Преспав

Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
K

kicodarker

Гостин
Wow!!! Да ги уапсат сите! И глумците! Сигурно огромна штета е направена на АББА! И да им платат! Или не...
Не го дрвете ама да бидам искрен музичар и просечен слушател не ја слушаат исто музиката.
Ко гинеколог и просечен напалем мажјак што не ја гледаат исто вагината.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.742
Поени од реакции
1.170
А да си отворите тема за авторски права и плагијати, ако нема веќе отворено таква, па да го дрвите таму. Манете се од темава со глупи муабети.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Денес објавија дека и официјално ќе има трета сезона на Преспав, и овој пат се селат на МРТ 1.
https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https://www.facebook.com/PansionPrespav/posts/1268980009905143&width=500"
Аман што направија од Телма на 24 па од 24 на МРТ 1. Четврта сезона на која телевизија ?

Сепак МРТ 1 треба да ја дигнат на нозе. И треба на МРТ уште неколку тв канали барем еден за спорт, еден за филмови и серии кој овие канали со помош на дигитализацијата ќе се направат со аудио и превод двојазични и на албански и на македонски.
Може и два за музика еден за македонска една за албанска.

Овака како што е сега се натрупано во два канали (не рачунаќи го собраниски) не е добро.
 
Последно уредено:
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Да треба МРТ да има една пристојна програма достојна за национален сервис, мене лично програмата на РТС 1 ми е најдобра од сите екс-југословенски, ХРТ имаат стварно квалитет и професионализам ама како нешто да ми фали порано имаше повеќе филмови и серии. ХРТ 2 и 3 на телекабел повеќе ги нема и не сум во тек со нив. За воведување дополнителни канали не ми паднало на памет досега ама дека МРТ 2 е пренатрупана и ништо не се знае сите програми на националностите се измешани. Собраниски па уште полошо нема никаква програма како ми доаѓа така пуштаат нешто.
Он топик очекувам дека Бушава азбука 2 а добро би било и најавената Зоки Поки да се емитуваат на МРТ.[DOUBLEPOST=1528460245][/DOUBLEPOST]
Без Владо Јовановски како Миле се тапа.Игор воопшто не се пронајде во улогата.
И мене Игор не ми е баш најдобар во оваа улога. Владо добро ја играше улогата ама не е Владо незаменлив
 
И

Име И Презиме

Гостин
Да треба МРТ да има една пристојна програма достојна за национален сервис, мене лично програмата на РТС 1 ми е најдобра од сите екс-југословенски, ХРТ имаат стварно квалитет и професионализам ама како нешто да ми фали порано имаше повеќе филмови и серии. ХРТ 2 и 3 на телекабел повеќе ги нема и не сум во тек со нив. За воведување дополнителни канали не ми паднало на памет досега ама дека МРТ 2 е пренатрупана и ништо не се знае сите програми на националностите се измешани. Собраниски па уште полошо нема никаква програма како ми доаѓа така пуштаат нешто.
Он топик очекувам дека Бушава азбука 2 а добро би било и најавената Зоки Поки да се емитуваат на МРТ.[DOUBLEPOST=1528460245][/DOUBLEPOST]
И мене Игор не ми е баш најдобар во оваа улога. Владо добро ја играше улогата ама не е Владо незаменлив
Така е, но Владо Јовановски многу добро го долови ликот на Миле.Сега кој актер и да дојде ке го споредуваат со него првично.
Серијата е добра но не треба да навлегуваат многу во политиката, може да биде повеке општествена тематика.Јасно е кој е спонзор и зошто некаде се врти воденицата, се е во ред доколку е умерено и хумористично.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Он топик очекувам дека Бушава азбука 2 а добро би било и најавената Зоки Поки да се емитуваат на МРТ.[
Еј да сега прочитав Бушава Азбука ќе има нова сезона
https://republika.mk/924042[DOUBLEPOST=1528464728][/DOUBLEPOST]
Да треба МРТ да има една пристојна програма достојна за национален сервис, мене лично програмата на РТС 1 ми е најдобра од сите екс-југословенски, ХРТ имаат стварно квалитет и професионализам ама како нешто да ми фали порано имаше повеќе филмови и серии. ХРТ 2 и 3 на телекабел повеќе ги нема и не сум во тек со нив. За воведување дополнителни канали не ми паднало на памет досега ама дека МРТ 2 е пренатрупана и ништо не се знае сите програми на националностите се измешани. Собраниски па уште полошо нема никаква програма како ми доаѓа така пуштаат нешто.
Он топик очекувам дека Бушава азбука 2 а добро би било и најавената Зоки Поки да се емитуваат на МРТ.[DOUBLEPOST=1528460245][/DOUBLEPOST]
И мене Игор не ми е баш најдобар во оваа улога. Владо добро ја играше улогата ама не е Владо незаменлив
Кога веќе ја спомна РТС 1 и кога сме веќе на тема за серија РТС доста помагаат во реализација на сериите како копродукција. Во Србија на РТС се има прикажано а и се прикажуваат сеуште интересни серии кој имаат доста гледаност. Веќе некоја година наназад со помош на РТС се снимаат доста серии.

HRT и јас не гледам ама затоа што слушам и хрватска музика знам да погледнам нешто од музички емисии секако на интернет бидејќи ја немам на MaxTv Телеком Мк.
 
Последно уредено:
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Така е, но Владо Јовановски многу добро го долови ликот на Миле.Сега кој актер и да дојде ке го споредуваат со него првично.
Серијата е добра но не треба да навлегуваат многу во политиката, може да биде повеке општествена тематика.Јасно е кој е спонзор и зошто некаде се врти воденицата, се е во ред доколку е умерено и хумористично.
Тоа е така без разлика за кој лик и актер кога ќе се промени и сега да се промени било Талат, Јелена или Ула или било кој лик во било која серија. Целта е развивање на некаква свест, менталитет, унапредување на демократијата и демократскиот капацитет преку исмевање на актуелни личности, случки и појави кој се негативни или лоши. Тоа е целта на проектите финансирани од ЕУ. Сакаат да влијаат на корупцијата, владеењето на правото. Тоа што некои го поврзуваат со Сорос, тоа се тотални глупости.

Еј да сега прочитав Бушава Азбука ќе има нова сезона
https://republika.mk/924042[DOUBLEPOST=1528464728][/DOUBLEPOST]
Кога веќе ја спомна РТС 1 и кога сме веќе на тема за серија РТС доста помагаат во реализација на сериите како копродукција. Во Србија на РТС се има прикажано а и се прикажуваат сеуште интересни серии кој имаат доста гледаност. Веќе некоја година наназад со помош на РТС се снимаат доста серии.

HRT и јас не гледам ама затоа што слушам и хрватска музика знам да погледнам нешто од музички емисии секако на интернет бидејќи ја немам на MaxTv Телеком Мк.
Па тоа треба и МРТ да го превземи со вклучување во проекти како што се вклучи во Сенки над балканот, не мора да е странски проект нека биде македонски. Мислам дека најавената а не емитувана Црвениот поет беше во копродукција
 
И

Име И Презиме

Гостин
Тоа е така без разлика за кој лик и актер кога ќе се промени и сега да се промени било Талат, Јелена или Ула или било кој лик во било која серија. Целта е развивање на некаква свест, менталитет, унапредување на демократијата и демократскиот капацитет преку исмевање на актуелни личности, случки и појави кој се негативни или лоши. Тоа е целта на проектите финансирани од ЕУ. Сакаат да влијаат на корупцијата, владеењето на правото. Тоа што некои го поврзуваат со Сорос, тоа се тотални глупости.



Па тоа треба и МРТ да го превземи со вклучување во проекти како што се вклучи во Сенки над балканот, не мора да е странски проект нека биде македонски. Мислам дека најавената а не емитувана Црвениот поет беше во копродукција
Несакам да ја политизираме темава, но Владо Јовановски е професионален актер со големо искуство.Улогата на Миле е створена за неговиот лик и карактер.Владо беше избркан поради протестите на заедничка Македонија.Каде е тука професионалноста на продукцијата? Проект од еу ама суптилно уценувачки.Политика јбг, кога наши спонзори не финансираат како во Хрватска, Словенија итн ке гледаме туѓа пропаганда со хумор за педери, лезбејки и разно разно девијантни појави.Преспав колку да се трудат никогаш нема да имаат гледаност како 1та сезона.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
На МРТ ќе почннат со репризирање на прва сезона со Владо Јовановски.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom