Пресвртница за Украина

Дали ја оправдувате воената агресија на Русија над Украина?


  • Вкупно гласачи
    707

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
24.879
Поени од реакции
32.958
@jamajka што ти стана бе? Дупиш со сарказам или и ти се придружи на наци куртонскава екипа?
Готово, кажа дека е од нивниот табор и тенеќе го призна за шеф. Наводно смената на парадигма се случила кога тенеќе кажал дека Крим ќе паѓа за скоро време.
Автоматски споено мислење:

Неверојатно е ова со снимкиве од акцијата со дроновите, кутриов рибар рипна од бродче да се спаси.

Во првата снимка фали the money shot (што значи го ебале дронот пред да удри во цел). И рибарот не скокна во вода - пак лажни вести кажуваш.
Русите се многу нежни со противниците. Веројатно некој авакс од над Црно Море ќе треба да се унапреди во амфибија.

Интересно е како „пијано“ се движат дроновиве, извесно е дека има солиден импут лаг помеѓу контролерот (визуелно контролира) и дронот.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Правилната страна сме ние за Русија што навиваме.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
2.046
Поени од реакции
5.417
Најверојатно дронот од Катаниа што лета пред Крим ќе добие една испорака на Ц300. Паралелно еден Jake кај Калининград ќе добие по муцка. Нема да ме чуди и две тактички да бидат фрлени, една во Констанца другата во Жежов по можност еден Калита Аир да биде слетан со Химарси у тоа време. Најверојатно.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Готово, кажа дека е од нивниот табор и тенеќе го призна за шеф. Наводно смената на парадигма се случила кога тенеќе кажал дека Крим ќе паѓа за скоро време.
Автоматски споено мислење:


Во првата снимка фали the money shot (што значи го ебале дронот пред да удри во цел). И рибарот не скокна во вода - пак лажни вести кажуваш.
Русите се многу нежни со противниците. Веројатно некој авакс од над Црно Море ќе треба да се унапреди во амфибија.

Интересно е како „пијано“ се движат дроновиве, извесно е дека има солиден импут лаг помеѓу контролерот (визуелно контролира) и дронот.
Тенеќе мастурбира на овие видеава.
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Оди бе бот јади барем. Оди мочај, истуширај се, гној ќе фатиш, ќе се мувлосаш. Коските ги остави на темава.
Нобу, јас денес работев, учев, решавав задачи, не сум ја Тенеќе за да сум 24/7 на форумов. Ти што правеше денес освен шпионирање на Кајгана?
 

y2k

Член од
4 октомври 2022
Мислења
1.036
Поени од реакции
1.498
Нобу, јас денес работев, учев, решавав задачи, не сум ја Тенеќе за да сум 24/7 на форумов. Ти што правеше денес освен шпионирање на Кајгана?
Ваков си на темава

Олабави човек, буквално на 3 секунди постираш нешто, жал да го фати човек.


 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Ваков си на темава

Олабави човек, буквално на 3 секунди постираш нешто, жал да го фати човек.


Па обично вечер јас сум активен 2, 3 саати, а цел ден ме нема. Ама затоа твојот колега @teneke 24/7 на форумот ти е.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.391
Поени од реакции
18.287
Добро со оглед дека во другата тема за Украина кај што не ве чепкам и ве оставам да си ги пушите еден на друг колку се јаки Русите овде да ви објаснам за офанзивата на Украинците во Луганск.

Една цел е остварена деновиве, а тоа е целосна контрола на Украинците над патиштата по кои се врши логистика до Сватове, Кремина и Лисичанск/Северодоњецк.

На мапата се гледа со линија до каде е дометот на артилеријата 20км и Химарсите 70км.

Уразово како битна крстосница на север сега е во домет на обична артилерија, а Старобилиск е во домет на Химарсите.

1667075773645.png
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.328
Поени од реакции
13.163
Добро со оглед дека во другата тема за Украина кај што не ве чепкам и ве оставам да си ги пушите еден на друг колку се јаки Русите овде да ви објаснам за офанзивата на Украинците во Луганск.

Една цел е остварена деновиве, а тоа е целосна контрола на Украинците над патиштата по кои се врши логистика до Сватове, Кремина и Лисичанск/Северодоњецк.

На мапата се гледа со линија до каде е дометот на артилеријата 20км и Химарсите 70км.

Уразово како битна крстосница на север сега е во домет на обична артилерија, а Старобилиск е во домет на Химарсите.

Прегледај го приврзокот 349764
Кај се наоѓаат химарсите, означено е на мапава?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom