Префрлање во средно

Член од
20 февруари 2010
Мислења
21
Поени од реакции
3
Здраво,
ме интересира за префрлање од медицина во Орце николов ама во англиската паралелка дали може сега на полугодие, могу ми е важно да продолжам со гимазиско образование бидејки во медицина ке немам некои предмети како математика и слично, па затоа сакам сега до полугодије да се префрлам немора на полугодие може и порано сега на пример.
Јас сум со просек 5,00 со многу дипломи од нјширок спектар на натпревари, член сум во повеке светски признати невладии оранизации и сум втора година , имам 15 години.
Фала многу
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Здраво,
ме интересира за префрлање од медицина во Орце николов ама во англиската паралелка дали може сега на полугодие, могу ми е важно да продолжам со гимазиско образование бидејки во медицина ке немам некои предмети како математика и слично, па затоа сакам сега до полугодије да се префрлам немора на полугодие може и порано сега на пример.
Јас сум со просек 5,00 со многу дипломи од нјширок спектар на натпревари, член сум во повеке светски признати невладии оранизации и сум втора година , имам 15 години.
Фала многу
Мислам сеуште не е доцна, мада ако сум на твое место (со толку признанија, дипломи, член на невладини организации), не би седел тука да прашувам туку би ги контактирал надлежните.
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
21
Поени од реакции
3
Мислам сеуште не е доцна, мада ако сум на твое место (со толку признанија, дипломи, член на невладини организации), не би седел тука да прашувам туку би ги контактирал надлежните.
Абе јас мислев да одам во сад да учам трета по можност да земам и цетврта и да продолжам ама бас и зато сакам да се префрлам зашто и да не идам таму во средно пак сакам да учам таму факултет па после да продолжам за кардио хирург, инаце сакам да учам на харвард или пак колумбија или оксворд или кембриџ во англија. Иначе фала
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
ова кај што си пишувал колку дипломи имаш, кај си учествувал, кај си член.....требало да некој друг да му речеш да напише и ти после ќе си му врател со мемево:

инаку види таму прашај го на пример директорот, класен- масен, нека зборнат и твоите и би требало да свршиш работа
 
L

Luki Junior

Гостин
Дете јас не знам шо се замараш да се префрлаш... Јас ти предлагам ти да се запишеш право на факултет.. На 5 теми ти иам објаснено како се оде на школо а ти само пишеш колку си паметен, говореш 8 јазика, на 1000 наптпревари одеш, член на милион организации, ти се замараш со некакви глупости наречени средно школо...

Глупости... Толку паметно дете да не знаа едни обични административни глупости... интересно...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Абе јас мислев да одам во сад да учам трета по можност да земам и цетврта и да продолжам ама бас и зато сакам да се префрлам зашто и да не идам таму во средно пак сакам да учам таму факултет па после да продолжам за кардио хирург, инаце сакам да учам на харвард или пак колумбија или оксворд или кембриџ во англија. Иначе фала
Желбата за понатака што како планираш со учење нема да те наведе кон решавање на проблемов. Треба да ги дознаеш можностите прво во местото каде што си, па после во местото каде што ќе идеш.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.482
Поени од реакции
2.351
Абе јас мислев да одам во сад да учам трета по можност да земам и цетврта и да продолжам ама бас и зато сакам да се префрлам зашто и да не идам таму во средно пак сакам да учам таму факултет па после да продолжам за кардио хирург, инаце сакам да учам на харвард или пак колумбија или оксворд или кембриџ во англија. Иначе фала
Зошто учиш средно медицинско, а имаш толкави амбиции? Иди во гимназија, мислам дека таму ти е најдобро.;)
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Здраво,
ме интересира за префрлање од медицина во Орце николов ама во англиската паралелка дали може сега на полугодие, могу ми е важно да продолжам со гимазиско образование бидејки во медицина ке немам некои предмети како математика и слично, па затоа сакам сега до полугодије да се префрлам немора на полугодие може и порано сега на пример.
Јас сум со просек 5,00 со многу дипломи од нјширок спектар на натпревари, член сум во повеке светски признати невладии оранизации и сум втора година , имам 15 години.
Фала многу
cekaj sega, ne si mi jasen, vamu vikas ke nemalo matematika vo sredno medicinsko, a na drug post pisuvas deka sakas da prodlozis za kardio hirurg...
zasto togas da se prefrlas voopsto vo sredno - gimnazija koga sakas da odis na medicinski fakultet?
--- надополнето: 12 ноември 2012 во 16:51 ---
Абе јас мислев да одам во сад да учам трета по можност да земам и цетврта и да продолжам ама бас и зато сакам да се префрлам зашто и да не идам таму во средно пак сакам да учам таму факултет па после да продолжам за кардио хирург, инаце сакам да учам на харвард или пак колумбија или оксворд или кембриџ во англија. Иначе фала
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
21
Поени од реакции
3
cekaj sega, ne si mi jasen, vamu vikas ke nemalo matematika vo sredno medicinsko, a na drug post pisuvas deka sakas da prodlozis za kardio hirurg...
zasto togas da se prefrlas voopsto vo sredno - gimnazija koga sakas da odis na medicinski fakultet?
Da ma rabotata e vo toa [to vo amerika principot za stanuvawe na medicinsko lice e malu (poveke) poinakov od kaj nas. Znaci najprvo pred da odam vo pre-medical school, pa MCAT pa intership i poslem toa pa fellowship treba da zavrsam eden fakultet primer Biologija Hemija ili pak Molekularana biologija, odnosno nesto so science pa poslem odis na sekoe tod toa i ti doaga negade 4+4+5-7+3-5 godini po zavrsuvawe na sredno epa sega za jas da vlezam na nekojsi takov fakultet so stipendija ama i bezrazlika i so plakanje treba da imam matematika, fizika, hemija, biologija, agliski, istorija na A level odnosno na najvisoko nivo , sto znaci trba da go ucam toj predmet 4 godini. Vo medicina jas mo\am da zemam kako izboren ama samo 2 a ne 3 ili pak poveke, sto se odnesuva do mene vo medicina mi e msuper ima mnogu ucenje bas po moj vkus i slicni raboti ama jas sum takov pa gledam vo mnogu dalecna idnina, na primer sega sakam da go polagam
SAT za posle koga ke aplicirap vo treta za na fakultet da ne se maltretiram so toa.
 
L

Luki Junior

Гостин
4+4+5+3 (за ако сакаш да си хирург)

Абе дете учи си за доктор у Европа. Полесно ќе ти е. А за да флезеш на Колумбија, требе ем да се подзапотеш, ем да имаш парички...
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
21
Поени од реакции
3
Jas veke imam ponuda od dikenson letovo ja dobiv i sto bese najinteresno samo sto izlegov od operacija pravev tonsilectomija i nesmeev mnogu da zboruvam i posl 3 dena koga izlegov od bolnica mi stiga pismo od dikenson i znaes sto e toa da ti ide da vristis a nesmees ni da zboris hhhhhhhh
 

Kajgana Shop

На врв Bottom