Проблем со звучник

  • Креатор на темата staycalm
  • Време на започнување
S

staycalm

Гостин
Здраво,
имам Elephone P8000 и имам проблем со предниот звучник, т.е. оној за повици што е, не слушам ништо на него, и кога и да звонам/ми звонат морам да ставам на speaker за да можам да го слушам другиот соговорник. Дали може да е нешто софтверски или цркнал звучникот? btw, откако ставив marshmallow почна да не работи воопшто, на 5.1 едно време ми правеше таков проблем ама се среди, си работеше се додека не флешнав Android 6.0
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.094
Поени од реакции
15.955
Штом проблемот се јавил откако си му ставил нов андроид по логика на нештата би требало да е софтверски проблемот, но буни тоа што велиш дека и пред тоа си имал проблем со звучникот кој потоа се средил. Штом ти е флешнат телефонот зошто не пробаш да се вратиш на стариот андроид или пак некој друг ром да му ставиш и да видиш како ќе реагира.

Гуглаше за слични проблеми со тој модел на телефон?
 
S

staycalm

Гостин
Штом проблемот се јавил откако си му ставил нов андроид по логика на нештата би требало да е софтверски проблемот, но буни тоа што велиш дека и пред тоа си имал проблем со звучникот кој потоа се средил. Штом ти е флешнат телефонот зошто не пробаш да се вратиш на стариот андроид или пак некој друг ром да му ставиш и да видиш како ќе реагира.

Гуглаше за слични проблеми со тој модел на телефон?
Епа проблемот е што и претходно правеше проблем ама си се средуваше сам и си работеше. Сега тотално нејќе. Не сакам да флешнувам пак друг пошо не сум сигурен дали е софтверски, мислам дека е расипан звучникот и само ќе губам податоци од тел со флешнување
Гуглав, ни еден сличен проблем не најдов.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom