прегледај го приврзокот 259372Прегледај го приврзокот 259373Прегледај го приврзокот 259374Прегледај го приврзокот 259375Прегледај го приврзокот 259376Прегледај го приврзокот 259377Прегледај го приврзокот 259378воља да ги задржам. Сакам да продадам неколку делови од постара електронска опрема ( ќе закачам слики) . Важна напомена : не се разбирам баш во електроника и компјутерски делови а поготово во цени , сакам само да се отарасам од деловите , нормално доколку му се потребни на некого ( неможам да гарантирам за исправноста, па доколку некој се разбира би ценел помош) . (ЗНАМ ДЕКА СЕ СТАРИ ! XD)
prodadeno e se
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
58
Поени од реакции
13
Pravam/Prodavam Acrylic Gpu Backplates. Poveketo graficki ne ni doagjaat so backplate a tie sto doagjaat so niv se obicno samo crni i mnogu dosadni. Pa se obidov da go resham toj problemo so ova. Ima 2 Sloja eden prodzier posle oboen od dole bel, i gorniot sloj so dizajnot isecen so laser vo crn akrilik ( Moze I prodziern i drugi boi).Se konektira na Molex Konektor direktno na Napojuvanjeto, doagja so RGB Reciverot I Rgb Controller. Kazete kako vi se svigja. Eve nekolku sliki i kratko video. Koga ke bide stavena vo kompjuter ke stavam uste edno youtube video. Cena zavisi do dizajnot ama ke se dvizi okolu 1500-2500 denari. Okolu 5-7 Dena moze da se napravi zavisi do dizajnot. Tel I Viber : 071 663 358 Mario

1.jpeg 2.jpeg

 
Член од
16 декември 2018
Мислења
63
Поени од реакции
20
Се продаваат 2 десктоп пц
Pc1
Cpu:Intel i5 6400 2.7ghz
M-board:Gigabyte H170M-HD3
Ram:8gb ddr3 1600mhz Crucial
Gpu:Nvidia Gtx1050ti 4gb Gddr5
SSD:Kingston 120gb
Hdd:Western digital 500gb
Psu:Atrix 600w
Case:Zalman Z12
Case Fun:120mm Rgb
Cena:16.000
Pc2
Cpu:Intel I5 4440 3.10ghz
M-board:Gigabyte H81m-DS2 Lga 1150
Ram:8gb ddr3 1600mhz HyperX Savage
Gpu:Sapphire RADEON R9 270x 2gb ddr5
Ssd:Kingston a400 120gb
Hdd:500Gb Toshiba
Psu:Cooler master 450w
Extra Cooler:120mm Zalman
Case:Logic k3
Cena:14.000

Компјутерите не се делат на делови, идат само комплет, за повеќе слики и инфо пишете пп
Праќам по карго.
 

Attachments

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.251
Поени од реакции
7.256
Дали знаете каде можам да најдам вакво нешто во мк ? Се работи за вертикален држач на лаптоп.
1599302262434.png


Инаку продавам:
- 8GB RAM DDR3 Sodimm плочка (за лаптоп) - цена 1600 денари НОВА
- Iphone 5s, за цена не сум мислел ќе договориме :D
 
Член од
20 јули 2020
Мислења
22
Поени од реакции
17
Nov na Forumot !
Mi treba graficka pci-e od 2 , 4 gb .. DirectX 12 !
Poslaba imam 1gb ddr3 DirectX 11 , AMD HD8490
Автоматски споено мислење:

Mi treba LCD monitor 22 ili 19"
Za zameni .. trampa za AMD delovi
Dva procesori isti AMD 5000+ @ 2.6ghz X 2 ,AM2
so po 1mb cache, 64bit
edna Graficka AMD pci-e x1650 Pro
ili tie tri delovi se prodavat 1500 denari
ne
ve vazi vekje prodadeno
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
749
Поени од реакции
215
Se prodava laptop Acer Aspire ES 15. Ima problem so palenjeto. Kupen e pred nepolni 3 godini, i sleduva so polnac i full original fabricko pakuvanje. Moze da se iskoristi za delovi, na nego se funkcionira osven palenjeto, moze i da go proverite dokolku sakate.
Cena mnogu povolna.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom