Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    688
Член од
22 јуни 2022
Мислења
942
Поени од реакции
1.212
China’s Xi warns Putin not to use nuclear arms in Ukraine

Кознае што сајт е ова политико, сигурно западњачка пропаганда да паѓа духот на руските кајгана воини.

Ако не е донбас девушка идеш на игнор бате.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Дај бе брат мени го хуморов поточно обидов за цинизам веќе. Врати си се на фабричко подесување :) Повеќе ти одговара.

Ништо смешно не кажувам за да треба некој да се смее. Кажувам што пренесуваат западните медиуми, шефовите тука и лидерот. Не ни треба да ти е смешно.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Kako i da vrtime se gleda deka RF go mava Kolektivniot Zapd od site strani...voeno, ekonomski i diplomatski. Britanskata ambasadorka vo Moskva beshe povikana vo Ministerstvoto za Nadvoreshni Raboti na RF i propisno ja "izribaa" so dokazi za vmeshanosta na UK vo Sevastopol i North Stream i da ne si igraat igrachki toa pedofilite vo London. Ova se seriozni raboti, ne e ova twiter, facebook ili slichno se raboti za neoborivi dokazi za vmeshanosta na UK vo Ukrainskiot konflikt.
Komentar na ova video ima ovde na 34:40 Magju drugoto , Dmytro Kuleba vo intrvju za Shpanska Stanica kazha deka nemanjeto el. energija vo Ukrania e dobro za vodenje ljubov :sekcza: vo temnica.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
904
Поени од реакции
967
Klint
Спрема тоа што го имаш пишувано порано, ми се чини дека се разбираш од војска.

Во оваа војна Украинците без билдање x3 војска и техника не влегуваат во офанзива. Русите тоа го правеа на почеток.

Иначе се повлекуваат и се утврдуват, на најдобрите позиции за одбрана. Двете страни го прават тоа.
Klinton е за воени работи експерт. Еве ти ако си генерал, дали би нападнал град, пример Херсон, каде што немаш , или имаш, нула жители? Нели сите ги отселија. Пример таков случај, најпознат во Македонија е Арачиново.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
@teneke уште колку минути Керсон бе шефе. Некако во исчекување сум. И уште ли да не се нервираат прорусиве? Дај малце да ги пронервираме, пиши нешто, некако ептен се опшутија.
 
Член од
14 октомври 2018
Мислења
370
Поени од реакции
487
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Украина ги ги откри црвените линии за преговорите со Русија. Целосно враќање на границите на природна Украина.
Прегледај го приврзокот 351156
Еееее, а таму во феруари сите си мислевме Украина за 3 недели ќе капитулира, дури и американците тоа го прогнозираа.

Но, комбинација на украинска тврдоглавост, западна помош и најбитно руска глупавост доведе да сме во оваа ситуација.

Само не се нервирај, затоа што мислам дека на русите уште му нема дојдено умот.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Еееее, а таму во феруари сите си мислевме Украина за 3 недели ќе капитулира, дури и американците тоа го прогнозираа.

Но, комбинација на украинска тврдоглавост, западна помош и најбитно руска глупавост доведе да сме во оваа ситуација.

Само не се нервирај, затоа што мислам дека на русите уште му нема дојдено умот.
5 Дена до падот на Крим шефе и колку минути веќе е за Керсон, изгубив трага.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
5 Дена до падот на Крим шефе и колку минути веќе е за Керсон, изгубив трага.
Кој чека ќе дочека, така викаат стари :)

Така да почекај уште малку, само не се нервирај.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Кој чека ќе дочека, така викаат стари :)

Така да почекај уште малку, само не се нервирај.
Се нервирам дека сум во неизвесност, чекајќи да ги уништитат Русите во Керсон и на Крим. Веќе се мириса во воздухот, минути се во прашање.

А и башка што викаш да не се нервираат Руските куртони, остај ги нека се нервираат, што те боли стапот.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.845
Поени од реакции
26.433
Вагнер станува институција сама за себе во Русија.

Шефе, да те прашам чисто ме интересира, сега кога ќе се распадне Русија, доларот уште ли ќе се качува према еврото ? Да знам дали евра или долари да чувам.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.343
Поени од реакции
18.223
Шефе, да те прашам чисто ме интересира, сега кога ќе се распадне Русија, доларот уште ли ќе се качува према еврото ? Да знам дали евра или долари да чувам.
Премногу манипулираат американците со доларот за да можам да ги следам и при тоа да бидам на ќар.

Така да јас само евра си користам.

Денарот си е врзан за еврата, така да многу ми е предвидливо се и нема потреба да се нервирам дали ќе изгубам нешто ако стани Бајден или Путин на лева нога на сабајле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom