Претседателот Бранко Црвенковски денеска разговараше со стечајците

  • Креатор на темата Tetro
  • Време на започнување

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Mоре да се стрелаат а,кој се тие да го рушат просекот на успеси кој нашата влада го постигнува особено во областа на економија,зеле онде под шатори како Филипчо и тајфата на времето се сместиле и мислат дека ќе ги гласа некој за пратеници во парламентот или амбасадори во САД да ги прати?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Realno gledano takanarecenite stecajci se EKONOMSKI MRTVI luge...kako trgnalo brgu brgu...ke bidat i FIZICKI .
Toa go znaat site duri i samite tie ...no pusta zelba za zivot...jaka e....

Do sega site koi bea na vlast ,a za da dojdes na vlast treba da bides vo simbioza so tie sto go devastiraa opstestvoto, TAA KONCEPCIJA JA IMAAT KAKO KONECNA.....FIZICKOTO ISCEZNUVANJE NA TAA GENERACIJA...
Vo meguvreme , bidejki e poednostavno od relativno TESKOTO mozganje da ja rAzmrdas ekonomijata, drugite "vrabotuvanja" gi resavaat so ZGOLEMUVANJE NA ADMINISTRACIJATA.i so pottiknuvanje na isseluvanjeto...
Kako ja finansiraat taa nova administracija: pa prvo so zadolzuvanje, PRIKRIENO i koe ke se vrati kako bumerang eden den, ama koj go e...toj den, ni nas ni niv nema da ne ima togas..i so TOVAR neviden na onie koi realno nesto proizveduvaat ,...pred se : zemjodelcite,tekstilcite..nesto industrijata...rudarstvoto site tie se dovedeni na nivo na slobodni robovi.
Znaci stecajcite imaat zadaca DA GI NEMA i ne mi e jasno sto samo se sutkaat nataka navaka ko muvi bez glava.
Premierot veke ima dade javno na TV recept : glusecot nateran vo kuse ( verojatno mislese na staorec, bidejki gluvce e veter i magla za bilo koe macence) ripa i ja preplasuva mackata, eventualno i dobro ja povreduva...i se osloboduva....
Pa sega ovie, stecajcive, imaat izbor ili mirno ke si izumrat ili ke reagiraat ko staorec.....
Iako onaka od iskustvo znam deka ni pregladnet staorec ne e veke staorec...:):)!! A ovie dobrano gi pregladnea....
A oni vo satorite...najverojatno nekoj od opozicijata im go mati umot i gi koristi za svoi niski celi...,no ne znam ...zarem uste ima nekogo vo tie satori ????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom