Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    697
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.904
Поени од реакции
22.114
Не знам кој е посмешен, Европејциве што му се љутат на Орбан што ја блокира Украина а потајно им паѓа камен од грб поради тоа или Украинциве кои навистина мислат дека едвај чекаат да ги примат во ЕУ и НАТО, само Орбан е пречката за остварување на нивните соништа.
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.550
Поени од реакции
12.450
Не знам кој е посмешен, Европејциве што му се љутат на Орбан што ја блокира Украина а потајно им паѓа камен од грб поради тоа или Украинциве кои навистина мислат дека едвај чекаат да ги примат во ЕУ и НАТО, само Орбан е пречката за остварување на нивните соништа.

Орбан и ЕУ се гз и долен веш. Потребен е таков играч во Европа. Де Полска де тој. Пред медиуми ќе глумат дека еве ние сакаме ама ради демократија Орбан не не остава.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.016
Поени од реакции
32.039
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.074
Поени од реакции
24.873

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.016
Поени од реакции
32.039
Кој е овој причуен експерт Мирче Адамчевски ? :pos:
Дел од наративата (па сеедно дали само одработува, или искрено нема допир со реалноста).
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.904
Поени од реакции
22.114
Украинските војници на фронтот стануваат се постари.

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.865
Поени од реакции
41.059
Што би рекол Мирко Попов малце подстана Украина да и влезе за тие преговори. У превод 400к жртви, загуба на илјадници квадратни километри територија итн да не набројувам

 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
10.074
Поени од реакции
24.873
Што би рекол Мирко Попов малце подстана Украина да и влезе за тие преговори. У превод 400к жртви, загуба на илјадници квадратни километри територија итн да не набројувам

Поголема будала од овој е само новинарот што го викнал во емисија на дебата.
 

Макед0нер

Red Devil
Член од
7 март 2012
Мислења
755
Поени од реакции
642
Germany will not extradite Ukrainian refugees to serve in the Armed Forces of Ukraine - the country's Minister of Justice
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.535
Поени од реакции
47.973
Germany will not extradite Ukrainian refugees to serve in the Armed Forces of Ukraine - the country's Minister of Justice
Ќарија ефтина работна рака што не е муслиманска, нормално дека нема да ја вратат назад.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.016
Поени од реакции
32.039

By the way, mogilizing 500k means that every 8th male eligible for service will be in the khinzir army... That's very fucked demographically... Something went very, very, very wrong somewhere... Also, 20k losses per month? There is no fucking way this number is actually real, I don't believe it
Second image shows that every 8th eligible male is in the 30-34 category, If they start mogilizing from 19-64






Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom