Проблем со прикачување на WordPress

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Имам еден чуден проблем, кој го приметив пред некој ден, во врска со прикачувањето на датотеки (конкретно слики) на WordPress кај мене на сајтот.

Имено, кога прикачувам деновиве слики, кај датумот што го има на сликите (зборувам за линкот) стои датум од 11 месец и 2014 година. Еве пример: /wp-content/uploads/2014/11/име-на-сликата.png

Што е проблемот, како да го средам?
Проверив во подесувањата на работната табла на сајтот, таму си е во ред датумот, не знам што е проблемот.

Помош, чаре некое?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Имам еден чуден проблем, кој го приметив пред некој ден, во врска со прикачувањето на датотеки (конкретно слики) на WordPress кај мене на сајтот.

Имено, кога прикачувам деновиве слики, кај датумот што го има на сликите (зборувам за линкот) стои датум од 11 месец и 2014 година. Еве пример: /wp-content/uploads/2014/11/име-на-сликата.png

Што е проблемот, како да го средам?
Проверив во подесувањата на работната табла на сајтот, таму си е во ред датумот, не знам што е проблемот.

Помош, чаре некое?
Log into your WP admin, and go to Settings > Media and make sure the "Organize my files into month- and year-based folders" option is not checked.

On the same settings page, you can change the default upload folder altogether.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom