Проблем со камера на Аndroid 4.0.3

  • Креатор на темата staycalm
  • Време на започнување

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Треба малце да погуглаш пред да направиш нешто.
Значи тој телефон фабрички бил со Андроид 2.2 а ти пишува дека може да се абдејтува во 2.3, финтава е шо и за андроидов има некој вид на драјвери, поточно можеби таа камера не е подржана од 4.0.3 или некој слични заебанции.
до ромот ти е ..има повеке верзии на л3 нз како да ги кажам со различен чипсет имас cayogen мод за лг л3 и се работе перфектно и тај ром е направен специјално за л3 прочитајте си убаво пред да се глупирате сите ...видите шо конфигурација имате ,после тоа малце гоогле и ке најдете соодветен ром и слично, aако неможе да се снајде дечкото со телефоно уште нека ми пише пп ке ја опраеме;)
 
S

staycalm

Гостин
Прво прочитај ги детално упатствата за root, coustom recovery, па после земи да флешуваш ромови. Потражи на XDA имаш 4.1.1 доста стабилен а има и 4.2.2
Горе пишав дека јас сум направил и точно е, ама еден пријател ме упати што и како да направам. И мислев дека тој најверојатно знае многу повеќе од мене
--- надополнето: 22 мај 2013 во 08:30 ---
Треба малце да погуглаш пред да направиш нешто.
Значи тој телефон фабрички бил со Андроид 2.2 а ти пишува дека може да се абдејтува во 2.3, финтава е шо и за андроидов има некој вид на драјвери, поточно можеби таа камера не е подржана од 4.0.3 или некој слични заебанции.
Да, фабрички беше со 2.2.2, откако МИ НАПРАВИЈА апдејт во 2.3 (значи овој апдејт не го правев јас) имав проблем со сим картичката, викаше No service.
--- надополнето: 22 мај 2013 во 08:34 ---
Океј не одговарајте веќе за камерава, ако има некој линк од видео на Youtube како да направам за некоја понова верзија од 2.2.2 дајте линк пошо да не заебам нешто. Сега ќе му направам Backup
 

Kajgana Shop

На врв Bottom