Пробиштип

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
Раскољников напиша:
Гусар, традиционално за 1 и 2 мај у Пробиштип, а?
Па, не ме викате вие! Педери едни...а ја сладолед ти купувам и плус Газоза што „реже“
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
GUSAR-VMRO напиша:
Па, не ме викате вие! Педери едни...а ја сладолед ти купувам и плус Газоза што „реже“
-Колега, а да си напраиме јас и ти еден излет на ден-два до Пробиштип? Што викаш? Може да се договориме ако си расположен.
 

GUSAR-VMRO

МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ!
Член од
27 јануари 2005
Мислења
635
Поени од реакции
7
Mandrak напиша:
-Колега, а да си напраиме јас и ти еден излет на ден-два до Пробиштип? Што викаш? Може да се договориме ако си расположен.
Е ајде!
Ама после 5-ти јули...до тогаш....БУТАМ ВЛАДА!!! :))
ГОТОВИ СЕ!!!! КЛИКАЈ ТУКА!!
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Ајде Пробиштипци после 7-8 години пак ке има отворен базент. Пак ке биде интерсно и летно време по Пробиштип, нема веќе да идеме у Кратово на базент
 
Член од
31 мај 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
II-2

sto tropas zeleni probistip e grad na velikanite sopstvenik na 2 osnovni ucilista i edno gimnazisko i strucno,olimpiski bazent sto mementalno se renovira i letoska site na bazent vo probistip.mesto za izleguvanje kade policijata ne te dira zabavata trae ne ograniceno

i nasite fenomenalni devojcina od probistip:pipi:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
II-2 напиша:
sto tropas zeleni probistip e grad na velikanite sopstvenik na 2 osnovni ucilista i edno gimnazisko i strucno,olimpiski bazent sto mementalno se renovira i letoska site na bazent vo probistip.mesto za izleguvanje kade policijata ne te dira zabavata trae ne ograniceno

i nasite fenomenalni devojcina od probistip:pipi:
А ти на кога му кажуваш за пробиштип?
Сакам да кажам дека после дест години пак ке се отвори базентот во Пробиштип. Е а за неограничене забава незнам на шо мислеш
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
asterix_m напиша:
Ајде Пробиштипци после 7-8 години пак ке има отворен базент. Пак ке биде интерсно и летно време по Пробиштип, нема веќе да идеме у Кратово на базент
Базент или базен???
Супер што пак ќе го отворат, само сигурно ли е тоа?

А да се надеваме дека сеа па кратовки (кратовци не мора) ќе доаѓат кај нас.. :je:
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Раскољников напиша:
Базент или базен???
Супер што пак ќе го отворат, само сигурно ли е тоа?

А да се надеваме дека сеа па кратовки (кратовци не мора) ќе доаѓат кај нас.. :je:
Абе ние наште не сме ги виделе голи па и кратовки ни фалат. А базенто ке биде отворен сигурно
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
asterix_m напиша:
Абе ние наште не сме ги виделе голи па и кратовки ни фалат. А базенто ке биде отворен сигурно
Ха, ха, збори си за себе.. :)

Еј, а од кога се отвара?
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
asterix_m напиша:
Ајде Пробиштипци после 7-8 години пак ке има отворен базент. Пак ке биде интерсно и летно време по Пробиштип, нема веќе да идеме у Кратово на базент
:) aj so sreka , se nadevam deka i voda ke imate letovo haha se sekavam pred nekolku godini na bazentot vo Kratovo vriese probistipci ...
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
schtranga напиша:
:) aj so sreka , se nadevam deka i voda ke imate letovo haha se sekavam pred nekolku godini na bazentot vo Kratovo vriese probistipci ...
Е ние немаме проблем со водата две три години наназад, е сега ве олекувам вас кратовци да доаѓате кај нас

Раскољников напиша:
Ха, ха, збори си за себе.. :)
А ке летат кратовки на сите страни осекам
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
asterix_m напиша:
А ке летат кратовки на сите страни осекам
ne veruvam, si imame nie bazent zosto bi isle kaj vas :)
 

Раскољников

Моделатор
Член од
15 март 2006
Мислења
167
Поени од реакции
1
schtranga напиша:
:) aj so sreka , se nadevam deka i voda ke imate letovo haha se sekavam pred nekolku godini na bazentot vo Kratovo vriese probistipci ...
Тоа што немаше вода... Твој Ѕинго (матер му е*бам) е крив за тоа.

Како бе може, како Албанците у Липково се понашаше, кога ја сопреа водата на цело Куманово, така и он. У Лесново ја сопре водата, па има ли смисла.. Ама фала Богу, сеа се откачивме од него, така да, кој го ебе више.
А само да не заборавиме каде кратовци се научија да пливаат.:star:

asterix_m напиша:
Ајде Пробиштипци после 7-8 години пак ке има отворен базент. Пак ке биде интерсно и летно време по Пробиштип, нема веќе да идеме у Кратово на базент
Еј, абе не ми кажа кога се отвара, или уште не се знае???
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Раскољников напиша:
Еј, абе не ми кажа кога се отвара, или уште не се знае???
Абе се отавра за сигурнооо

schtranga напиша:
ne veruvam, si imame nie bazent zosto bi isle kaj vas :)
Па си имате и кафичи па па идете кај нас

Во петок во Пробиштип започнуваат денови на културата покрај традиционалните манифестации ке има и Техно хепенинг.
Покрај ова ке биде пуштен тенискиот терен кој беше направен под покровителството на локалната самоуправа.

Ајде во Петок сите во Пробиштип на Техно парти
 

Kajgana Shop

На врв Bottom