Проблем со пенисот

Член од
12 август 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки, темава не ја отварам за да се смеете како нездрави дека си имам проблем, но ми се појави пред 3-4 дена како грутка од долната страна на пенисот, како рскавица е и кога ќе ја притиснам имам многу мала болка дури ич.. Ви се има десено, лошо ли е нешто, како ви помина.. ?
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Здраво дечки, темава не ја отварам за да се смеете како нездрави дека си имам проблем, но ми се појави пред 3-4 дена како грутка од долната страна на пенисот, како рскавица е и кога ќе ја притиснам имам многу мала болка дури ич.. Ви се има десено, лошо ли е нешто, како ви помина.. ?
За вакви работи не се барат помош од на форум, туку се ојт на матичен доктор, се земвит упут за на урологија, каде ќе добиеш соодветна дијагноза, третман (доколку е потребен) и совет.
 
G

Gosh

Гостин
Здраво дечки, темава не ја отварам за да се смеете како нездрави дека си имам проблем, но ми се појави пред 3-4 дена како грутка од долната страна на пенисот, како рскавица е и кога ќе ја притиснам имам многу мала болка дури ич.. Ви се има десено, лошо ли е нешто, како ви помина.. ?


Иди на лекар од понеделник ОБАВЕЗНО, али до тогаш мачкај Канестен .
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Momci, imam 20 godini i imam problem so fimoza. Koga penisot mi e vo opustena sostojba mozam bez problem da ja povlecam kozata, no pri erekcija samo do pola. Mozno li e da se ima normalen seks so takov penis?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Momci, imam 20 godini i imam problem so fimoza. Koga penisot mi e vo opustena sostojba mozam bez problem da ja povlecam kozata, no pri erekcija samo do pola. Mozno li e da se ima normalen seks so takov penis?
Не можеш. Ќе имаш болки и ќе ти се појавуваат рани. Плус немаш никакво задоволство во таков секс :) Пред година ипол се оперирав и јас и операцијата не е ништо страшно,трае 30мин и после една инфузија те пуштаат од болница.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Не можеш. Ќе имаш болки и ќе ти се појавуваат рани. Плус немаш никакво задоволство во таков секс :) Пред година ипол се оперирав и јас и операцијата не е ништо страшно,трае 30мин и после една инфузија те пуштаат од болница.
дали боли операцијата си под анастезија или ... и дали кошта скапо тој зафат ..
 
Член од
5 јули 2013
Мислења
85
Поени од реакции
37
Epten e custvitelna, ne boli - ama neznam... Inace ova e prv pat da izleze glavickata. Inace @Fake: ne, bev ljubopiten.
Abe si stanal maz,Cestito,sto si se isplasil tolku,si imal detski penis,sega imas penis na maziste,uzivaj ne e nisto toa, neka sedi kade saka,samo gledaj da bies potenten T.E. PrePotenten.:))
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
дали боли операцијата си под анастезија или ... и дали кошта скапо тој зафат ..
Под локална анестезија си,нема болки освен кога те боцкаат за анестезијата но ништо страшно.Во државна операцијата чини околу 1000-1200 денари.
 
Член од
5 јули 2013
Мислења
85
Поени од реакции
37
За вакви работи не се барат помош од на форум, туку се ојт на матичен доктор, се земвит упут за на урологија, каде ќе добиеш соодветна дијагноза, третман (доколку е потребен) и совет.
Taka e,sto mislat lugevo na forumov site Doktori od sekoe oddelenie se prisutni:))Abe cim nesto ne vi e jasno na Lekar,nema drugo.
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
8
Поени од реакции
2
Веќе неколку месеци 3,4 немам ни најмала утринска ерекција на 2_ год. А, пак пред тоа секогаш од сабајле имав секој ден и тоа јака ерекција. Дали тоа се должи на изразито стресен период и некогаш претерана мастурбација (некогаш дури и 3 пати дневно, а еднаш во денот обавезно). А и не ме тера на мочање од сабајле, а кога имав ерекција едвај чекав да влезам да измокрам (со пред мене „разбудениот другар“). До што можи да е?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Веќе неколку месеци 3,4 немам ни најмала утринска ерекција на 2_ год. А, пак пред тоа секогаш од сабајле имав секој ден и тоа јака ерекција. Дали тоа се должи на изразито стресен период и некогаш претерана мастурбација (некогаш дури и 3 пати дневно, а еднаш во денот обавезно). А и не ме тера на мочање од сабајле, а кога имав ерекција едвај чекав да влезам да измокрам (со пред мене „разбудениот другар“). До што можи да е?
Od drkanjeto e.
Koga go drkas go povreduvas penisot, odnosno predizvikuvas deformacii na sungerastite komori. Penisot gubi na cvrstina pri erekcija i frenulumot se namaluva i moze da dojde do toa da ne mozes celosno da ja povleces kozata. Ne go drkaj ke se oprae. Barem 10-15-20 dena go ostavi bez drkanje i posle poleka so drkanje po ednas na pet dena barem.
 
K

Kacar

Гостин
Веќе неколку месеци 3,4 немам ни најмала утринска ерекција на 2_ год. А, пак пред тоа секогаш од сабајле имав секој ден и тоа јака ерекција. Дали тоа се должи на изразито стресен период и некогаш претерана мастурбација (некогаш дури и 3 пати дневно, а еднаш во денот обавезно). А и не ме тера на мочање од сабајле, а кога имав ерекција едвај чекав да влезам да измокрам (со пред мене „разбудениот другар“). До што можи да е?
Редовна утринска ерекција е исто како редовен ден на месечен циклус, не мора да значи дека тој ден ќе се појави или утре или воопшто нема да се појави.
Дали пиеш некои лекови за опуштање и смирување ? Ако пиеш, од нив е. Дали пиеш лекови за срце, и слично?? Од нив може да е. Од премногу дркање, исто. Ете јад праев естетска циркумизација на пенисот и за да не ми се крева за да не се скинат конци, морав наутро и навечер по 6 милиграма лексилиум да пијам.
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
8
Поени од реакции
2
Редовна утринска ерекција е исто како редовен ден на месечен циклус, не мора да значи дека тој ден ќе се појави или утре или воопшто нема да се појави.
Дали пиеш некои лекови за опуштање и смирување ? Ако пиеш, од нив е. Дали пиеш лекови за срце, и слично?? Од нив може да е. Од премногу дркање, исто. Ете јад праев естетска циркумизација на пенисот и за да не ми се крева за да не се скинат конци, морав наутро и навечер по 6 милиграма лексилиум да пијам.
Да, бидејќи имав стресен многу период пиев апчиња диазепам за смирување. И да, во нормална позиција (кога не е во ерекција) можам да ја повлечам кожичката, а кога е во ерекција не можам ни малку да ја повлечам. А, дали можи дека најчесто го дркав без повлечена кожичка и без да е извадена главичката?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Да, бидејќи имав стресен многу период пиев апчиња диазепам за смирување. И да, во нормална позиција (кога не е во ерекција) можам да ја повлечам кожичката, а кога е во ерекција не можам ни малку да ја повлечам. А, дали можи дека најчесто го дркав без повлечена кожичка и без да е извадена главичката?
Epa kako ke ja povleces pri erekcija koga si go unistil od drkanje i frenulumot se izmestil nadolu..odmaraj mesec dena nese zaebavaj.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom